Chráňte aj hlavy pasažierov na zadných sedadlách

Hlavové airbagy

Štandardné airbagy poznáte určite už dlho. Pri čelnej zrážke chránia predovšetkým vodiča a spolujazdca. Hlavový airbag v novom modeli Polo predstavuje bočný, záclonový airbag, ktorý sa pri náraze rozvinie z čalúnenia strechy. Aktivovaný pri kolízii, zakryje celý priestor bočných okien vpredu a vzadu ako aj B-stĺpik. Pritom nechráni len hlavy vodiča a spolujazdca, ale tiež pasažierov na krajných zadných sedadlách. Nové Polo je samozrejme vybavené dvomi takýmito airbagmi v sériovej výbave a bez príplatku.

Najlepšie jazdíte vtedy, keď si udržiavate odstup

Front Assist s funkciou City-Brake

Keď si zachovávate odstup, je nebezpečenstvo kolízie výrazne nižšie. No niekedy sa stane niečo nepredvídateľné. V takýchto prípadoch vám môže pomôcť systém sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break. Ak systém "Front Assist" identifikuje, v rámci svojich možností, kritickú situáciu, upozorní vodiča akustickým a optickým signálom a brzdovú sústavu pripraví na núdzové brzdenie1. Systém "Front Assist" podporuje vodiča aj počas vlastného brzdenia a ak je to nevyhnutné, postará sa o to, aby ste mali k dispozícii maximálnu brzdnú silu. V prípade, že vodič nebrzdí, systém začne brzdiť automaticky, aby sa kolízii vyhol alebo znížil rýchlosť pri náraze.

V kritickej situácii automaticky pripraví vozidlo na náraz

Proaktívny bezpečnostný systém

Proaktívny systém ochrany pasažierov sa pre Polo dodáva na želanie. Dokáže rozpoznať nebezpečné situácie so zvýšeným potenciálom kolízie a automaticky vykonať opatrenia1. Preto sa okná vrátane strešného takmer úplne zatvoria, aby sa optimalizoval účinok hlavových a bočných airbagov. V zlomku sekundy sa napnú bezpečnostné pásy na oboch predných sedadlách, aby zvýšili bezpečnosť vodiča a spolujazdca. Ak už nebezpečenstvo nehrozí, bezpečnostné pásy sa uvoľnia a okná vrátane strešného môžete opäť otvoriť.

V rámci možností daných systémom.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny sú ceny odporúčané pre klienta v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. 

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen