Pretože nikto nemá rád oslňujúce svetlá.

Výrazný dizajn voliteľných IQ. LIGHT - Matrix LED svetlometov modelu Touareg vás upúta na prvý pohľad. Okrem základných funkcií stretávacích a diaľkových svetiel sa prostredníctvom technológie Matrix dajú zapnúť a vypnúť jednotlivé svetelné diódy, vďaka čomu vie vytvoriť rôzne možnosti rozdelenia svetla pre rôzne jazdné situácie.

Počas jazdy so zapnutými diaľkovými svetlami sleduje kamera vozidlá idúce pred vami a v protismere. Určité svetelné diódy sú ovládané tak, aby ste mohli nepretržite jazdiť so zapnutými diaľkovými svetlami bez toho, aby došlo k oslneniu iných účastníkov premávky. Keď sa priblížite k dopravnej značke, je intenzita svetla určitých svetelných diód znížená tak, aby vás neoslňoval odraz svetla od dopravnej značky.

Bez ohľadu na to, či jazdíte po meste, predbiehate iné vozidlo na ceste prvej triedy v noci alebo v nepriaznivom počasí jazdíte na diaľnici, svetelné diódy IQ. LIGHT - Matrix LED svetlometov prispôsobujú intenzitu osvetlenia v závislosti od situácie jazdy, no súčasne prispôsobujú jeho dĺžku a šírku. Technológia Matrix tak umožňuje oveľa lepšie osvetlenie vozovky, čím zabezpečuje vyššiu úroveň bezpečnosti a uvoľnenej jazdy bez oslnenia a nepríjemných odrazov svetla od dopravných značiek.

Zavrieť