Zaistí voľný priestor pri jazde a ochranu pri prekvapivých situáciách

Automatický distančný radar ACC a Front Assist

Pri jazde v hustej premávke môžete zostať pokojný, keď si zachováte dostatočný odstup k vozidlu pred vami. Automatický distančný radar ACC dodávaný na želanie vás pritom bude podporovať.

ACC meria vzdialenosť a relatívnu rýchlosť vozidla pred vami. V kolónach a dopravných zápchach dokáže tento systém v kombinácii s voliteľnou dvojspojkovou prevodovkou DSG vozidlo spomaliť až do úplného zastavenia. Systém dokáže v rámci svojich možností udržiavať odstup od vozidla pred vami až do rýchlosti 210 km/h.

Niekedy sa stane niečo nepredvídateľné, a preto je nutné brzdiť rýchlo a prudko. V takýchto prípadoch vám môže pomôcť systém sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break. Ak systém v rámci svojich možností identifikuje kritickú situáciu, upozorní vás na ňu. Pri mimoriadne kritických situáciách vás systém môže podporiť pri brzdení alebo dokonca brzdí automaticky, aby v prípade nehody znížila rýchlosť automobilu.

Funkcia City Break môže v mestskej premávke zasiahnuť pri nízkych rýchlostiach. A systém rozpoznania chodcov dokáže v rámci možností daných systémom rozpoznať chodca, ktorý vstúpi na cestu bezprostredne pred vaše auto. Asistenčný systém vás varuje, pomáha vám pri brzdení alebo brzdí samočinne - vždy v rámci možností daných systémom. V ideálnom prípade vám pomôže úplne sa vyhnúť zrážke alebo aspoň znížiť jej následky.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen