Rodina I.D.

Budúcnosť potrebuje nové impulzy. Rast miest, nedostatok fosílnych palív a klimatické zmeny prinášajú so sebou nové výzvy. Elekromobilita je riešením.

Automobil budúcnosti.

I.D. VIZZION jazdí autonómne a na elektrický pohon.

Limuzína vyššej triedy ponúka pohľad na mobilitu budúcnosti: Hlasom a gestami ovládaný I.D. VIZZION jazdí plne autonómne. Inteligentný systém "Smart Device" sa tak sám stáva šoférom, pretože nepotrebuje žiadneho vodiča. Vďaka pripojeniu k digitálnemu svetu sa I.D. VIZZION dokáže učiť a súčasne byť empatický. Svojim cestujúcim tak môže poskytnúť voľnosť, ktorú potrebujú počas jazdy, či už na relax, diskusiu alebo prácu. Tento koncept vozidla tak dosahuje novú dimenziu komfortu, ekológie a bezpečnosti.

Odpočítavanie do budúcnosti.

I.D. sa ako elektromobil kompaktnej triedy dostane do predaja v roku 2020.

Ako prvý kompaktný Volkswagen je I.D. postavený na novo vyvinutej modulárnej platforme MEB. S plne nabitými batériami prejde až 600 kilometrov. S modelom I.D. ste aj na cestách doma, pretože cez Home-Net od spoločnosti Volkswagen bude možné prepojiť auto a byt alebo dom. Od roku 2025 bude model I.D. na príkaz jazdiť plne autonómne.

 

Prvé CUV s elektrickým pohonom.

I.D.Crozz spája suverenitu vozidla SUV s dynamikou modelu kupé.

Nový model I.D. Crozz je crossover z SUV a štvordverového kupé, ktorý bol zdokonalený v rámci vývoja pre sériovú výrobu. Vďaka širokej kapote motora, čistým líniám blatníkov a čiernej vysokolesklej ploche strechy pôsobí silným a maskulínnym dojmom.

Interiér dostal novú výbavu a prešiel ďalším zdokonalením. Charakterizuje ho otvorený priestor (open space) s variabilnou koncepciou sedadiel a veľkorysým priestorom. I.D. Crozz nemá B-stĺpik, takže po otvorení predných otočných a zadných posuvných dverí sa vytvorí široký vstupný otvor, vďaka ktorému do vozidla ľahko naložíte aj horský bicykel.

Značkou Volkswagen novo vyvinutý systém CleanAir zabezpečuje v interiéri neustále čistý vzduch nezávisle od okolitých podmienok. Systém vás pritom informuje o kvalite vzduchu v aute a o aktuálnej aktivite systému. Okrem toho je I.D. Crozz vybavený novým hlasovým asistentom, ktorý umožňuje otvárať a zatvárať dvere hlasovými pokynmi. Rovnakým spôsobom sa aktivuje a deaktivuje plne automatizovaný režim jazdy "I.D. Pilot".

Nový model I.D. CROZZ je športovo a interaktívne koncipovaný všestranný automobil s nulovými emisiami, ktorého elektricky pohon všetkých kolies 4MOTION je presvedčivý na nespevnených cestách, ale aj pri jazde v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Predná a zadná náprava je vybavená jedným elektromotorom, rozdeľovanie hnacej sily je riadené elektrickým riadeným hriadeľom. SUV s výkonom 225 kW dosahuje na jedno nabitie batérií dojazd 500 kilometrov.

Vďaka uprostred uloženým akumulátorom a dvom hnacím jednotkách v prednej a zadnej časti vozidla má ideálne rozloženie hmotnosti. I.D. Crozz tým ponúka jazdné vlastnosti na úrovni modelu Golf GTI (Golf GTI: spotreba paliva, l/100km: v meste: 8,2 - 7,8 / mimo mesta: 5,5 - 5,3 / kombinovaná: 6,4 - 6,3; emisie CO2 kombinované, g/km: 148 - 145; trieda energetickej efektivity: D). Podstatný podiel má na tom podvozok s elektronicky riadenými tlmičmi, novo koncipovanou viacprvkovou zadnou nápravou a tiež novo vyvinutou prednou nápravou so vzperami McPherson.

Dodávka budúcnosti jazdí sama.

I.D. Buzz je celosvetovo prvý multivariabilný elektromobil typu van schopný plne autonómnej jazdy.

Vďaka elektrickému pohonu je to priestorový zázrak s ôsmimi sedadlami a dvomi batožinovými priestormi. Namiesto svetlometov má LED "oči" a pri štarte ich otvorí. Ak chce odbočiť, LED svetlomety blikajú do toho smeru. Ak na okraji cesty zaregistruje ľudí, pozrie sa na nich. Jeho dojazd na elektrický pohon je 600 km (NEDC**). Nabíja sa indukčne alebo prostredníctvom nabíjacej stanice. S výkonom nabíjania 150 kW (DC) sa dobije na 80 % svojej kapacity za 30 minút.

Model I.D. Buzz je vďaka elektrickému pohonu priestorový zázrak s ôsmimi sedadlami a dvomi batožinovými priestormi, jedným vpredu a jedným vzadu. Volant bol kompletne prepracovaný. Jeho vnútorný priestor nedisponuje ramenami a tlačidlami, ale určitým typom dotykovej plochy s kapacitnými políčkami.

 

Budúci I.D. Buzz Pilot bude navigovaný cez AR head-up displej. Informácie, ako pokyny navigačného systému, sa budú virtuálne prehrávať 7 až 15 metrov pred vozidlom.

Ďalšie kroky