Udržiava jazdný pruh a odstup od ostatných

ID.7 Tourer GTX: Connected Travel Assist

Názorné zobrazenie v ID.7, obrázok sa môže líšiť.

S voliteľným systémom "Connected Travel Assist" máte na palube mimoriadne užitočného asistenta. Dokáže za vás udržiavať odstup od vozidla pred vami a vami vopred nastavenú maximálnu rýchlosť. Adaptívne riadenie vozidla v jazdnom pruhu aktívne udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu.

Ak je váš Volkswagen vybavený systémom Park Assist Plus a Side Assist, môže vás Connected Travel Assist aktívne podporovať aj pri zmene jazdného pruhu na diaľnici.

Pomocou prediktívneho tempomatu a asistencie v zákrutách dokáže Connected Travel Assist prispôsobiť rýchlosť vozidla platným rýchlostným obmedzeniam a priebehu trasy (zákruty, kruhové objazdy atď.).

Vďaka skúsenostiam státisícov vodičov značky Volkswagen dokáže Connected Travel Assist udržať vozidlo v jazdnom pruhu aj bez rozpoznania línií jazdného pruhu a ešte lepšie prispôsobiť rýchlosť vozidla priebehu cesty. Vďaka tomu pôsobí asistovaná jazda ešte ľudskejšie.¹ ²

Na využívanie online údajov systému Connected Travel Assist je potrebné uzatvoriť samostatnú zmluvu, vytvoriť používateľské konto Volkswagen ID a uzatvoriť zmluvu WeConnect / VW Connect. Používanie online údajov sa potom musí aktivovať v obchode systému Infotainment ("Swarm data for Travel Assist").³

V rámci možností daných systémom.

Vodič je vždy zodpovedný za riadenie vozidla a musí byť pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu.

Funkcia asistenčného systému "Hromadné lokalizačné dáta pre Travel Assist" možno používať len v rámci limitov daných systémom a do maximálnej rýchlosti vozidla. Vodič samotný je zodpovedný za bezpečné riadenie vozidla a musí byť vždy pripravený kedykoľvek prevziať nad ním kontrolu. Ak vodič zasiahne, vždy získa späť plnú kontrolu nad vozidlom. Asistenčnú funkciu možno kedykoľvek aktivovať a deaktivovať pomocou tlačidla na multifunkčnom volante.
Ak chcete aktivovať službu "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmi", potrebujete používateľské konto Volkswagen ID. a zmluvu VW Connect počas doby platnosti služby "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmi" (podrobnosti nájdete tu: https://www.volkswagen.de/de/konnektivitaet-und-mobilitaetsdienste/konnektivitaet/we-connect/aktivierung.html). Okrem toho je potrebná samostatná zmluva pre hromadné lokalizačné údaje, to znamená takzvanú online časť. Po uplynutí počiatočného obdobia používania si dobu platnosti môžete predĺžiť za poplatok.
Služba "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmi" je k dispozícii v týchto krajinách: Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Holandsko, Chorvátsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Maďarsko, Malta, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Spojené kráľovstvo, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko a Taliansko. Službu "Travel Assist s hromadnými lokalizačnými údajmi" možno používať len v rámci pokrytia mobilnej siete a s príslušnými nastaveniami ochrany osobných údajov a možno ju kedykoľvek deaktivovať v aplikácii Volkswagen App a v myVolkswagen.
Online funkcie, tzn. hromadné lokalizačné údaje, umožňuje internetové pripojenie integrované vo vozidle. S tým spojené náklady na dáta v rámci Európy znáša v rámci sieťového pokrytia spoločnosť Volkswagen AG. Výmena údajov prostredníctvom internetu môže byť spojená s ďalšími nákladmi (napr. roamingové poplatky) v závislosti od tarify mobilného operátora a najmä pri prevádzke v zahraničí. Služby sú k dispozícii počas dohodnutej doby platnosti zmluvy a počas tejto doby sa môžu obsahovo meniť alebo môžu byť aj zrušené. Ďalšie informácie nájdete na stránke connect.volkswagen.com a u svojho partnera spoločnosti Volkswagen. Informácie o tarifách mobilných operátorov získate u svojho mobilného operátora.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky uvedené ceny/zľavy sú odporúčané maloobchodné ceny/zľavy v € s DPH a majú len informatívny a nezáväzný charakter. Ceny skladových vozidiel sa môžu líšiť v závislosti od doplnkového vybavenia. Podrobnosti o ponuke modelov, ich konečných cenách/zľavách, špecifikáciách, dostupnosti, dodacích podmienkach a uvedených doplnkových službách vám poskytne váš autorizovaný predajca Volkswagen. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch vybavenia.

Zavrieť
Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Nové ID.7 Tourer GTX

Objavujte nový model ID.7 Tourer GTX

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen