Pri parkovaní vám pomôže aj váš sluch

Parkovacie senzory "ParkPilot" a systém "Rear View"

Koľko miesta vám ešte zostáva? Parkovacie senzory "ParkPilot", dodávané na želanie, vám pomocou zvukových signálov uľahčia parkovanie na úzkych parkovacích miestach. Umožňujú to senzory v prednej a zadnej časti vozidla. Tento systém vás na prekážky upozorňuje zvukovými signálmi a grafickým ukazovateľom na displeji systému infotainment1.

Novou súčasťou parkovacích senzorov je funkcia automatického brzdenia pri manévrovaní. Pri cúvaní do rýchlosti 10 km/h dokáže tento systém zabrániť kolízii alebo zmierniť jej následky. Funkciu automatického brzdenia pri manévrovaní môžete pomocou tlačidla aktivovať aj pri jazde vpred. Aj v takom prípade systém automaticky zabrzdí pred prekážkou, ak by vodič nereagoval na zvukové signály. Pre Polo Highline je funkcia automatického brzdenia pri manévrovaní súčasťou sériovej výbavy.

S voliteľnou cúvacou kamerou "Rear View" získate pri cúvaní prehľad o situácii za vozidlom. Priestor za vozidlom sa zobrazí na displeji systému infotainment. Okrem toho sa tam zobrazia pomocné línie, pomocou ktorých lepšie odhadnete vzdialenosť od prekážky.

Parkujete sami alebo sa spoľahnete na parkovacieho asistenta?

Parkovací asistent "Park Assist"

Na želanie dodávaný parkovací asistent "Park Assist" dokáže toho veľa. Zameriava voľné miesta po oboch stranách cesty, aby pre vás našiel to najvhodnejšie parkovacie miesto. Vzdialenosť od krajnice smie byť pritom 0,5 až 1,5 metra, rýchlosť maximálne 40 km/h.

Parkovací asistent "Park Assist" samostatne zaparkuje vozidlo na pozdĺžne a priečne parkovacie miesta, dokonca aj na úzke parkovacie miesto z pozdĺžnych parkovacích miest ich aj vyparkuje1. Vy ovládate pedál spojky, akcelerátora a brzdy, pričom vás kontroluje funkcia automatického brzdenia pri manévrovaní, ktorá je súčasťou parkovacieho asistenta. Ak by systém za vozidlom zaregistroval prekážku a vy by ste nereagovali na zvukovú výstrahu, dokáže funkcia automatického brzdenia pri manévrovaní zabrániť kolízii tým, že vozidlo automaticky zabrzdí.

V rámci možností daných systémom.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny sú ceny odporúčané pre klienta v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. 

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen