Myslite ekologicky a dôjdete ďalej

Dojazd

V každodennej praxi sa vy sami môžete postarať o to, aby kombinovaný dojazd (WLTP) 231 km1) s vašim vozidlom e-Golf nezostal len teoretickým číslom na papieri. Pretože pomocou dvoch rôznych jazdných režimov bezprostredne ovplyvňujete dojazd, zrýchlenie a maximálnu rýchlosť vášho modelu e-Golf.

V režime ECO+ môžete najjednoduchšie dosiahnuť maximálny kombinovaný dojazd 2311) kilometrov. Režim ECO je optimálnym voľbou vodiča, ktorý kladie dôraz na agilitu a komfort. S adekvátne nabitou batériou môžete samozrejme pri obidvoch režimoch jazdiť v spektre vyšších rýchlostí. Napríklad pri predbiehaní a krátkom zrýchlení.

 

Od 1. septembra 2017 platia pre osobné vozidlá, ktoré prichádzajú na trh, nové hodnoty spotreby, ktoré sú získavané podľa štandardov WLTP. WLTP je skratka pre Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure a predstavuje celosvetovo jednotný testovací štandard pre určenie spotreby paliva a emisií. Testovacia metóda WLTP nahradí od 1. septembra 2017 merací cyklus NEDC (New European Driving Cycle). Kvôli realistickejším testovacím podmienkam sú podľa štandardov WLTP namerané hodnoty spotreby paliva a emisií CO2 v mnohých prípadoch vyššie ako pri meracom cykle (NEDC). Počas obdobia prechodu na testovaciu metódu WLTP musia byť naďalej zákonom záväzne uvádzané spätne prepočítané hodnoty podľa metódy NEDC. Pokiaľ ide o nové vozidlá, ktoré sú typovo schválené podľa WLTP, hodnoty NEDC sa prepočítavajú z hodnôt WLTP. Ďalšie informácie nájdete na https://www.vw.sk/wltp alebo kontaktujte vášho predajcu Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen