Pomáha vám lepšie chrániť chodcov

Systém rozpoznania chodcov

Voliteľný systém rozpoznania chodcov je rozšírením systému sledovania okolia "Front Assist" s funkciou núdzového brzdenia City Break. Pomocou dvoch senzorov v predných partiách vozidla, jedného radaru, ktorý je umiestnený v znaku Volkswagen a jednej kamery integrovanej do vnútorného spätného zrkadla kontroluje oblasť pred vozidlom a zaregistruje, keď na vozovku bezprostredne pred vozidlom vstúpi chodec. Systém vás na nebezpečenstvo okamžite upozorňuje zvukovými a optickými signálmi. Ak nezačnete brzdiť, systém Vás na kritickú vzdialenosť od chodca upozorní krátkym spomalením vozidla. Zároveň pripraví brzdovú sústavu na núdzové brzdenie, aby ste mali k dispozícii maximálnu brzdnú silu. Ak ani teraz nebrzdíte, začne systém v rámci svojich možností automaticky núdzovo brzdiť. V ideálnom prípade sa úplne vyhne kolízii alebo zmierni jeho následky. Systém rozpoznania chodcov je štandardom od výbavy Trendline.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen