Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Pneuservis

Odborná starostlivosť o pneumatiky a kolesá

Odborná starostlivosť o pneumatiky a kolesá

Pneuservis

Odborná starostlivosť o pneumatiky a kolesá

Naši špecialisti na pneumatiky a kolesá

Najmenej dvakrát ročne, vždy pred začatím sezóny, je nutné vymeniť letné resp. zimné pneumatiky. U vášho autorizovaného servisného partnera máte istotu, že dostanete tie správne pneumatiky vhodné pre váš model.

Váš Volkswagen partner vám ochotne poradí pri výbere tých správnych pneumatík. Má pre vás pripravené atraktívne ponuky prvotriednych značkových pneumatík a poskytne vám odborné poradenstvo v tejto oblasti. A hneď vám ich samozrejme aj odborne namontuje. Nájdete tu aj veľký výber z Originálneho príslušenstva - disky a kompletné kolesá v dizajne, ktorý uprednostňujete.

Aká je správna hĺbka dezénu?

Letné pneumatiky s minimálnym profilom 3 mm poskytujú viac bezpečnosti, i v nepriaznivých podmienkach. Kto jazdí s nižším profilom, nemá síce problém so zákonom, pri vlhkej vozovke však môže nastať problém. Pri zimných pneumatikách sa odporúča hĺbka dezénu dokonca až 4 mm. 


Pre tých, ktorí šetria pohonné hmoty

Pri nákupe letných pneumatík dbajte na valivý odpor - optimalizovaný valivý odpor znižuje spotrebu pohonných hmôt, šetrí životné prostredie a zároveň toľko nezaťažuje vašu peňaženku. Obráťte sa na nás - radi vám poradíme!


Montáž, vyváženie, uskladnenie

Uskladnenie pneumatík a kolies u nás - pohodlne a výhodne! Vaše kolesá odborne uskladníme  - v chlade, suchu a tme. Na želanie skontrolujeme profil pneumatík a vyvážime ich nanovo. Tak si môžete byť istí, že aj v novej sezóne bude všetko bežať bezchybne. Vo vašej pivnici alebo garáži vám tak zostane viac miesta na iné veci.

S najmodernejšími strojmi na montáž pneumatík nasadíme vaše pneumatiky veľmi rýchlo. Aby bol zabezpečený maximálny komfort jazdy, samozrejmé je aj vyváženie pneumatík. Na všetko vám urobí váš Volkswagen partner veľmi priaznivú cenu, na želanie aj s vyčistením kolies.

Tip: Správny tlak vzduchu v pneumatikách

Aj tá najlepšia pneumatika však nebude správne plniť svoju funkciu, ak tlak vzduchu v nej nemá správne hodnoty. Pre zachovanie bezpečnosti a plného výkonu vašich pneumatík je preto nevyhnutná pravidelná kontrola. Od toho potom závisí napríklad počet najazdených kilometrov, správanie sa auta v zákrutách, schopnosť  dlhodobej prevádzky, spotreba pohonných hmôt, brzdná dráha atď. Príliš nízky tlak spôsobuje "valcovanie", vedie k prehrievaniu a v najhoršom prípade až k prasknutiu pneumatiky. Príliš vysoký tlak zase zhoršuje stabilitu vozidla na vozovke a vedie k jednostrannému odieraniu. Preto pravidelne kontrolujte tlak vzduchu vo vašich pneumatikách.

Ako kontrolovať správne:

  • Tlak kontrolujte podľa možnosti pri studených pneumatikách. 
  • Správny tlak v pneumatikách pre vaše vozidlo (platí pre letné ako aj pre zimné pneumatiky) nájdete napr. na vnútornej strane uzáveru palivovej nádrže. 
  • Tlak v pneumatikách prispôsobte počtu osôb alebo množstvu naloženej batožiny v aute. 
  • Pri jazde sa pneumatika zohrieva, a tlak sa automaticky zvyšuje. Tlak vzduchu vtedy nevypúšťajte. 
  • Pred dlhšími jazdami po diaľniciach a na dovolenku skontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách.
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen