Technický lexikón Čo znamená MPI? Čo je to anténna diverzita? Aký je rozdiel medzi systémom "Easy Entry" a "Easy Open"? Technický lexikón vám pomôže s vysvetlením pojmov a ponúka vám informácie o technike.

4MOTION

4MOTION je stály pohon všetkých kolies značky Volkswagen. Hnacia sila motora sa pri stálom pohone všetkých kolies 4MOTION značky Volkswagen rozdeľuje podľa potreby medzi všetky štyri kolesá. Pri sériových modeloch s pozdĺžne umiestneným motorom zabezpečuje rozdelenie hnacej sily na predné a zadné kolesá medzinápravový diferenciál Torsen. Sériové vozidlá s priečne uloženým motorom sú vybavené spojkou Haldex pre pohon všetkých kolies.

4MOTION ponúka pri všetkých sériových vozidlách vysokú aktívnu bezpečnosť, spoľahlivú trakciu prakticky na všetkých druhoch povrchu a vždy najlepšiu stabilitu v priamom smere - aj pri bočnom vetre. A vďaka výhode "permanentnej bezpečnosti" je lepší ako pripájateľný systém pohonu všetkých kolies, pri ktorom sa druhá náprava pripája len v prípade problémov s trakciou. Okrem toho sa systém 4MOTION dá kombinovať so všetkými systémami ovplyvňujúcimi dynamiku jazdy, ako sú elektronická kontrola stability (ESC), protipreklzová regulácia (ASR), regulácia točivého momentu motora (MSR) a elektronická uzávierka diferenciálu (EDS).

Polo WRC so systémom 4MOTION je vybavené systémom 4MOTION, ktorý je optimalizovaný pre nasadenie v rallye. Stály pohon všetkých kolies modelu Polo WRC s tuhým pohonom medzi prednou a zadnou nápravou sa kombinuje s lamelovým samosvorným diferenciálom na prednej a zadnej náprave - 4MOTION: Technika pre majstra sveta.

Pozrite si tiež:
Spojka pre pohon všetkých kolies
Aktívna bezpečnosť
Elektronická kontrola stability