Passat GTE Plug-in Hybrid bez kompromisov.

Elektrizujúci bonus vo výške 2 000 €

Passat GTE už od 34 840 €

Presvedčivý na celej čiare.

Nový Passat GTE kladie na seba vysoké požiadavky a aj ich dôsledne presadzuje. Pretože vďaka kombinácii elektrického pohonu s nulovými emisiami a benzínového motora má dojazd 50 kilometrov na čisto elektrický pohon a až do 1 000 kilometrov v hybridnom režime. Ten, kto má rád trochu športovejšiu jazdu, môže špeciálnym tlačidlom GTE dodatočne zvýšiť výkon tohto vozidla. Takto spája to najlepšie z dvoch svetov - priamo a nekompromisne.

Jeden z našich cieľov: nové cesty

Modrá dekoratívna lišta, ktorá prechádza celou chrómovou maskou chladiča a svetlometmi jasne poukazuje na príslušnosť modelu Passat GTE k rodine Volkswagen elektromobilov a modelov plug-in hybrid.

Nápadnosť je ďalším spoločným znakom týchto priekopníckych vozidiel. Prezentuje ju denné LED svietenie v tvare písmena C, ktoré je pri modeli Passat GTE integrované do nárazníkov s výraznými priečnymi lištami. Jednoznačná svetelná identita, doplnená sériovými LED svetlometmi, prispieva k výraznému vzhľadu modelu Passat GTE. Nápis GTE s modrým podkladom na bokoch vozidla okrem toho vypovedá o jeho efektívnych technológiách.

Galéria

Passat GTE z rôznych perspektív.

Passat GTE z rôznych perspektív.

Efektívnosť

Motory

Účinná spolupráca.

V meste jazdíte na elektrický pohon, pri predbiehaní na ceste využívate obidva motory a pri dlhých cestách sa motor TSI postará o väčší dojazd. Hybridný pohon kombinuje benzínový motor preplňovaný turbodúchadlom s vysokootáčkovým elektromotorom. Spolu spájajú dynamiku a hospodárnosť.

Režim GTE

Citeľná agilita.

Ovládanie obidvoch motorov preberá riadenie hnacieho mechanizmu, ktorý zabezpečuje perfektný súlad zúčastnených systémov. Stlačením tlačidla môžete sami zmeniť pohon na čisto elektrický alebo s tlačidlom GTE využiť plnú silu obidvoch motorov.

Dvojspojková prevodovka DSG

Zmenu rýchlostných stupňov takmer nepostrehnete.

Hybridný pohon v modeli Passat GTE využíva dvojspojkovú prevodovku so špeciálnou trojitou spojkou, ktorá dokáže preniesť silu obidvoch motorov na kolesá prednej nápravy. S motorom TSI a elektromotorom sú spojené dva hnacie hriadele, ktoré rýchlo a plynulo radia rýchlostné stupne smerom hore alebo dole. Tretia spojka pripája elektromotor a stará sa o to, aby bol zaistený konštantný pohon bez prerušenia.

E-režim

Stlačením tlačidla jazdíte lokálne s nulovými emisiami.

Passat GTE automaticky štartuje v elektrickej prevádzke, E-režime; za predpokladu, že je batéria dostatočne nabitá a vonkajšie teploty nie sú príliš nízke. Výkonná lítiovo-iónová vysokonapäťová batéria napája vaše vozidlo energiou a umožňuje jazdu asi 50 kilometrov na čisto elektrický pohon.

Manažment nabíjania

S plne nabitou batériou dôjdete ďalej, ako si myslíte.

Prečo tankovať benzín, keď je lacnejší elektrický prúd? Plug-in hybrid umožňuje nabíjať batériu elektromotora prostredníctvom externého zdroja elektrického prúdu. Energia uložená v lítiovo-iónovej batérií vám umožňuje dojazd 50 kilometrov.

Car-Net eRemote

Analógová radosť z jazdy. Digitálna kontrola.

Ako keby Passat GTE nebol už dosť inovatívny, pripravil Volkswagen ešte ďalšiu technickú novinku. Aplikáciu, vďaka ktorej môžete v kombinácii s portálom Car-Net (Car-Net e-Remote) ovládať veľa funkcií vozidla na diaľku. Prináša vám to nielen maximálny komfort, ale umožňuje vám to štartovať s plným dojazdom a optimalizovať spotrebu paliva.

