Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Budúcnosť je najsilnejším pohonom

Sila, úspech a výkon sú v súčasnosti vnímané s ohľadom na zodpovedné správanie sa. Touareg R eHybrid s technológiou plug-in hybrid je najvýkonnejším modelom značky Volkswagen všetkých čias. Po vzore závodného automobilu ID.R s čisto elektrickým pohonom prináša na cesty vášeň a gény motoršportu z pretekárskych okruhov.

Vďaka systému 4MOTION, ktorý je v modeli Touareg súčasťou sériovej výbavy, je Touareg R eHybrid jediným modelom PHEV s pohonom všetkých kolies od spoločnosti Volkswagen.

Touareg R eHybrid má veľa atraktívnych predností. Pozrite si tri z nich:

e-režim

Čisto elektrický dojazd v "e-režime" je dostatočný na pokrytie priemerných každodenných jázd.

Ďalšie špecifické prvky výkonu

Innovision Cockpit

Pohľad do budúcnosti s inovatívnym združeným displejom bez tlačidiel - digitálny zážitok.

Ďalšie špecifické technológie

Dizajn R

Športový temperament prezentujú takmer všetky dizajnové prvky od nárazníka s novým, prepracovaným tvarom až po elegantné prvky v čiernom vyhotovení, ako je maska chladiča alebo obloženie.

Viac o dizajne R

Výkon

e-režim

Budúcnosť je elektrická

Na cestách s novou vlajkovou loďou. Po meste jazdí elegantne, takmer ticho a lokálne s nulovými emisiami, mimo neho s vysokým výkonom a dynamicky. Pri dostatočne nabitej batérii štartujete vždy v čisto elektrickom "e-režime" a na tento pohon jazdí až do rýchlosti 135 km/h. Interakcia medzi spaľovacím a elektrickým motorom je v hybridnom režime optimalizovaná, najmä ak je aktívna navigácia.

Pohon a 4MOTION

Najsilnejší Volkswagen všetkých čias

Srdcom vozidla je pohon eHybrid, ktorý tvorí turbomotor V6, elektromotor a lítium-iónová batéria s kapacitou 14,3 kWh integrovaná pod podlahou batožinového priestoru. Prenos hnacej silu realizuje 8-stupňová automatická prevodovka Tiptronic. Sériový pohon všetkých kolies 4MOTION zabezpečuje ideálny kontakt vozidla s vozovkou. Vďaka systému 4MOTION Active Control sú pre vodiča k dispozícii rôzne jazdné režimy.

Zrýchlenie

Maximálna dynamika modelu R

Turbomotor V6 pracuje nepretržite v režime podradenia (kick-down) a dodatočne využíva podporu elektrického motora, takzvaný boost. Výsledkom maximálneho systémového výkonu 340 kW (462 k) s maximálnym systémovým krútiacim momentom 700 Nm je maximálna dynamika.

Dizajn R

Exteriér

Nová tvár výkonu

Volkswagen R disponuje pôsobivým a nezameniteľne výrazným lakom karosérie "Lapiz Blue". Športový charakter skrz na skrz prezentujú novo navrhnutý nárazník, ale aj elegantné čierne prvky, ako sú maska chladiča, otvory pre prívod chladiaceho vzduchu, dekoračné lišty a kryty vonkajších spätných zrkadiel. Logo R je umiestnené na maske chladiča a na dverách batožinového priestoru. Dokonca aj dizajnové dekoračné lišty na predných blatníkoch a dverách prezentujú novú tvár výkonu.

Disky

Zásah do čierneho

Športová ponuka diskov dotvára vzhľad modelu: Touareg R je sériovo vybavený leštenými 20-palcovými diskami z ľahkej zliatiny "Braga" v čiernom alebo sivom vyhotovení. Na želanie sú k dispozícii 21-palcové disky z ľahkej zliatiny "Suzuka" v čiernom alebo sivom vyhotovení, leštené. Špeciálnou ponukou sú voliteľne dostupné 22-palcové disky z ľahkej zliatiny "Estoril" s 5-lúčovým dizajnom tvaru Y v čiernom prevedení, vytvorené exkluzívne pre Touareg R.

Interiér

Športový charakter

Doprajte modelu Touareg R väčšiu dávku individuality. Z 30 rôznych farebných odtieňov si vyberte vhodné ambientné osvetlenie a interiér ponorte do štýlovej atmosféry. Napríklad s modrým kontúrovým svetlom, ktoré lemuje prístrojovú dosku, stredovú konzolu a dvere, dodáte interiéru mimoriadne športový vzhľad. Ďalším špecifickým prvkom je čalúnenie z voliteľnej prírodnej kože "Puglia", ktorá je vyčinená extraktom z olivových listov. Exkluzívne detaily zahŕňajú športové prešívanie s diamantovým vzorom aj na obložení dverí a boky sedadiel v modrom odtieni "Sepang". Sériovo je interiér vybavený sedadlami ergo-Comfort, ktoré sú čalúnené kožou "Vienna" so sivým dekoračným prešívaním a hliníkovým obkladom "Silver Wave".

Technológie

IQ.LIGHT

Športový vzhľad bez oslnenia

Bez ohľadu na to, či jazdíte v meste, večer na ceste prvej triedy alebo v nepriaznivom počasí na diaľnici: voliteľné IQ.LIGHT - Matrix LED svetlomety prispôsobujú intenzitu a dosah LED segmentov podľa meniacich sa dopravných situácií. Vďaka dynamickej regulácii diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist" neoslňujú ostatných účastníkov cestnej premávky ani s aktívnymi diaľkovými svetlami. Lepšie osvetlia cesty a eliminujú nepríjemné odrazy od osvetlených dopravných značiek. A Touareg R bude s nimi doslova žiariť.

Innovision Cockpit

Riadiace centrum bez ovládačov

Digitálny prístrojový panel a displej infotainment systému vytvárajú zakrivenú sklenenú plochu: sériový Innovision Cockpit. Vďaka digitálnemu prístrojovému panelu s uhlopriečkou 31,2 cm a dotykovému displeju s uhlopriečkou 38,1 cm môžete pohodlne ovládať funkcie infotainment systému.

Športový multifunkčný volant

Skrotí výkon

S najnovšou generáciou športového multifunkčného volantu, ktorý je čalúnený perforovanou kožou a logom "R" máte Touareg R pevne v rukách vďaka dotykovému ovládaniu, pádlam radenia a tlačidlu voliteľného asistenčného systému "Travel Assist". Mimoriadne komfortné je vyhrievanie venca volantu.

Ďalšie informácie o modeli Touareg R:

Čím vás Touareg R dokáže ešte nadchnúť? Zistite tu.

Ďalšie funkcie

Asistenčné systémy

Späť na prehľad

Asistenčné systémy

Navigácia

Späť na prehľad

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen