VW Golf GTI: ACC & Front Assist

 

Pri jazde v hustej premávke môžete zostať uvoľnený, keď si zachováte dostatočný odstup k vozidlu pred vami. Automatický distančný radar ACC dodávaný na želanie vás pritom bude podporovať.

ACC meria vzdialenosť a relatívnu rýchlosť vozidla pred vami. Jeden senzor pritom sleduje oblasť pred vozidlom. V kolónach a dopravných zápchach dokáže tento systém v kombinácii s voliteľnou dvojspojkovou prevodovkou DSG vozidlo spomaliť až do úplného zastavenia. Systém dokáže v rámci svojich možností udržiavať odstup od vozidla pred vami až do rýchlosti 210 km/h.

Niekedy sa stane niečo nepredvídateľné, a preto je nutné brzdiť rýchlo a prudko. V takýchto prípadoch vám môže pomôcť systém sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break. Ak identifikuje systém "Front Assist" v rámci svojich možností kritickú situáciu, upozorní vodiča akustickým a optickým signálom a brzdovú sústavu pripraví na núdzové brzdenie. Ak sa nebezpečnej situácii nedá vyhnúť, začne systém automaticky brzdiť, aby mohol eventuálne znížiť rýchlosť nehody.

Funkciu City Break využijete hlavne pri nízkej rýchlosti mestskej premávky. A systém rozpoznania chodcov rozpozná v rámci možností daných systémom, keď chodec vstúpi na cestu. Systém vás na to upozorní, podporí vás pri brzdení alebo samočinne spomaľuje vozidlo - vždy však v rámci možností daných systémom. V ideálnom prípade tak dokáže predchádzať kolízii alebo zmierniť jej následky.

Zavrieť