Nový Passat

Start Video

Volkswagen TESTY: Nový Passat

Zaleteli sme si do Frankfurtu, aby sme si vyskúšali vynovený Volkswagen Passat.

Vyššia kvalita života vďaka vysokému komfortu Patríte k zaneprázdneným ľuďom, ktorí sú často na služobných cestách alebo riadia rodinný život? V takom prípade je spoľahlivý automobil pre vás veľmi dôležitý. Nový Passat však predstavuje oveľa viac, pretože jeho úlohou je uľahčiť vám prácu. Vďaka intuitívnym funkciám sa každá jazda zmení na zážitok na vysokej úrovni komfortu.

Dizajn Expresívny dizajn nového modelu Passat prezentujú elegantné, čisté a suverénne línie. Jeho dynamické proporcie vzbudzujú výkon pod kapotou.

Exteriér
Interiér
Ambientné osvetlenie

Exteriér

Dokonale vystihnutá elegancia a dynamika

Vydarená kombinácia športového charakteru a harmonických línií. Dynamický dizajn s výrazným svetelným podpisom dodáva novému modelu Passat suverénny a sebavedomý vzhľad.

Interiér

Zdokonalená koncepcia priestoru

Interiér ponúka nielen komfort na vysokej úrovni, ale aj príjemný pocit z priestoru. K výnimočným prvkom výbavy patria exkluzívne sedadlá a dekory.

Ambientné osvetlenie

Vytvorte si individuálne svetelné akcenty

Voliteľné ambientné osvetlenie s nastavením intenzity svetla sa postará o pôsobivú a jedinečnú atmosféru.

Nový Passat Variant: 360° pohľad

Komfort Passat zaujme rôznymi spôsobmi s komfortnými funkciami, ktoré prispievajú k vášmu pohodliu na dlhých aj krátkych trasách.

Digitálny kokpit

Interaktívny displej s vysokým rozlíšením

Analógové prístroje sú už minulosťou. Klasické okrúhle prístroje môžete na želanie vymeniť za displej s vysokým rozlíšením. Inovatívny digitálny kokpit vám poskytne oveľa viac informácií, ako len rýchlosť a stav paliva.

Easy Open

Šikovné otváranie dverí batožinového priestoru

Predstavte si, že váš oddych začína ešte predtým, ako vyrazíte na cestu. S voliteľnou funkciou "Easy Open" môžete otvoriť dvere batožinového priestoru s elektrickým ovládaním jemným pohybom nohy.

Nový Passat GTE Kombinovaná spotreba paliva v l/km: 1,5-1,6; kombinovaná spotreba elektrickej energie kWh/100 km: 14,2-14,8; kombinované emisie CO2 v g/km : 34-36; trieda energetickej efektivity: A+

Šetrí spotrebu.

Nie komfort.

Aktualizovaná mobilita: Nový Passat GTE s plug-in hybridnou technológiou je nielen výkonný, ale aj veľmi úsporný. S komfortným dojazdom na elektrický pohon predstavuje do budúcnosti perspektívny a zodpovedný spôsob prepravy. A mimochodom, vyzerá naozaj dobre.

Režim GTE
Plug-in hybrid
Dojazd
Manažment nabíjania
E-režim

Režim GTE

Potešenie z jazdy stlačením tlačidla

Nikto nemôže mať dobrú náladu jediným stlačením tlačidla. Vy áno. Bez ohľadu na to, či jazdíte na čisto elektrický pohon alebo kombináciou elektrického a spaľovacieho motora: Typ pohonu si zvolíte jednoducho stlačením tlačidla. V režime GTE sa spojí sila obidvoch pohonov, čo vám zabezpečí mimoriadne vysoký výkon. Pri tzv. "Boost" spolupracuje elektromotor s benzínovým motorom TSI s priamym vstrekovaním paliva - pre typický zvuk motora, ktorý zaznie aktivovaním režimu GTE, ho určite neprepočujete. Ani pri výraznej radosti vodiča.

Plug-in hybrid

Dvojitý pohon. Dvojnásobné potešenie z jazdy.

Nový Passat GTE je plug-in hybrid s elektromotorom a benzínovým TSI motorom. Pritom štartujete lokálne s nulovými emisiami a s tichým e-režimom, pri ktorom je v prevádzke len elektromotor. Stlačením príslušného tlačidla aktivujete režim GTE a spojíte koncentrovaný výkon oboch motorov v tzv. "Boost". Takto dosiahnete systémový výkon 160 kW (218 k) s krútiacim momentom až 400 Nm a zrýchlením z 0 - 100 km/h za 7,6 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje až 225 km/h.

Dojazd

Účinnosť sa zvyšuje

Výhľad do budúcnosti: Passat GTE s dojazdom na čisto elektrický pohon okolo 57 km - podľa nového štandardu WLTP (70 km podľa NEDC) - dokazuje, že účinná mobilita už nie je víziou budúcnosti vďaka plug-in hybridnej technológii. Lokálne dokonca s nulovými emisiami a takmer bez hluku.

Manažment nabíjania

Batérie môžete nabíjať doma

Nabíjanie nového modelu Passat GTE je jednoduchšie ako výmena žiarovky: nabíjací kábel jednoducho pripojte k domácej zásuvke alebo k verejnej nabíjacej stanici. Lítium-iónová batéria je z domácej elektrickej siete úplne nabitá asi do 5 hodín. Ak používate verejnú nabíjaciu stanicu alebo voliteľnú domácu nabíjaciu stanicu "wallbox", batéria sa nabije do štyroch hodín.

E-režim

Od začiatku elektrizujúci

Passat GTE štartuje automaticky v elektrickej prevádzke, E-režime. Za predpokladu, že je batéria dostatočne nabitá a vonkajšie teploty nie sú príliš nízke. Výkonná vysokonapäťová lítiovo-iónová batéria potom umožňuje dojazd 57 kilometrov na čisto elektrický pohon, podľa praktického štandardu WLTP. V elektrickom E-režime jazdíte komfortne hlavne v meste a jeho prímestských častiach.

IQ.DRIVE IQ.DRIVE zastupuje všetky inteligentné asistenčné systémy od spoločnosti Volkswagen. Všetky, ktoré už existujú, ktoré vyvíjame pre blízku budúcnosť a ktoré skúmame pre budúcnosť. IQ.DRIVE zároveň zahŕňa inovatívne nápady s jasným zameraním: Vaše pohodlie a bezpečnosť.

Travel Assist
Parkovanie
Elektromechanický posilňovač bŕzd
Systém sledovania okolia "Front Assist"
Proaktívny systém ochrany pasažierov

Travel Assist

Užite si komfort stlačením tlačidla

Predstavte si, že určitú časť jazdy za vás preberú asistenčné systémy modelu Passat. Pre vás to znamená, že vďaka asistenčným systémom "Travel Assist" jazdíte už dnes pohodlnejšie a uvoľnenejšie.

Parkovanie

Parkovanie nebolo nikdy ľahšie

Zaparkovať si vozidlo sám je už minulosťou. S parkovacími senzormi, ktoré sú štandardom od výbavy Business a s voliteľným parkovacím asistentom "Park Assist" ušetríte veľa námahy pri parkovaní a manévrovaní1 a vždy si zachovávate kontrolu nad svojím vozidlom.

V rámci možností daných systémom.

Elektromechanický posilňovač bŕzd

Optimalizovaný pre krátke brzdné dráhy

So sériovým elektromechanickým posilňovačom bŕzd a v spojení so systémom sledovania okolia "Front Assist" so systémom rozpoznania chodcov sa môže brzdná dráha vášho modelu Passat skrátiť.1 Systém môže znížiť napríklad riziko kolízie s chodcami.

V rámci možností daných systémom.

Systém sledovania okolia "Front Assist"

Všetko zachytí radar

Systém rozpozná chodcov na ceste a včas vás varuje. V prípade, že nereagujete, dokáže automaticky spomaliť a v ideálnom prípade a v rámci svojich systémových limitov zabrániť kolíziám s chodcoch.

Proaktívny systém ochrany pasažierov

Takto ste chránený zo všetkých strán

Proaktívny systém ochrany pasažierov vás v kritických situáciách a v rámci svojich možností chráni pri potencionálnych kolíziách.

Infotainment Model Passat ponúka skvelé možnosti zábavy a pripojenia na internet vám aj vašim spolucestujúcim. Užite si skvelý zvuk, intuitívnu navigáciu a komfort hlasového ovládania, ktorý počúva vaše príkazy.

Streamovanie médií
Hlasové ovládanie
Rádio "Composition"
Navigácia

Streamovanie médií

Bezproblémový prístup k streamovacím službám

Počas jazdy vo vašom modeli Passat sa nemusíte vzdať vašich obľúbených služieb. Prostredníctvom systému Infotainment máte vo vozidle k dispozícii vybrané streamovacie služby, napríklad: Apple Music.

Hlasové ovládanie

Čaká na vaše príkazy: Hlasové ovládanie

Porozprávajte sa s hlasovým ovládaním bez toho, aby ste museli klopiť oči z cesty. Či už si prostredníctvom hlasového ovládania vyberiete obľúbenú hudbu alebo naplánujete trasu - tento systém čaká na vaše pokyny.

Rádio "Composition"

Doprajte si dobrú zábavu

Vo vašom modeli Passat ste programovým vedúcim vy: So sériovým rádiom "Composition" nemá nuda šancu.

Navigácia

Do cieľa prídete s dobrou náladou

Voliteľný navigačný systém "Discover Pro" vám pomôže dostať sa do cieľa. Nadchne vás všestranným systémom infotainment a mimoriadne komfortnými funkciami, ako je streamovanie a internetový balík alebo online služby We Connect Plus.

Buďte v spojení so svetom V modeli Passat ste online. A síce tak, ako ste na to zvyknutý vo vašom každodennom živote - vždy a všade, s priateľmi, rodinou a obchodnými partnermi. Vstavaná karta eSIM vám umožňuje priamy prístup k mobilným online službám a službám We Connect. Jednoducho a v sériovej výbave. Zostaňte aj na cestách dobre informovaný a dobre sa bavte.

We Connect Plus

We Connect Plus. Zdokonalená konektivita

Celý svet digitálnych služieb a systémov od spoločnosti Volkswagen posúva konektivitu na novú úroveň: We Connect Plus2 vám ponúka ďalšie inteligentné funkcie od inteligentnej navigácie s informáciami v reálnom čase prostredníctvom mediálneho streamingu a webového rádia až po používanie vášho smartfónu ako diaľkového ovládania pre praktické funkcie vozidla - pre ešte väčšiu dávku pohodlia a zábavy.

Mobilný kľúč

Zdieľajte vaše vozidlo Passat s inými

Praktický a inteligentný systém: Otvorte a naštartujte na želanie váš Passat pohodlne a rýchlo pomocou vášho smartfónu ako kľúč. Mobilný kľúč môžete poslať aj priateľom a rodinným príslušníkom, aby ste im umožnili jednoduché používanie vášho vozidla.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Na využívanie služieb We Connect potrebuje zákazník užívateľský účet Volkswagen ID a do systému We Connect sa musí prihlásiť užívateľským menom a heslom. Okrem toho musí so spoločnosťou Volkswagen AG uzatvoriť cez internet samostatnú zmluvu We Connect alebo We Connect Plus. Pre We Connect Plus má zákazník po odovzdaní vozidla 90 dní na registráciu vozidla u Volkswagen AG a bezplatné využívanie služieb po celú dobu dohodnutého obdobia.

Dodáva sa len pre smartfóny Samsung so štandardom GSMA. Predpokladom je voliteľný navigačný systém "Discover Pro".