Ovládnete cestu. A dokonale zvládnete aj parkovanie.

Park Assit a parkovacie senzory.

S novým modelom T-Roc bude pre vás parkovanie hračkou. Parkovacie senzory "ParkPilot", dodávané na želanie, vám pomocou zvukových signálov uľahčia parkovanie na úzkych parkovacích miestach. Umožňujú to senzory v prednej a zadnej časti vozidla. Tento systém vás na prekážky upozorňuje zvukovými signálmi a grafickým ukazovateľom na displeji systému infotainment.

Ďalšou funkciou parkovacích senzorov je funkcia automatického brzdenia pri manévrovaní. Pri cúvaní do rýchlosti 10 km/h dokáže tento systém zabrániť kolízii alebo zmierniť jej následky. Funkciu automatického brzdenia pri manévrovaní môžete pomocou tlačidla aktivovať aj pri jazde vpred. Aj v takom prípade systém automaticky zabrzdí pred prekážkou, ak by vodič nereagoval na zvukové signály.

Parkovací asistent "Park Assist", dodávaný na želanie, vám pomáha už pri hľadaní parkovacieho miesta. Počas jazdy popri zaparkovaných vozidlách meria voľné miesta po oboch stranách cesty a hľadá vhodné parkovacie miesto. Parkovací asistent "Park Assist" automaticky prevezme ovládanie volantu pri parkovaní na pozdĺžne a priečne parkovacie miesta a v rámci možností daných systémom samočinne zaparkuje vozidlo na úzke parkovacie miesto a opäť ho vyparkuje. Vy ovládate pedál akcelerátora, radíte a brzdíte.

Zavrieť