Pomáha pri zmene jazdného pruhu a vyparkovaní vozidla

Blind Spot monitor „Plus“

Ak sa k vám zozadu približuje vozidlo a vy ho nevidíte v spätných zrkadlách, potom sa nachádza v obávanom mŕtvom uhle. Skôr ako zmeníte jazdný pruh vám pomôže starý osvedčený pohľad cez rameno a teraz aj na želanie dodávaný systém Blind Spot monitor. Už od rýchlosti 15 km/h vás na vozidlo v mŕtvom uhle upozorní1 rozsvietením LED ukazovateľa vo vonkajšom spätnom zrkadle vášho modelu T-Roc R. Ak vodič aj napriek tomu zapne smerovku, osvetlenie LED ukazovateľa je intenzívnejšie a začne blikať, aby ho upozornil na vozidlo nachádzajúce sa v mŕtvom uhle. V kombinácii so systémom "Lane Assist" môže systém Blind Spot monitor pred nebezpečnou zmenou jazdného pruhu jemne zasiahnuť do riadenia1.

Funkcia vyparkovania vozidla vás v rámci možností daných systémom podporuje pri cúvaní1 z parkovacieho miesta1. Systém kontroluje oblasť za vozidlom pomocou senzorov integrovaných do zadného nárazníka. Ak sa k vám priblíži iné vozidlo na kritickú vzdialenosť, zaznie zvukový signál a na displeji systému infotainment sa objaví výstražná ikona. Ak vodič na signál nereaguje včas, systém môže brzdovým zásahom minimalizovať prípadné následky kolízie alebo sa jej v lepšom prípade vyhnúť.

V rámci možností daných systémom.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny sú ceny odporúčané pre klienta v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. 

Zavrieť
Menü schließen
Zatvoriť
Hoppla!
Ihr Browser scheint nicht aktuell zu sein. Eventuell funktioniert unsere Webseite nicht optimal. Die meisten Browser (nicht jedoch MS Internet Explorer 11 & älter) funktionieren dennoch problemlos.

Wir empfehlen Ihnen ein Update Ihres Webbrowsers!
Die jeweils neueste Version kann überall im Internet ein gutes Erlebnis sicherstellen.

Danke für Ihren Besuch und viel Spaß,
Ihr Volkswagen Team