VW e-Golf: e-pohon

 

Silný, takmer tichý agregát nového modelu e-Golf (spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: kombinovaná 14,1 (17" disky) - 13,2 (16" disky); kombinované emisie CO2 v g/km: 0; trieda energetickej efektivity: A+*) účinne dokazuje výkonnosť moderných elektromotorov. Maximálny výkon 100 kW a krútiaci moment 290 Nm, ktoré sú k dispozícii od prvej otáčky hovoria sami za seba. Tento výkon sa postará o impozantné zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 9,6 sekúnd pri maximálnej rýchlosti až 150 kilometrov za hodinu. Z 0 na 60 akceleruje dokonca len za 4,2 sekundy.

Dojazd vášho vozidla e-Golf môžete zvýšiť pomocou brzdenia. Intenzitu získavania brzdnej energie určujete vy prostredníctvom rôznych režimov rekuperácie: od maximálneho spomalenia s výraznou rekuperáciou až po minimálne spomalenie s nízkou úrovňou získavania energie.

* Od 1. septembra 2017 platia pre osobné vozidlá, ktoré prichádzajú na trh, nové hodnoty spotreby, ktoré sú získavané podľa štandardov WLTP. WLTP je skratka pre Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure a predstavuje celosvetovo jednotný testovací štandard pre určenie spotreby paliva a emisií.
Testovacia metóda WLTP nahradí od 1. septembra 2017 merací cyklus NEDC (New European Driving Cycle). Kvôli realistickejším testovacím podmienkam sú podľa štandardov WLTP namerané hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 v mnohých prípadoch vyššie ako pri meracom cykle (NEDC). Počas obdobia prechodu na testovaciu metódu WLTP musia byť naďalej zákonom záväzne uvádzané spätne prepočítané hodnoty podľa metódy NEDC. Pokiaľ ide o nové vozidlá, ktoré sú typovo schválené podľa WLTP, hodnoty NEDC sa prepočítavajú z hodnôt WLTP. Ďalšie informácie nájdete na https://www.vw.sk/wltp alebo kontaktujte vášho predajcu Volkswagen.

Zavrieť