Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Servis klimatizácie

Aby ste sa vo svojom vozidle cítili príjemne za každých okolností

Aby ste sa vo svojom vozidle cítili príjemne za každých okolností

Servis klimatizácie

Aby ste sa vo svojom vozidle cítili príjemne za každých okolností

Servis klimatizácie

Čistý vzduch je základom všetkého, dokonca aj pri jazde autom. To platí dvojnásobne pred začiatkom dovolenkovej sezóny, kedy vašu klimatizáciu čaká najväčší nápor. Čím je vaša cesta dlhšia, tým je "dobrá klíma" v aute dôležitejšia. Zlý vzduch unavuje a oslabuje pozornosť vodiča, čo môže byť za volantom veľmi nebezpečné. Aj klimatizácia potrebuje pravidelnú údržbu, aby fungovala bezchybne a dosahovala požadovaný efekt.

Čerstvý vzduch = bezpečná jazda

Znečistená klimatizácia môže mať priamy vplyv nielen na zdravotný stav posádky vozidla, ale vie v extrémnom prípade aj bezprostredne ohroziť plynulosť a bezpečnosť jazdy. Zvýšené koncentrácie peľu vo vozidle môžu spôsobiť slzenie očí a kýchanie u alergikov. Zvýšená koncentrácia prachu, sadzí a mikroorganizmov môže viesť k zvýšenej únave vodiča, čo v konečnom dôsledku môže zapríčiniť zníženie koncentrácie za volantom.

Klimatizáciu využívame hlavne v letnom období na vychladenie vnútorného priestoru vozidla. V zime ju však môžeme použiť aj ako sušičku. Zaistí nám, aby orosené sklá boli opäť rýchlo čisté. Avšak tým sa vytvára na vzduchovom filtri a odparovači teplá a vlhká živná pôda pre baktérie, huby a mikroorganizmy. Tie môžu spôsobovať alergické reakcie. Preto je dôležitá aj dezinfekcia odparovača.

Nechajte váš Volkswagen voľne dýchať

Najjednoduchšou cestou, ako zachovať vhodnú klímu vo vašom vozidle, je Originálny servis klimatizácie Volkswagen. Skontrolujeme vám celkový prevádzkový stav a funkčnosť klimatizácie, vydezinfikujeme a vyčistíme všetky potrebné komponenty klimatizačného systému a v prípade potreby vymeníme peľový filter.

Kompletný servis klimatizácie odporúčame vykonávať pravidelne každých 12 mesiacov. Najvhodnejším obdobím na kontrolu klimatizácie je jar, keď vozidlo pripravujeme na novú sezónu a zbavujeme ho nánosov po zime. Na takúto kontrolu sa však možno zastaviť u servisného partnera Volkswagen v každom ročnom období.

Servis klimatizácie zahŕňa:

 • napojenie na systém
 • odsatie starého oleja a zbytku chladiva
 • vákuovanie systému
 • podtlakový test tesnosti kontrastnou UV látkou
 • naplnenie systému novým olejom a chladiacim médiom

 • kontrola funkcie klimatizácie

 • meranie účinnosti chladenia
 • tlač protokolu o naplnení klimatizácie
 • výmena filtra klimatizácie
 • vyčistenie rozvodov ventilácie a výparníka klimatizácie Originálnymi prípravkami Volkswagen  

Pravidelnou údržbou klimatizácie získate:

 • lepší filtračný účinok pri zachytávaní peľu, prachu, mikroorganizmov, sadzí
 • lepší výhľad cez menej zarosené čelné sklo
 • lepšiu ochranu pred všetkým, čo na jar dráždi oči a dýchacie cesty
 • lepšiu koncentráciu vodiča aj pri dlhších jazdách

Originálny filter klimatizácie (PDF) 

 

Originálny prachový filter klimatizácie

Pohlcuje prach a skladá sa len z jednej filtračnej vrstvy. Tá poskytuje vysokú účinnosť - tvorí ju štruktúra špeciálnych mikrovlákien, ktoré zachytávajú aj tie najmenšie častice, podobne ako vzduchový filter vo vysávačoch.

Originálny prachový filter s aktívnym uhlím

Podobne ako prachový filter pohlcuje prach a navyše dokáže zachytiť aj výfukové plyny. Okrem bežnej filtračnej vrstvy obsahuje aj vrstvu s aktívnym uhlím. Tá dokáže na seba naviazať všetky neželané zápachy a škodlivé plyny vrátane ozónu, oxidu síry a oxidov dusíka.

Originálny antialergénny filter

Najpokročilejší filter, ktorý dokáže okrem vyššie zmienených nečistôt zachytiť aj peľ či iné alergény obsiahnuté v ovzduší. Skladá sa z troch vrstiev: filtračnej vrstvy, vrstvy s aktívnym uhlím a navyše aj špeciálnej antialergickej vrstvy. Túto schopnosť dosahuje pomocou rastlinných bioaktívnych látok nazývaných polyfenoly, ktoré sa viažu na receptory alergénov.

Zistite viac

Tipy pre alergikov

Riadenie vozidla vyžaduje plné sústredenie. Alergické reakcie ako je kýchanie alebo slzenie očí sú v tomto prípade obzvlášť nepríjemné. Čo teda môžete urobiť pre to, aby ste vašu alergiu na peľ držali v šachu?

 • Zaistite, aby váš prachový alebo peľový filter naozaj fungoval. Filtre sa postarajú o to, aby sa vzduch, ktorý cirkuluje vo vozidle, čistil.
 • Majte pri jazde všetky okná zatvorené.
 • Postarajte sa o čistotu tým, že budete interiér vo vozidle pravidelne vysávať a vlhkou handričkou utierať prístroje.

A ešte jeden "horúci" tip:

Práve v lete, keď klimatizácia beží na plné obrátky, potrebuje aj veľa "energie". Preto pri kontrole klimatizácie dajte zároveň skontrolovať aj stav autobatérie - potom vás už nič neprekvapí. 

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen