Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Silný dojazd:
Tepelné čerpadlo v ID.3

Voliteľné tepelné čerpadlo zabezpečuje v novom čisto elektrickom vozidle ID.3 energeticky účinné vykurovanie interiéru. Vďaka tomu spotrebuje menej elektriny z batéria.

Ako funguje tepelné čerpadlo?

V elektromobile nevzniká cez pohon dosť odpadového tepla, aby dostatočne vyhrialo vnútorný priestor, ako vo vozidle so spaľovacím motorom.

Riešením je vysoko účinný systém tepelného čerpadla, ktorý komprimuje chladivo pod vysokým tlakom. Výsledné teplo sa využíva na vyhrievanie studeného vzduchu, ktorý ním prúdi.

Vysokonapäťové vyhrievanie tak využije menej energie z batérie, vďaka čomu získa vozidlo výhodu väčšieho dojazdu ako elektromobily bez tepelného čerpadla.

 

Studený vonkajší vzduch sa zmení na teplý vzduch vo vozidle

Dobré pre životné prostredie, dobré pre vás

Tepelné čerpadlo v nových modeloch ID.3 a ID.4 ponúka hneď niekoľko výhod:

Trvalá udržateľnosť:

Chladivo R744 (oxid uhličitý) používané na produkciu vyhrievaného a chladiaceho vzduchu je plyn, ktorý je pre životné prostredie menej škodlivý ako fluórované chladivá.

Účinnosť:

Pri vonkajšej teplote pod 0 °C je energetický výkon potrebný na vyhriatie vnútorného priestoru až o 40% nižší ako vo vozidle bez tepelného čerpadla.

Dojazd:

Ušetrená energia znižuje spotrebu elektrickej energie a menej zaťažuje kapacitu batérie, čo má pozitívny vplyv na dojazd. Aký veľký je váš dojazd, závisí okrem iného aj od vášho individuálneho štýlu jazdy.

Všeobecne platí, že čím nižšia je priemerná rýchlosť, tým väčší je vplyv vyhrievania, a tým väčší je pozitívny vplyv tepelného čerpadla na celkový dojazd.

 

Vyššia účinnosť v každodennom živote

Takto môžete zväčšiť váš dojazd najmä v mestskej premávke. Účinná technológia zároveň pozitívne prispieva k trvalo udržateľnej budúcnosti. Po celú životnosť vozidla.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen