Bezpečnosť & komfort

Posaďte sa do SUV, ktoré vám vďaka mnohým systémom a opatreniam poskytne pocit bezpečia. K dispozícii máte sériovo dodávané airbagy pre vodiča a spolujazdca, bočné, hlavové airbagy a kolenný airbag na strane vodiča. Na želanie vám dodáme aj bočné airbagy pre zadné sedadlá.

Asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu "Lane assist" vás v rámci možností systému upozorní na neúmyselné opúšťanie jazdného pruhu jemným zásahom do riadenia.

Aj systém sledovania okolia "Front Assist" so systémom rozpoznávania chodcov patrí k sériovej výbave nového modelu Tiguan. Ak systém v rámci svojich možností zaeviduje kritický odstup, môže vám pomôcť skrátiť brzdnú dráhu.

Inteligentné bezpečnostné opatrenie predstavuje proaktívny systém ochrany pasažierov. V rámci možností systému rozpozná nebezpečnú situáciu a automaticky vykoná bezpečnostné opatrenia, napríklad pritiahne bezpečnostné pásy vodiča a spolujazdca.

Pri dlhých jazdách vás systém rozpoznania únavy, v rámci možností daných systémom, upozorní na riziko nadmernej únavy. Na základe určitého algoritmu vyhodnocuje tento systém, od rýchlosti 65 km/h, faktory ako pohyby volantu a používanie pedálov, ale aj čas a trvanie jazdy. Ak zaregistruje odchýlky od riadenia plne koncentrovaného vodiča, upozorní vás na nadmernú únavu akustickým signálom a optickým symbolom, ktorý vodičovi odporučí, aby si urobil prestávku.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť