Zaistí voľný priestor pri jazde a ochranu pri prekvapivých situáciách

Automatický distančný radar ACC a Front Assist

Pri jazde v hustej premávke môžete zostať pokojný, keď si zachováte dostatočný odstup k vozidlu pred vami. Automatický distančný radar ACC dodávaný na želanie vás pritom bude podporovať.

ACC meria vzdialenosť a relatívnu rýchlosť vozidla pred vami. V kolónach a dopravných zápchach dokáže tento systém v kombinácii s voliteľnou dvojspojkovou prevodovkou DSG vozidlo spomaliť až do úplného zastavenia. Systém dokáže v rámci svojich možností udržiavať odstup od vozidla pred vami až do rýchlosti 210 km/h.

Niekedy sa stane niečo nepredvídateľné, a preto je nutné brzdiť rýchlo a prudko. V takýchto prípadoch vám môže pomôcť systém sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break. Ak systém v rámci svojich možností identifikuje kritickú situáciu, upozorní vás na ňu. Pri mimoriadne kritických situáciách vás systém môže podporiť pri brzdení alebo dokonca brzdí automaticky, aby v prípade nehody znížila rýchlosť automobilu.

Funkcia City Break môže v mestskej premávke zasiahnuť pri nízkych rýchlostiach. A systém rozpoznania chodcov dokáže v rámci možností daných systémom rozpoznať chodca, ktorý vstúpi na cestu bezprostredne pred vaše auto. Asistenčný systém vás varuje, pomáha vám pri brzdení alebo brzdí samočinne - vždy v rámci možností daných systémom. V ideálnom prípade vám pomôže úplne sa vyhnúť zrážke alebo aspoň znížiť jej následky.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť