Nabíjanie. Elektromobily môžte nabíjať prostredníctvom domácej elektrickej zásuvky** alebo cez domácu nabíjaciu stanicu „wallbox“. Na cestách máte k dispozícii verejné nabíjacie stanice so striedavým prúdom alebo rýchlonabíjacie stanice s jednosmerným prúdom pre zvlášť rýchle nabitie batérie.

Elektrická zásuvka.

Čerpacia stanica vo vlastnom dome: Elektromobily môžete nabíjať pomocou úplne normálnej, domácej, technicky bezpečnej elektrickej zásuvky.

Wallbox.

Domáca výkonná nabíjacia stanica: S domácou nabíjacou stanicou "wallbox" sa skráti nabíjanie vášho elektromobilu prostredníctvom vhodného nabíjacieho kábla.

Nabíjacia stanica so striedavým prúdom.

Aj na verejných priestranstvách samozrejme existujú možnosti pre nabíjanie elektromobilov. Prostredníctvom vlastného nabíjacieho kábla nabijete batériu veľmi rýchlo na špeciálnych verejných nabíjacích staniciach so striedavým prúdom.

Rýchlonabíjacia stanica s jednosmerným prúdom.

Na takzvaných rýchlonabíjacích staniciach CCS (skratka pre: Combined Charging System) nabíjate batériu jednosmerným prúdom. Keďže pri jednosmernom prúde sa dosahuje vyššia intenzita elektrického prúdu, dokáže batériu nabiť oveľa rýchlejšie.

Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

*Uvedené hodnoty boli stanovené podľa zákonom predpísaných metód merania. Údaje sa nevzťahujú na konkrétne vozidlo a nie sú súčasťou ponuky, slúžia iba na účely porovnania medzi rôznymi typmi vozidiel. Spotreba paliva/elektrickej energie a emisie CO₂ vozidla nezávisia len od efektívneho využitia paliva vozidlom, sú ovplyvnené aj štýlom jazdy a inými netechnickými faktormi (napr. okolitými podmienkami).

Dodatočné vybavenie a doplnky (prídavné prvky, pneumatiky atď.) môžu zmeniť relevantné parametre vozidla, ako napr. hmotnosť, valivý odpor a aerodynamiku a okrem poveternostných a dopravných podmienok ovplyvniť hodnoty spotreby a výkonu vozidla. Údaje o spotrebe paliva/elektrickej energie a emisiách CO₂ uvedené v rozpätí zohľadňujú rozličné formáty pneumatík a zvláštne vybavenie za príplatok.

**Za predpokladu, že domáca elektroinštalácia disponuje zodpovedajúcim prúdovým chráničom.

Zavrieť