Zatvoriť menu
Zatvoriť

Aký je dojazd elektromobilu?

 

Elektrina vás dostane ďalej

Naša ID. rodina predstavuje novú generáciu elektromobilov, ktoré zvládnu jazdu dlhšie vzdialenosti len na jedno nabitie batérie. Vďaka čomu je elektromobilita atraktívnou alternatívou pre stále viac ľudí, či už ide o dochádzajúcich, dovolenkárov alebo diaľkových vodičov. A na rýchlonabíjacích staniciach nabijete medzičasom vozidlo rýchlejšie ako si myslíte.

Ak uvažujete o elektromobilite, automaticky sa objaví otázka dojazdu. Ako ďaleko sa dostanem na jedno nabitie batérie? Ako si rozdelím úseky dlhších ciest? Kde si dobijem batériu a ako dlho to trvá? S prechodom na elektromobilitu môžete batériu elektromobilu jednoducho nabiť pomocou nabíjacej stanice počas krátkej prestávky.

A máme pre vás ďalšiu dobrú správu: V roku 2019 budú predstavené naše nové elektromobily vytvorené na modulárnej platforme elektromobilov (MEB). Modely ID. rodiny dosahujú dojazdy približne 330 až viac ako 550 km1 v novom štandarde WLTP - v závislosti od veľkosti akumulátora a karosérie príslušného vozidla.

Mimochodom, WLTP je skratka pre Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure a predstavuje nový, celosvetovo jednotný testovací štandard pre určenie spotreby paliva a emisií, ktorý sa viac zameriava na každodennú jazdu.

Každodenne dochádzajúci.

Rýchlo odviezť deti do školy a potom do kancelárie.

Denne robíte viacero krátkych trás? Ráno odveziete deti do školy, potom idete do kancelárie a poobede vybavíte nákupy. Ak s vašim elektromobilom urobíte, ako priemerný dochádzajúci vodič, približne 50 km denne, stačí batériu dobiť len raz alebo dvakrát týždenne, v závislosti od veľkosti. V ideálnom prípade ju budete nabíjať doma cez noc prostredníctvom voliteľnej domácej nabíjacej stanice "wallbox". Ráno môžete nastúpiť do vášho nabitého elektromobilu a začať deň s plnou energiou.

Infraštruktúra nabíjacích staníc na verejných priestoroch napríklad na parkoviskách supermarketov sa čoraz viac buduje. Najlepšou alternatívou je, ak ponúkne zamestnávateľ svojim zamestnancom možnosť nabitia elektromobilov. Dlhú dobu, kedy vaše auto stojí na parkovisku pri práci, tak môžete efektívne využiť a pri bežnej trase denne dochádzajúceho vodiča vám vozidlo stačí nabíjať raz alebo dvakrát týždenne.

Návštevy cez víkend a krátke dovolenky.

Návšteva príbuzných na dva dni alebo krátka dovolenka.

Niekoľkokrát za rok jazdíte s elektromobilom určite dlhšie trasy. Či už je to návšteva vašej rodiny a priateľov, objavovanie iného mesta alebo krátka dovolenka pri mori respektíve na horách počas Veľkonočných alebo jesenných prázdnin. S modelom ID. Neo sa dá vďaka väčším možnostiam akumulátora dosiahnuť na diaľniciach reálny dojazd okolo 400 km2.

Počas Veľkonočných prázdnin dosiahnete mnohé destinácie na stredne dlhé vzdialenosti na jedno nabitie batérie alebo na krátke dobitie počas prestávky na kávu. Kvôli takýmto výletom nemusíte vaše cestovateľské zvyky meniť, pretože už aj dnes si určite urobíte jednu alebo dve prestávky.

Dovolenkár.

Na dlhších cestách si urobíte prestávku a dobijete batériu.

Vedeli ste, že na vzdialenosti približne 1 000 km musíte váš elektromobil nabíjať tri maximálne štyrikrát? Týmto spôsobom prejdete aj dlhšie vzdialenosti. A teraz úprimne - proti poriadnemu občerstveniu alebo horúcej káve v prestávke sa nedá namietať.

Ak by predsa len existovala trasa, ktorú by ste nechceli prejsť s vašim elektromobilom, v takom prípade vám spoločnosť Volkswagen ponúkne voliteľnú možnosť zapožičania automobilu prostredníctvom doplnkovej služby mobility.

Veľký dojazd. Veľká flexibilnosť.

Kedy premýšľate o elektromobilite?

Ste majiteľom elektromobilu alebo premýšľate o jeho kúpe? To je skvelé. Pretože teraz viete, že dojazd elektromobilov je väčší, ako ste si mysleli. Či už na krátke alebo dlhé vzdialenosti, v každodennom živote alebo na cestách na dovolenku - odteraz ste rovnako flexibilný ako pri vozidle s pohonom na benzín alebo naftu. Mimoriadne praktické je to, že pomocou navigácie môžete počas jazdy rýchlo a pohodlne nájsť ďalšiu nabíjaciu stanicu. Najmä preto, že sieť verejných nabíjacích staníc sa neustále zväčšuje.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen