Bezpečnosť & komfort

Posaďte sa do SUV, ktoré vám vďaka mnohým systémom a opatreniam poskytne pocit bezpečia. K dispozícii máte sériovo dodávané airbagy pre vodiča a spolujazdca, bočné, hlavové airbagy a kolenný airbag na strane vodiča. Na želanie vám dodáme aj bočné airbagy pre zadné sedadlá.

Asistent udržania vozidla v jazdnom pruhu "Lane assist" vás v rámci možností systému upozorní na neúmyselné opúšťanie jazdného pruhu jemným zásahom do riadenia.

Aj systém sledovania okolia "Front Assist" so systémom rozpoznávania chodcov patrí k sériovej výbave nového modelu Tiguan. Ak systém v rámci svojich možností zaeviduje kritický odstup, môže vám pomôcť skrátiť brzdnú dráhu.

Inteligentné bezpečnostné opatrenie predstavuje proaktívny systém ochrany pasažierov. V rámci možností systému rozpozná nebezpečnú situáciu a automaticky vykoná bezpečnostné opatrenia, napríklad pritiahne bezpečnostné pásy vodiča a spolujazdca.

Pri dlhých jazdách vás systém rozpoznania únavy, v rámci možností daných systémom, upozorní na riziko nadmernej únavy. Na základe určitého algoritmu vyhodnocuje tento systém, od rýchlosti 65 km/h, faktory ako pohyby volantu a používanie pedálov, ale aj čas a trvanie jazdy. Ak zaregistruje odchýlky od riadenia plne koncentrovaného vodiča, upozorní vás na nadmernú únavu akustickým signálom a optickým symbolom, ktorý vodičovi odporučí, aby si urobil prestávku.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen