VW e-Golf: Dojazd

 

V každodennej praxi sa vy sami môžete postarať o to, aby dojazd 300 km1) s vašim vozidlom e-Golf nezostal len teoretickým číslom na papieri. Pretože pomocou dvoch rôznych jazdných režimov bezprostredne ovplyvňujete dojazd, zrýchlenie a maximálnu rýchlosť vášho modelu e-Golf.

V režime ECO+ môžete najjednoduchšie dosiahnuť maximálny dojazd 3001) kilometrov. Režim ECO je optimálnym voľbou vodiča, ktorý kladie dôraz na agilitu a komfort. S adekvátne nabitou batériou môžete samozrejme pri obidvoch režimoch jazdiť v spektre vyšších rýchlostí. Napríklad pri predbiehaní a krátkom zrýchlení.

 

1) Uvedené hodnoty dojazdu predstavujú dojazd na valcovej skúšobnej stanici po prejdení cyklov podľa nového európskeho jazdného cyklu (NEDC). V skutočnosti sa reálny dojazd od týchto hodnôt líši. Ročný priemer činí asi 200 kilometrov pri bežnom štýle jazdy a závisí od štýlu jazdy, rýchlosti, výberu pneumatík, využívaní komfortných/vedľajších spotrebičov, vonkajšej teploty, počtu spolujazdcov/batožiny, výberu jazdného režimu (normal, eco, eco+) a topografie.

Zavrieť