 

Ďalšie informácie o systéme Car-Net

Infotainment

Rádio a navigácia

Je príjemné, môcť si sám vybrať kopilota.

Vo vašom modeli Passat GTE určujete vy, čo budete počúvať. Preto máte k dispozícii sériovo dodávané rádio "Composition Media" s ôsmimi reproduktormi, jednoduchým ovládaním a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa rozhodnete pre jeden z dvoch navigačných systémov, ktorý splní všetky vaše multimediálne požiadavky. Vychutnajte si to, keď sa všetko riadi podľa vás.

App-Connect

Váš Volkswagen sa zmení na smartfón na kolesách.

Váš smartfón vám v mnohých smeroch zjednodušuje všedný deň. So systémom App-Connect dodávaným na želanie vám môže poslúžiť aj počas jazdy. Aby ste sa mohli sústrediť na cestu, ovládate kompatibilné aplikácie pohodlne pomocou dotykového displeja vášho infotainment systému.

DYNAUDIO Confidence

Nebudete veriť vlastným ušiam.

Skvelý zvuk na želanie dodávaného zvukového systému DYNAUDIO Confidence si užijú aj vaši spolucestujúci. Pretože vďaka presnému vyladeniu desiatich reproduktorov zažijete špičkovú dokonalosť zvuku v celom interiéri.

Asistenčné systémy

ACC & Front Assist

Aj v hustej premávke môžete jazdiť uvoľnene.

Aj vy si niekedy želáte asistenčný systém, ktorý bude sledovať vozidla pred vami namiesto vás? S na želanie dodávaným automatickým distančným radarom ACC a systémom sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break, ktoré sú súčasťou balíka môžete jazdiť uvoľnene.

Priestorový kamerový systém "Area View"

Štyri kamery vám ukážu, čo sa deje okolo vás.

Bolo by príjemné, keby ste pri vyparkovaní vozidla mali jediným pohľadom prehľad o okolí vozidla? Presne toto vám ponúka priestorový kamerový systém "Area View" dodávaný na želanie.

Emergency Assist

Zastaví vozidlo, keď už vy nemôžete.

Na želanie dodávaný systém Emergency Assist dokáže v kritickom zdravotnom stave vodiča varovať pasažierov a ostatných účastníkov cestnej premávky a kontrolovane zastaviť vozidlo.

Traffic Jam Assist

Komfortná jazda v dopravnej zápche.

Podporuje vodiča pri jazde v dopravnej zápche, vďaka čomu predchádza dopravným nehodám. Na želanie dodávaný asistent pre jazdu v dopravnej zápche "Traffic Jam Assist".

Trailer Assist

Uľahčuje manévrovanie s prívesom.

Vaše auto môže prevziať riadenie vozidla pri manévrovaní s prívesom. Asistent manipulácie s prívesom "Trailer Assist" vás pri tom odbremení.

Komfort

Head-up displej

Takto máte o všetkom prehľad.

Na želanie dodávaný head-up displej zobrazuje dôležité informácie ako dopravné značky a pokyny navigácie v bezprostrednom zornom poli vodiča priamo pred čelným sklom.

Active Info Display

Vidíte len tie informácie, ktoré chcete vidieť.

Prostredníctvom niekoľkých informačných profilov vám na želanie dodávaný inovatívny združený prístroj Active Info Display ponúka presné informácie, ktoré sú prehľadne zobrazené a môžete si ich kedykoľvek pozrieť.

Klimatizácia "Climatronic"

Zabezpečte si klímu, ktorá vám vyhovuje pri jazde.

Príliš teplo, príliš chladno alebo niečo medzitým? Nastaviť správnu teplotu, môže byť pri viacerých cestujúcich veľmi komplikované. S 3-zónovou klimatizáciou "Climatronic" budú večné diskusie minulosťou. Pre GTE je súčasťou sériovej výbavy.

Sedadlo ergoComfort

Keď vám záleží na vašej chrbtici.

Integrovaná masážna funkcia na želanie dodávaného sedadla ergoComfort vám zabezpečí maximálny komfort sedenia. Pomocou funkcie vyhrievania sedadla môžete sedadlo vodiča príjemne temperovať a súčasne uvoľniť vašu chrbticu.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky