Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Bezpečne a štýlovo aj v zime

Bezpečne a štýlovo aj v zime

Bezpečne a štýlovo aj v zime

Vaše pneumatiky vyžadujú osobitnú pozornosť, a to najmä v zimnom období. Koniec koncov, sú jednou z najdôležitejších súčastí vášho vozidla z hľadiska bezpečnosti.

Vedeli ste, že odporúčaná teplota, pri ktorej by ste mali prezuť svoje vozidlo na zimné pneumatiky, je už 7 °C? Je to zároveň bod, kedy sa brzdná dráha letných pneumatík začína výrazne zvyšovať. Minimálna hĺbka dezénu zimnej pneumatiky odporúčaná z hľadiska bezpečnosti je 4 mm.

AQUAPLANING

Zimné pneumatiky taktiež poskytujú dodatočnú ochranu pred aquaplaningom. Dôvod? Hlbšie profilované drážky v porovnaní s letnými kolesami umožňujú, aby guma rýchlejšie odvádzala vodu, čím pomáha udržiavať priamy kontakt s vozovkou.

Prezúvanie (PDF)
Vedeli ste, že? (PDF)

Maximálna bezpečnosť vďaka kvalitným zimným pneumatikám

  • Silná priľnavosť na zimných cestách: profil dezénu zimných pneumatík odvádza vodu a zaisťuje lepšie bočné vedenie
  • Väčšia bezpečnosť jazdy: lepšia priľnavosť a kratšia brzdná dráha pri teplote nižšej ako 7 °C, a to aj keď práve sneží alebo prší
  • Väčší záber na ľade a snehu: profil dezénu a zmes zimných pneumatík sú optimálne prispôsobené zimným podmienkam

Kompletné zimné kolesá 2021/2022


Zima plná možností

Originálne kompletné kolesá Volkswagen pozostávajú z moderných diskov a bezpečných zimných pneumatík a sú perfektne prispôsobené príslušnému modelu Volkswagen.

Na základe dlhoročných skúseností zostavujú naši vývojári optimálnu kombináciu diskov a pneumatík pre každý model vozidla a zaisťujú, aby vyhovovala vysokým nárokom značky Volkswagen na kvalitu a bezpečnosť.

Vyberte si z našej širokej ponuky: Kompletné zimné kolesá 2021/2022

Defekt pneumatiky? AirStop® vás udrží v pohybe.

Mnohé z našich kompletných kolies Volkswagen sú vybavené pneumatikami AirStop® s technológiou ContiSeal, ktorá zabezpečí, že defekt v behúni do priemeru 5 mm je utesnený a vy môžete v kľude ďalej pokračovať v jazde k najbližšiemu servisnému partnerovi.

Viac o AirStop®

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen