Pomôže pri vyparkovaní a zmene jazdného pruhu

Blind Spot monitor

V autoškole sa to učí sa každý žiak: Pohľad cez rameno, pomocou ktorého vidíme vozidlá v mŕtvom uhle. Voliteľný systém "Blind Spot monitor" je teraz v ponuke aj pre vodičov modelu Polo. Ak sa iné vozidlo nachádza v mŕtvom uhle, upozorní vás na neho LED ukazovateľ vo vonkajšom spätnom zrkadle1. Ak aj napriek tomu zapnete smerovku, LED ukazovateľ v spätnom zrkadle začne blikať, aby vás upozornil na nebezpečenstvo. Voliteľný systém "Blind Spot monitor" sa aktivuje už od rýchlosti 15 km/h a ponúka sa v kombinácii s funkciou vyparkovania.

Funkcia vyparkovania vozidla vás podporuje pri cúvaní z parkovacieho miesta1. Systém kontroluje oblasť za vozidlom pomocou senzorov integrovaných do zadného nárazníka. Ak sa k vám priblíži iné vozidlo na kritickú vzdialenosť, zaznie zvukový signál a na displeji rádia alebo navigačného systému sa zobrazí ikona. Ak nereagujete ani na tento signál, môže systém brzdovým zásahom minimalizovať prípadné následky kolízie.

Zachovajte si odstup v premávke

ACC

Hlavne v hustej premávke musíte neustále reagovať na iných vodičov. Preto vás tu podporuje automatický distančný radar ACC, dodávaný na želanie. Vďaka tomu, že automaticky udržiava vami zvolenú rýchlosť a odstup od vozidla1 pred vami, je vaša jazda pohodlnejšia. Systém sa aktivuje stlačením tlačidla a senzor umiestnený v prednej časti vozidla následne meria odstup od vozidla pred vami. Ak sa vzdialenosť medzi vozidlami zmenší alebo zväčší, systém samočinne brzdí alebo akceleruje na požadovanú vzdialenosť. V kombinácii s voliteľnou dvojspojkovou prevodovkou DSG dokáže vozidlo dokonca úplne zastaviť. Systém sa deaktivuje stlačením brzdového pedála alebo tlačidlom na multifunkčnom volante.

Polo zachováva vami zvolenú rýchlosť

Tempomat

Pri dlhých cestách, napríklad na diaľnici, dokáže noha na pedále akcelerátora neuveriteľne oťažieť. Tempomat vás môže v tomto smere odbremeniť. Keď ste dosiahli svoju želanú rýchlosť, aktivujete tempomat a systém ju bude udržiavať. Nohu teraz môžete zložiť z pedála akcelerátora a uvoľniť. Bez ohľadu na stúpanie alebo klesanie, jazdíte rýchlosťou, ktorú ste si nastavili. Integrovaný obmedzovač rýchlosti funguje jednoducho a účinne. Vy nastavíte maximálnu rýchlosť a systém podľa toho obmedzí prísun paliva do motora2. Takto môžete ľahšie dodržať napríklad obmedzenia rýchlosti v meste. Obmedzovač rýchlosti je štandardom od výbavy Trendline. Pre výbavu Trendline a Comfortline sa tempomat dodáva na želanie.

Aby vás únava nedobehla

Systém rozpoznania únavy

Predstavte si nasledujúcu situáciu: Počas dlhej jazdy na rovnej, monotónnej trase ste pomaly unavený. Pevne držíte volant a občas urobíte nejaký manéver. Systém rozpoznania únavy registruje toto netypické správanie sa vodiča a hneď reaguje1. Upozorní vás akustickým signálom a na palubnom počítači sa objaví vizuálny symbol, ktorý vodičovi odporučí, aby si urobil prestávku.

Systém rozpoznania únavy vás v pravom zmysle slova povzbudzuje k tomu, aby ste v jazde pokračovali až po tom, čo si oddýchnete, aby ste bezpečne prišli domov. Od výbavy Comfortline je súčasťou sériovej výbavy, pre Polo Trendline sa dodáva na želanie.

V rámci možností daných systémom.

Pri stúpaní a klesaní môže byť prekročená maximálna nastavená rýchlosť.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny sú ceny odporúčané pre klienta v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. 

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen