Zatvoriť menu
Zatvoriť

Nabíjanie

 

Ako sa nabíja elektromobil?

Nabiť elektromobil je ľahšie, ako si myslíte. V tomto prehľade zistíte, ako to funguje.

Čo musím vedieť?

Svoj elektromobil môžete na cestách nabíjať na verejných nabíjacích staniciach alebo jednoducho doma prostredníctvom odborne nainštalovanej domácej elektrickej zásuvky alebo domácej nabíjacej stanice "wallbox". Pritom nezáleží na tom, či prší alebo sneží, pretože batérie a elektronika sú chránené. Spojenie s konektorom je také tesné, že tam neprenikne žiadna voda.

Plné nabitie:

Volkswagen používa osvedčenú lítium-iónovú technológiu. Kvalitné komponenty sa postarajú o výnimočnú funkčnosť a minimálne znaky opotrebenia. To je dôvod, prečo spoločnosť Volkswagen poskytuje špecifickú záruku na batérie vášho elektromobilu, detaily záruky sú uvedené v záručných podmienkach. Alebo až 160 000 najazdených kilometrov - podľa toho, čo nastane skôr. V tomto čase môže byť batéria nabitá niekoľko tisíckrát.

Aj na doma:

Nabíjací kábel na doma je súčasťou sériovej výbavy v každom elektromobile. Prostredníctvom neho môžete váš elektromobil nabíjať z každej technicky spôsobilej a odborne nainštalovanej zásuvky.

Ako môžem nabiť batériu v mojom vozidle?

Nabiť elektromobil je takmer rovnako ľahké, ako na čerpacej stanici tankovať benzín alebo naftu. K dispozícii sú rôzne možnosti nabíjania a každá má určité výhody.

Batérie dobijete kdekoľvek - so službou We Charge

So službou We Charge nabijete váš elektrický automobil Volkswagen ešte pohodlnejšie. Doma prostredníctvom domácej výkonnej nabíjacej stanice Wallbox a na cestách na viac ako 150 000 verejných nabíjacích staniciach v Európe. Jednoducho s jednou kartou. So všetkým v jednej aplikácii.

Nabíjanie cez elektrickú zásuvku

Malá čerpacia stanica vo vlastnom dome. Elektromobily môžete nabíjať aj z úplne normálnych, technicky spôsobilých a odborne nainštalovaných elektrických zásuviek. Rovnako, ako pri vašom smartfóne zapojíte jeden koniec kábla do elektrickej zásuvky a druhý do elektromobilu. Kľúčom zamknete automobil a proces nabíjania sa začne. Napríklad vozidlo v noci jednoducho napojíte na nabíjací kábel, necháte ho nabíjať lacnejšou elektrickou energiou a ráno môžete vyraziť na cestu.

Nabíjanie cez elektrickú zásuvku (2.3 kWh):
e-up!1: 10 h e-Golf2: 17 h 00 min Golf GTE3: 3 h 45 min Passat GTE4: 4 h 20 min

Nabíjanie cez Wallbox

Vysokovýkonná domáca nabíjacia stanica: S domácou nabíjacou stanicou "wallbox" máte pre svoje vozidlo k dispozícii maximálny nabíjací výkon. Okrem toho je nabíjanie vozidla zvlášť komfortné: Vybrať zástrčku, zapojiť do vozidla, zamknúť ho a hotovo. Proces nabíjania signalizuje zelené blikajúce svetlo vľavo hore. Domácu nabíjaciu stanicu inštalujú na želanie naši partneri. Informácie získate u vášho Volkswagen predajcu. Energiu berie z vašej domácej elektrickej siete a vášmu distribútorovi ju zaplatíte vo faktúre.

Nabíjanie cez domácu nabíjaciu stanicu "wallbox" (11 kW):
e-up!1: 6 h 12 min* e-Golf2: 5 h 20 min* Golf GTE3: 2 h 25 min* Passat GTE4: 2 h 45 min*

* Doba nabíjania prostredníctvom Wallbox (11 kW) od 0% na 100% SoC (State of Charge / Stav nabitia batérie)

Nabíjanie prostredníctvom verejnej nabíjacej stanice so striedavým prúdom

Rýchle občerstvenie na cestu. Mnohé verejné nabíjacie stanice fungujú cez mobilný telefón. Na číslo uvedené na nabíjacej stanici pošlete sms správu, a tá sa potom odblokuje. Platba sa uskutoční cez faktúru mobilného operátora. Lokálni distribútori energie poskytujú okrem toho nabíjacie stanice, ktoré môžete používať prostredníctvom zákazníckej karty, ktorú dostanete po registrácii. Pre použitie týchto nabíjacích staníc potrebujete vlastný nabíjací kábel, ktorý si musíte objednať pri kúpe elektromobilu. Aj tu platí: Zamknutím vozidla sa zablokuje aj konektor napojený do vozidla, aby nikto nemohol prerušiť proces nabíjania počas vašej neprítomnosti.

e-up!1: 6 h 12 min e-Golf2: 5 h 20 min Golf GTE3: 2 h 25 min Passat GTE4: 2 h 45 min

Nabíjanie prostredníctvom rýchlonabíjacej stanice CCS

Rýchlonabíjanie. CCS je skratka pre "Combined Charging System". To znamená, že na týchto nabíjacích staniciach môžete vozidlo nabíjať buď jednosmerným prúdom. Keďže pri jednosmernom prúde sa dosahuje vyššia intenzita elektrického prúdu, dokáže batériu nabiť oveľa rýchlejšie. Pre používanie týchto rýchlonabíjacích staníc sa pre modely e-up! a e-Golf na želanie dodáva konektor CCS. Tieto stanice väčšinou disponujú nabíjacím káblom s konektorom CCS, ktorý zapojíte priamo do nabíjacej zásuvky vášho vozidla. Poplatky sú účtované rovnako ako pri nabíjacích staniciach so striedavým prúdom.

e-up!1: 56 min (80%) e-Golf2: 45 min (80%)

Ako so mnou komunikuje moje auto?

Stav nabitia batérie a dojazd

Stav nabitia batérie a dojazd sú vo všetkých elektromobiloch Volkswagen prehľadne zobrazené na rôznych miestach. V modeli e-up! (spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: 11,7; emisie CO2 v g/km: 0; trieda energetickej efektivity: A+*) a modeli e-Golf (spotreba elektrickej energie v kWh/100 km: kombinovaná 12.7; kombinované emisie CO2 v g/km: 0; trieda energetickej efektivity: A+*) napríklad v palubnom počítači a navigačnom systéme respektíve displeji maps + more. Prostredníctvom aplikácie Car-Net e-Remote máte prehľad o všetkých dôležitých údajoch aj vtedy, keď nesedíte v aute.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen