VW Golf GTE: Výkon

 

V závislosti od situácie môžete obidva motory modelu Golf GTE optimálne využívať, buď samostatne alebo spolu. Okrem troch intuitívne zrozumiteľných hybridných režimov je pre jazdu v meste ideálny čisto elektrický e-režim. Umožňuje jazdu v meste a jeho obytných územiach s takmer nulovými emisiami, až do vzdialenosti 50 kilometrov.

Jeho takmer tichý elektromotor dopĺňa inovatívny 1,4 litrový benzínový TSI motor s priamym vstrekovaním a výkonom 110 kW (150 k) ktorý reprezentuje pozoruhodnú dynamiku pri nízkej spotrebe paliva. Obidva motory akcelerujú Golf GTE z 0 na 100 km/h len za 7,6 sekundy - krátkodobo dosiahne až maximálnu rýchlosť 222 km/h. Pritom dosahuje systémový výkon 150 kW (204 k) s imponujúcim krútiacim momentom až do 350 Nm a pozoruhodným dojazdom až do 880 kilometrov.

Keď sa opäť vrátite domov, nabijete batériu elektromotora za maximálne 3 hodiny a 45 minút pomocou normálnej elektrickej zásuvky. Prostredníctvom verejnej nabíjacej stanice alebo na želanie dodávanej domácej nabíjacej stanice Wallbox nabijete batériu dokonca za 2 hodiny a 15 minút.

Zavrieť