Zatvoriť menu
Zatvoriť

VW TV
Nový Tiguan vás povedie k cieľu

Nový Volkswagen Tiguan vás povedie k cieľu. Inšpiruje k novým dobrodružstvám a ponúka vzrušujúci zážitok z jazdy.

Start Video

Tiguan Zanechá dojem

Onroad, offroad a online - nový Tiguan vám na každom teréne otvára širokú ponuku možností. S modernými technológiami a suverénnymi jazdnými vlastnosťami vás podporuje pri všetkom, čo chcete dosiahnuť. Či už s dynamicko-elegantným vzhľadom ako pri výbave Highline alebo so športovým dizajnom výbavy R-Line, nový Tiguan dodrží to, čo sľubuje na prvý pohľad.

Paket off-road Pokojne si stanovte vysoké ciele. Dovezie vás tam.

Uniknite stereotypu všedného dňa: s modelom Tiguan s výbavou "off-road paket". Už na prvý pohľad prezentuje, že si s ním užijete veľa zábavy. Dokonca aj tam, kde už pre iných cesta skončila.

Dizajn

Očakávajte neobjavené

Vďaka svojim silným jazdným vlastnostiam a moderným systémom vám Tiguan neponúka len nové zážitky. On sám je jedným. Jeho dizajn prezentujú nové, mužné a elegantné krivky. Pohľad pritiahnu výrazné detaily jeho exteriéru. No to stále nie je všetko. V interiéri objavíte veľa ďalších výnimočných dizajnových prvkov jeho exkluzívnej výbavy.

Dizajn karosérie

Poznáte to, keď je čas na zmenu

Aj na vás pôsobí čaro nového? Tiguan určite zanechá dojem. Nielen na prvý pohľad.

Viac informácií

Dizajn interiéru

Existujú miesta, na ktoré sa chcete vždy vrátiť

Aj vy máte svoje obľúbené miesta? V interiéri modelu Tiguan určite radi strávite o niečo viac času. Vďaka starostlivo zladeným materiálom a čistým líniám sa totiž postará o príjemnú atmosféru.

Viac informácií

 

Panoramatické strešné okno

Väčší výhľad. Na každú svetovú stranu.

Voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno sa svojimi veľkorysými rozmermi postará o príjemnú atmosféru a voľný výhľad na oblohu. Predná sklenená časť sa dá elektricky otvoriť, zdvihnúť a spustiť.

Viac informácií

LED technika

Zabezpečujú lepší výhľad. A vzhľad.

Inovatívny dizajn modelu Tiguan je jedinečný. Jasne to prezentuje aj výrazný tvar voliteľných LED svetlometov a zadných LED svetiel. A vďaka dynamickej regulácii diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist", dodávanej na želanie, zaregistrujú vodiči v protismere len váš atraktívny dizajn, aj keď budete mať zapnuté diaľkové svetlá.

Viac informácií

Disky

Dizajn, ktorý neprehliadnete

Tiguan ponúka rôzne výnimočné dizajnové prvky. Štyri z toho sú jeho disky, ktoré perfektne ladia s jeho dizajnom a dotvárajú jeho charakter: od športovo-dynamického až po štýlovo-elegantný.

Viac informácií

Tiguan z rôznych perspektív

Voliteľná výbava R-Line

Ako SUV má Tiguan svoj športový temperament zakódovaný v génoch. Prostredníctvom výbavy R-Line jeho charakter ešte zdôraznite.

R-Line interiér a exteriér

Dodajte modelu Tiguan viac sebavedomia. S voliteľnou výbavou R-Line

Vytvorte pri modeli Tiguan nové štandardy v oblasti dizajnu a športového charakteru: S výbavou R-Line jasne prezentujete jeho charakter v exteriéri aj interiéri - a pritiahnete na seba všetku pozornosť.

Viac informácií

 

R-Line exteriér

Prvý dojem je rozhodujúci: voliteľná výbava R-Line Exteriér

S výbavou E-Line exteriér vsadíte na dynamický vzhľad. K výbave patria všetky prvky výbavy R.Line exteriér. Okrem toho sa môžete rozhodnúť pre 20" disky z ľahkej zliatiny "Suzuka".

Viac informácií

R-Line "Black Style"

Zásah priamo do čierneho: výbava R-Line "Black Style"

S voliteľnou výbavou "Black Style" dodáte modelu Tiguan jedinečný vzhľad. S výraznými a štýlovými akcentmi v čiernom prevedení zanecháte trvalý dojem hoci len prejdete okolo.

Viac informácií

Konektivita

Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo len chcete počúvať hudbu, váš Tiguan vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.

Car-Net "Security & Service"
Car-Net "Guide & Inform"
Car-Net App-Connect
Rádio a navigácia

Vo všedný deň je rovnako dôležitý ako pri kritickej situácii

S voliteľnými službami Car-Net "Security & Service" máte prístup k dôležitým údajom vášho vozidla. Služba núdzového volania vás v prípade nehody automaticky spojí s partnerom Volkswagen. Pomocou senzoriky nárazu sa poloha vášho vozidla a údaje o vozidle automaticky odošlú ďalej a zároveň je informovaná záchranná služba. Prostredníctvom modulu troch tlačidiel môžete manuálne nahlásiť autonehodu, ktorú ste videli.

Nejazdíte viac bez internetu

Internet môže byť užitočný v mnohých oblastiach života, dokonca aj v aute. S aktuálnymi údajmi budete mať prehľad o tom, čo sa deje v premávke. Vašu trasu si tak môžete dopredu naplánovať alebo zmeniť. Online služby "Car-Net Guide & Inform" dodávané na želanie vám vedia ponúknuť oveľa viac možností.

Vaše aplikácie používajte aj vo vašom vozidle

Systém App-Connect4 - to sú tri inovatívne technológie: MirrorLink™, Android Auto™ od Google a Apple CarPlay™, pomocou ktorých sa aplikácie vo vašom smartfóne odzrkadlia na displeji systému infotainment.

Je príjemné, môcť si sám vybrať kopilota

Vo vašom vozidle určujete vy, aká hudba sa bude počúvať. Preto máte na výber dve rádiá: s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa môžete rozhodnúť pre jeden z voliteľných navigačných systémov, ktorý splní všetky vaše multimediálne želania.

Asistenčné systémy

Vďaka inteligentným technológiám a asistenčným systémom vám nový Tiguan poskytne aj v neprehľadných alebo kritických situáciách pokojný, suverénny pocit z jazdy.

Asistenčné systémy

Trailer Assist

Späť na prehľad

Jednoduché parkovanie. Aj s veľkým prívesom

Vaše auto môže prevziať riadenie vozidla pri manévrovaní s prívesom. Voliteľný asistent manipulácie s prívesom "Trailer Assist" vás pri tom odbremení.

Area View

Späť na prehľad

Predvídavý systém. Vo všetkých smeroch

Vyparkovanie v preplnenom centre mesta alebo riadenie vozidla v komplikovanom teréne - nebolo by v takýchto neprehľadných situáciách pekné, keby ste mali jediným pohľadom prehľad o celom okolí vozidla? Presne toto vám ponúka priestorový kamerový systém "Area View" dodávaný na želanie.

Lane Assist

Späť na prehľad

Priamočiara jazda. Aj na ceste

Pri dlhých cestách na monotónnych trasách, zužujúcich sa jazdných pruhoch a úzkych cestách prvej triedy môže vaša koncentrácia klesať. Systém zachovania jazdného pruhu "Lane Assist" vám pomáha lepšie zhodnotiť tieto jazdné situácie a minimalizovať riziká.

Dynamic Light Assist

Späť na prehľad

Svetlé momenty. Aj v tme

Diaľkové svetlá sa v noci postarajú o lepšiu viditeľnosť do diaľky. No ich neustále zapínanie a vypínanie je otravné. Dynamická regulácia diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist" sa automaticky postará o čiastočne zaclonenie svetla.

Parkovací asistent

Späť na prehľad

Jednoduché parkovanie. Stlačením tlačidla

Tiguan vás dovezie nielen do cieľa, ale zaparkuje za vás aj vozidlo. Parkovací asistent "Park Assist", dodávaný na želanie, meria počas jazdy voľné miesta po obidvoch stranách vozovky. Ak nájde vhodné parkovacie miesto, automaticky vozidlo zaparkuje pozdĺžne a priečne - a tiež vyparkuje.

Traffic Jam Assist

Späť na prehľad

Automaticky vám zabezpečí uvoľnenie. Aj v dopravnej zápche

V spomalenej premávke môže asistent pre jazdu v dopravnej zápche, dodávaný na želanie, sledovať ostatné vozidla a samostatne reagovať tým, že v rámci možností daných systémom udržuje vozidlo v jazdnom pruhu, akceleruje a brzdí.

Komfort

Nový terén je pohodlný len zriedka. O to dôležitejšie je, že k nemu vedie cesta. Tiguan vám vďaka veľkorysému vnútornému priestoru a mnohým komfortným asistenčným systémom spríjemní jazdu tak, ako je to len možné.

Batožinový priestor s funkciou "Easy Open"
Sedadlo ergoActive
Active Info Display
Head-up displej

Jednoduché otváranie. Jednoduché zatváranie

S voliteľnou funkciou "Easy Open" sa vzrušujúce cestovanie začína už pred odjazdom. Ak potrebujete do batožinového priestoru uložiť ťažkú batožinu, nemusíte hľadať kľúče. Stačí malý pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru sa začnú elektricky otvárať.
A rovnako jednoducho sa aj zatvoria. Stačí stlačiť tlačidlo na vnútornej strane dverí. Dvere batožinového priestoru sa zatvoria až vtedy, keď sa od neho spolu s kľúčom vzdialite alebo po 20 sekundách.

Keď vám záleží na vašej chrbtici

Na želanie dodávané sedadlo ergoActive, ktoré získalo ocenenie AGR, poskytuje vašej chrbtici optimálny komfort a uvoľnenie počas jazdy. Okrem nastavenia sklonu operadla a výšky sedadla disponuje elektrickou bedrovou opierkou nastaviteľnou v štyroch smeroch a elektrickú masážnu funkciu.

Vidíte len tie informácie, ktoré chcete vidieť

Prostredníctvom niekoľkých informačných profilov vám na želanie dodávaný inovatívny združený prístroj Active Info Display ponúka presné informácie, ktoré sú prehľadne zobrazené a môžete si ich kedykoľvek pozrieť.

Takto máte o všetkom prehľad

Na želanie dodávaný head-up displej zobrazuje dôležité informácie ako dopravné značky a pokyny navigácie v bezprostrednom zornom poli vodiča priamo pred čelným sklom.

Technológie

Moderná technológia motora vo vozidle Tiguan sa vyznačuje úspornosťou, hnacou silou a výkonom. Tá správna kombinácia, ak cestujete radi a veľa, no napriek tomu chcete mať spotrebu pod kontrolou.

Aktívny manažment valcov ACT

Spotrebujte len toľko paliva, koľko potrebujete

S aktívnym manažmentom valcov ACT sa pri nízkom zaťažení motora vypnú dva valce zo štyroch bez toho, aby to ovplyvnilo dynamiku jazdy.

Viac informácií

4MOTION

Zachovajte si trakciu

Chceli by ste mať vynikajúcu trakciu aj na mokrom a nerovnom povrchu? Vďaka inteligentnému pohonu všetkých kolies 4MOTION je to možné takmer všade.

Viac informácií

Ťažná sila

Keď musíte rozhýbať väčšiu hmotnosť

Robíte transporty, ktoré si vyžadujú jazdu s prívesom? Žiadny problém pre Tiguan! Vďaka na želanie dodávanému manuálne sklopnému ťažnému zariadeniu potiahne Tiguan príves do hmotnosti až 2,5 tony.

Viac informácií

4MOTION Active Control

Váš Volkswagen sa prispôsobí vášmu štýlu jazdy

Nezáleží na tom, či jazdíte po diaľnici alebo zasneženej vozovke, s voliteľným systémom 4MOTION Active Control máte k dispozícii rôzne režimy jazdy.

Viac informácií

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen