Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

ID. aktualizácia softvéru 2.3 (bezdrôtová aktualizácia)

Využite výhody pravidelných aktualizácií svojho ID. modelu

Využite výhody pravidelných aktualizácií svojho ID. modelu

ID. aktualizácia softvéru 2.3 (bezdrôtová aktualizácia)

Využite výhody pravidelných aktualizácií svojho ID. modelu

Zažite budúcnosť už teraz

Vďaka pravidelným aktualizáciám softvéru môžu Volkswagen modely ID. profitovať z najnovšieho vývoja digitálnych systémov aj po ich kúpe. Funkcie a optimalizácie je možné nainštalovať aj "bezdrôtovo" bez návštevy servisu. Ako to presne funguje, sa dozviete tu.

Bezdrôtové aktualizácie sa počas jazdy sťahujú na pozadí prostredníctvom mobilného pripojenia vozidla. Hneď ako je aktualizácia k dispozícii, v infotainment systéme sa zobrazí upozornenie a vaše vozidlo ID. vás postupne prevedie inštaláciou. Kompletná inštalácia prebehne, kým je vaše vozidlo zaparkované a pri ďalšom štarte si môžete užiť nové a vylepšené funkcie. Vezmite prosím na vedomie ďalšie informácie v digitálnom palubnom denníku.

Okrem aktualizácií ID. softvéru ponúkame aj aktualizácie pre predinštalované systémové aplikácie "In-car aplikácie". Tieto aplikácie nie sú spojené s bezdrôtovými aktualizáciami ID. softvéru a dajú sa nainštalovať samostatne. V niektorých prípadoch môže byť potrebná najnovšia verzia ID. softvéru.

Stále vám chýba aktualizácia ID.Software2.1?

Potom si priamo dohodnite termín u Volkswagen partnera. ID.Software2.1 je podmienkou pre ID.Software2.3 ako online aktualizáciu a budúce aktualizácie. Tu nájdete ďalšie informácie, obsah a často kladené otázky.

Viac informácií k aktualizácii v servise

Požiadavky pre online aktualizáciu

Počúvli sme vás. Pomocou vašej spätnej väzby sme pre vás zostavili komplexnú aktualizáciu softvéru, verzia ID.Software2.3. Túto aktualizáciu je teraz prvýkrát možné nainštalovať vo vozidlách Volkswagen rodiny ID. aj "bezdrôtovo", t. j. bez nutnosti navštíviť servis. Tu sa dozviete, čo je nové.

Informácie:

 • Predpokladom pre bezdrôtové aktualizácie je ID.Software2.1 nainštalovaný vo vašom vozidle a existujúca zmluva We Connect Start*.

 • Funkčnosť po aktualizácii závisí od trhu, modelového roku a voliteľnej výbavy a môže sa líšiť.

 • Inštalácia ID.Software2.3 je predpokladom pre príjem ďalších aktualizácií.

 • Niektoré aktualizácie softvéru sú k dispozícii iba v servise a nedajú sa nainštalovať ako bezdrôtové aktualizácie.

 • Ďalej potrebujete aktívnu zmluvu We Connect Start, ktorú môžete bezplatne využívať počas prvých troch rokov vozidla a s ktorou môžete využívať mnohé výhody v každodennom živote, napríklad vychladenie alebo vykúrenie vozidla pred jazdou alebo zobrazenie stavu nabitia batérie.

*Ak ešte nemáte nainštalovanú aktualizáciu ID.Software2.1, kontaktujte vášho Volkswagen partnera.

Čo zahŕňa bezdrôtová aktualizácia?

Aktualizácia ID.Software2.3 pozostáva z dvoch častí. Prvá aktualizácia softvéru zlepšuje dynamické ovládanie diaľkových svetiel a asistenčné systémy. Vo vozidlách s head-up displejom je optimalizovaná interakcia hardvéru a softvéru. Druhá aktualizácia softvéru obsahuje okrem ďalších vylepšení výkonu a stability aj nové funkcie pre svetlá ID. Light a prispôsobenie dizajnu v rámci infotainment systému.

Vylepšené ovládanie infotainment systému

 

S ID.Software2.3 získa váš infotainment systém nový vzhľad. Početné úpravy dizajnu, ako napríklad prepracované digitálne ikony, upravené písma a optimalizované usporiadanie menu funkcií výrazne zlepšujú čitateľnosť a ovládanie infotainment systému. Tlačidlo domovskej stránky sa teraz situačne prispôsobuje zobrazenému kontextu a jeho vzhľad môžete individuálne meniť. Okrem loga Volkswagen je k dispozícii aj množstvo vlajok rôznych krajín.

Nové funkcie ID. Light

 

ID. Light prevádza upozornenia z infotainment systému a asistenčných systémov do svetelných signálov pod čelným sklom. Táto bezdrôtová aktualizácia podporované aj nasledujúce funkcie:

 • Detekcia dotyku volantu

 • Automatický dištančný radar ACC

 • Efektívny asistent
 • Režim absolútnej rezervy

Aby ste ich mohli používať, musí vozidlo disponovať príslušnou výbavou.

Dynamická regulácia diaľkových svetiel a asistenčné systémy

 

Vozidlá vybavené dynamickou reguláciou diaľkových svetiel rozpoznajú ostatných účastníkov cestnej premávky teraz ešte lepšie. V budúcnosti budú vaše asistenčné systémy k dispozícii aj počas sťahovania aktualizácií.

Ďalšie vylepšenia

 

Optimalizujeme stabilitu mobilných online služieb. Pri vozidlách s head-up displejom zlepšujeme interakciu medzi hardvérom a softvérom.

Kedy sa aktualizácia uskutoční?

Buď ste už dostali, alebo vám čoskoro príde e-mail, v ktorom môžete súhlasiť so stiahnutím bezdrôtovej aktualizácie ID.Software2.3. Skontrolujte doručenú poštu na e-mailovej adrese, ktorú ste uložili vo vašom Volkswagen ID. Nečítajte e-mail počas jazdy.

Potom, čo udelíte svoj súhlas, môže trvať niekoľko týždňov, kým vaše vozidlo ID. dostane aktualizáciu, pretože softvér budeme zavádzať postupne. Uistite sa, že vaše vozidlo má stabilné sieťové pripojenie pred jazdou a aj počas nej.

Hneď ako je softvérový balík úplne stiahnutý a pripravený na inštaláciu, zobrazí sa na displeji infotainment systému správa "Aktualizácia systému je k dispozícii".

Takto urobíte online aktualizáciu

Poznámka: Ak ste už nainštalovali aplikáciu We Connect ID. a máte platnú zmluvu We Connect Start, môžete preskočiť prvé kroky a začať priamo krokom 4.

 1. Stiahnite si bezplatnú aplikáciu We Connect ID. pre svoj smartfón. V závislosti od operačného systému nájdete aplikáciu We Connect ID pre Android alebo iOS v obchode App Store alebo Google Play

 2. Prostredníctvom vášho Volkswagen ID sa prihláste do aplikácie a pridajte svoje vozidlo.

 3. Aktivujte si vašu zmluvu We Connect Start. Postupujte podľa pokynov uvedených v aplikácii.

 4. Ak je vaše vozidlo ID. v režime online, budú dostupné aktualizácie automaticky stiahnuté počas jazdy.

 5. Po ukončení cesty vyberte dostupnú aktualizáciu. Podrobnosti o obsahu aktualizácie nájdete v časti "Ďalšie informácie".

 6. Vozidlo ID. sa nemôže nabíjať počas inštalácie bezdrôtovej aktualizácie. Preto zaistite minimálny stav nabitia batérie na 50% a odpojte nabíjací konektor. Teraz spustite inštaláciu aktualizácie. V závislosti od veľkosti aktualizácie to môže nejaký čas trvať. Pred inštaláciou aktualizácie vidíte v infotainment systéme, či musia byť splnené ďalšie podmienky (napríklad zatvorenie okien). Aktualizácia sa začne po opustení a zamknutí vozidla.

 7. Počas inštalácie aktualizácie vozidlo nepoužívajte ani nenabíjajte.

 8. Na konci inštalácie vytvorí vaše ID. pripojenie na internet.

Teraz budete profitovať z nových a inovovaných funkcií. Volkswagen vám želá veľa zábavy a šťastnú cestu s vaším vozidlom ID.

Bezpečnostné pokyny k aktualizácii

Pri sťahovaní prvej bezdrôtovej aktualizácie môže dôjsť k obmedzeniu asistenčných systémov, ktoré využívajú kameru (napr. Lane Assist, Travel Assist, ...). Technicky sa tento stav dá porovnať so situáciou, ktorú môžeme nazvať "sneh na kamere" a ktorú ste už v zime možno zažili. Po úspešnej inštalácii aktualizácie softvéru sa obnoví funkčnosť asistenčných systémov. Po opustení a zamknutí vozidla sa spustí proces inštalácie. Zoberte na vedomie, že počas inštalácie nemožno vozidlo používať. Na e-mailovú adresu, ktorú ste si uložili do vášho Volkswagen ID, dostanete od nás e-mail na potvrdenie aktualizácie. Prosím, nepotvrdzujte prijatie aktualizácie počas jazdy.

Často kladené otázky k aktualizácii ID.Software2.3

Čo sú to bezdrôtové aktualizácie?

Bezdrôtové aktualizácie sú pravidelné aktualizácie softvéru, ktoré sa sťahujú prostredníctvom pripojenia vozidla k mobilnej sieti. Takto bude vaše vozidlo aj po jeho kúpe disponovať najaktuálnejšou úrovňou digitálneho vývoja a vy budete profitovať z nových a inovovaných funkcií.

Ako zistím, ktorá verzia softvéru je aktuálne nainštalovaná v mojom vozidle ID.?

V hlavnom menu infotainment systému vášho vozidla ID. otvorte položku "Nastavenia". Potom prejdite na "Informácie o systéme". Ak je softvér "0792" alebo vyšší, máte nainštalovaný ID.Software2.1 a vaše vozidlo môže prijímať bezdrôtové aktualizácie.

Ako dlho trvá bezdrôtová aktualizácia?

Bezdrôtová aktualizácia sa počas jazdy sťahuje na pozadí. Doba inštalácie závisí od rozsahu aktualizácie softvéru a pred spustením inštalácie sa zobrazí v infotainment systéme.

Môžem bezdrôtovú aktualizáciu vykonať sám?

Vaše vozidlo ID. vás prostredníctvom infotainment systému upozorní hneď, ako je k dispozícii aktualizácia a prevedie vás procesom inštalácie.

Môžem počas inštalácie bezdrôtovej aktualizácie riadiť svoje vozidlo ID.?

Vozidlo nie je počas inštalácie k dispozícii. Čas inštalácie si môžete pohodlne určiť sami cez infotainment systém.

Je pre mňa bezdrôtová aktualizácia bezplatná?

Bezdrôtová aktualizácia je pre vás bezplatná.

Dostanem potvrdenie o aktualizácii softvéru?

Nainštalovaná aktualizácia softvéru je zaznamenaná v systéme vášho vozidla ID.

Prečo som ešte nedostal aktualizáciu, keď ostatní si ju už mohli nainštalovať?

Bezdrôtová aktualizácia bude postupne dostupná vo všetkých kvalifikovaných vozidlách. Vaše vozidlo ID. vás upozorní, keď bude aktualizácia k dispozícii.

Môžem vynechať bezdrôtovú aktualizáciu a nainštalovať len nasledujúcu dostupnú aktualizáciu?

Bezdrôtové aktualizácie na seba nadväzujú. Aby ste vždy mohli využívať najnovšie funkcie a vylepšenia, nainštalujte si všetky aktualizácie.

Ako zistím, či je k dispozícii bezdrôtová aktualizácia?

Vaše vozidlo ID. vás pomocou pop-up notifikácie na hlavnej obrazovke infotainment systému upozorní, keď je aktualizácia k dispozícii.

Čo sa stane, keď počas inštalácie bezdrôtovej aktualizácie použijem niektorú z funkcií vozidla (napr. odomknúť alebo nabíjať)?

Vaše vozidlo môžete počas inštalácie zamknúť a odomknúť. Riadenie vozidla a nabíjanie nie je možné.

Čo potrebujem na to, aby som mohol prijímať bezdrôtovú aktualizáciu?

Bezdrôtové aktualizácie sú v zásade dostupné pre každého vodiča vozidla ID. Všetko, čo potrebujete, je aktívna zmluva We Connect Start a ID.Software2.1, ktoré získate od svojho partnera Volkswagen.  

Ak chcete zistiť, ktorá verzia je aktuálne nainštalovaná vo vašom vozidle ID., otvorte v hlavnom menu infotainment systému položku "Nastavenia". Potom prejdite na "Informácie o systéme". Ak je softvér "0792" alebo vyšší, máte nainštalovaný ID. softvér 2.1 a vaše vozidlo môže prijímať bezdrôtové aktualizácie.

Môžem si počas nabíjania vozidla nainštalovať bezdrôtovú aktualizáciu?

Nie, počas inštalácie sa vozidlo nesmie nabíjať. Zastavte proces nabíjania a spustite inštaláciu.

Môžem po neúspešnej bezdrôtovej aktualizácii spustiť inštaláciu nanovo?

Ak je možné inštaláciu opakovať, upozorní vás na to vozidlo ID. prostredníctvom infotainment systému. V opačnom prípade sa obráťte na svojho Volkswagen partnera.

Prečo som dostal bezdrôtovú aktualizáciu, ale nevidím žiadne zmeny?

Nie každá bezdrôtová aktualizácia prináša viditeľné zmeny. Niekedy je bezdrôtová aktualizácia o aktualizáciách funkcií a zlepšení kvality na pozadí.

Aká minimálna úroveň nabitia batérie vo vozidle ID. je nutná na to, aby sa dala nainštalovať bezdrôtová aktualizácia?

Na spustenie inštalácie musí byť Vysokonapäťová batéria vozidla ID. nabitá minimálne na 50% kapacity.

Prejde moje vozidlo ID. po aktualizácii na nastavenia z výroby?

Nie, osobné nastavenia zostanú zachované.

Je stav pripojenia vozidla ID. relevantný pre príjem bezdrôtovej aktualizácie?

Na stiahnutie aktualizácie je potrebné internetové pripojenie. To sa zrealizuje len vtedy, keď je vaše vozidlo ID. v "online režime". Existujúce internetové pripojenie je na hlavnej obrazovke infotainment systému zobrazené symbolom pripojenia.

Viac informácií o stave pripojenia vášho vozidla ID. nájdete v návode na obsluhu v časti Prenos dát → súkromie.

V infotainment systéme som odklikol upozornenie. Ako sa napriek tomu dostanem k inštalácii?

Upozornenie v infotainment systéme je len údaj o dostupnosti bezdrôtovej aktualizácie. Inštaláciu je možné spustiť po odstavení vozidla prostredníctvom obrazovky "Goodbye".

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen