VW Passat Variant: Motory

 

Vďaka technológií Common-rail poskytujú motory TDI od spoločnosti Volkswagen maximálny nástup sily pri nízkej spotrebe paliva. Vozidlá s touto generáciou naftových motorov pracujú s priamym vstrekovaním paliva a prepĺňaním turbodúchadlom. Nafta je pritom dynamicky vstrekovaná prostredníctvom rozdeľovacej lišty. Motory TDI sú charakteristické úspornosťou, vysokou hnacou silou a veľmi vysokým výkonom. Okrem toho sú veľmi tiché a vďaka vysokému krútiacemu momentu vás podporia aj pri dynamickej, športovej jazde.

Inovatívne benzínové motory TSI od spoločnosti Volkswagen sú vytvorené pre silný výkon s nízkou spotrebou. Vďaka kombinácii menšieho zdvihového objemu, prepĺňania turbodúchadlom a priameho vstrekovania paliva umožňujú veľmi konštantný nástup sily a výnimočnú účinnosť. Použitá technika menšieho motora s vyšším výkonom "downsizing" je jedna z najefektívnejších možnosti, ako šetriť palivo. Napriek porovnateľne menšiemu zdvihovému objemu valcov vytvorí motor výkon, ktorý bol dlho výhradou motorov s veľkým zdvihovým objemom. V súčasnosti patrí táto technika k najefektívnejším možnostiam, ako šetriť palivo.

Doteraz najsilnejší štvorvalcový naftový motor od spoločnosti Volkswagen predstavuje to najlepšie z celej palety motorov. Napriek výkonu 176 kW/240 koní presvedčí motor TDI SCR 4MOTION priemernou spotrebou len o niečo viac ako 5 litrov na 100 kilometrov. SCR pritom predstavuje katalyzátor SCR (Selective Catalyc Reduction), ktorý zabezpečuje nízke hodnoty emisií CO2 prostredníctvom mimoriadne efektívneho čistenia výfukových plynov. A vďaka systému 4MOTION sa okrem toho môžete tešiť na vynikajúcu trakciu: BiTurbo motor s krútiacim momentom 500 Nm stále poháňa všetky štyri kolesá.

 

Zavrieť