VW Golf Variant: Výber režimu jazdy

 

V modeli Golf Variant jazdíte dynamicky a ekonomicky zároveň. Priali by ste si napriek tomu, aby bolo vaše vozidlo ešte športovejšie? Chceli by ste jazdiť ešte úspornejšie? S výberom jazdného režimu dodávaným na želanie sa rozhodnete podľa situácie a vlastných potrieb. Požadovaný režim jednoducho zvoľte stlačením tlačidla alebo na dotykovom displeji vášho rádia resp. navigačného systému. Pohon, riadenie, prevodovka (pri dvojspojkovej prevodovke DSG) a dokonca aj svetlomety sa potom automaticky nastavia.

Režim jazdy ECO podporuje vodiča tak, aby jazdil ekologicky a úsporne. Prispôsobí pritom výkon motora a aktivuje systém štart-stop, ak bol vypnutý. S ohľadom na spotrebu energie zároveň optimalizuje reguláciu klimatizácie a termomanažment. V prípade, že ste sa rozhodli pre dvojspojkovú prevodovku DSG, skôr radí vyššie prevodové stupne a čo najčastejšie využíva funkciu voľnobehu.

Jazdiť samozrejme môžete aj úplne komfortne, umožní vám to režim NORMAL. Ak si chcete užiť mimoriadne dynamickú jazdu, je pre vás režim SPORT ten správny. Výnimočne flexibilný je však režim INDIVIDUAL. Pri ňom môžete kombinovať jednotlivé nastavenia podľa vlastných predstáv, dokonca si v tomto režime môžete uložiť nastavenia kúrenia, klimatizácie a svetlometov, ktoré uprednostňujete.

 

Zavrieť