T-Roc vám pomáha pri zmene jazdného pruhu a vyparkovaní vozidla

Blind Spot monitor s funkciou vyparkovania

Ak sa k vám zozadu približuje vozidlo a vy ho nevidíte v spätných zrkadlách, potom sa nachádza v obávanom mŕtvom uhle. Skôr ako zmeníte jazdný pruh vám pomôže starý osvedčený pohľad cez rameno a teraz aj na želanie dodávaný systém Blind Spot monitor. Už od rýchlosti 15 km/h vás na vozidlo v mŕtvom uhle upozorní1 rozsvietením LED ukazovateľa vo vonkajšom spätnom zrkadle vášho modelu T-Roc. Ak vodič aj napriek tomu zapne smerovku, osvetlenie LED ukazovateľa je intenzívnejšie a začne blikať, aby ho upozornil na vozidlo nachádzajúce sa v mŕtvom uhle. V kombinácii so systémom "Lane Assist" môže systém Blind Spot monitor pred nebezpečnou zmenou jazdného pruhu jemne zasiahnuť do riadenia1.

Funkcia vyparkovania vozidla vás v rámci možností daných systémom podporuje pri cúvaní1 z parkovacieho miesta1. Systém kontroluje oblasť za vozidlom pomocou senzorov integrovaných do zadného nárazníka. Ak sa k vám priblíži iné vozidlo na kritickú vzdialenosť, zaznie zvukový signál a na displeji systému infotainment sa objaví výstražná ikona. Ak vodič na signál nereaguje včas, systém môže brzdovým zásahom minimalizovať prípadné následky kolízie alebo sa jej v lepšom prípade vyhnúť.

V rámci možností daných systémom.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť