Zatvoriť menu
Zatvoriť

Nový Golf R

 

Raz a navždy

Nový Golf R posúva hranice možného vďaka pôsobivej inovatívnej sile, rýchlosti a dynamike. Tento automobil je vyrobený pre všetkých, ktorí chcú viac a zároveň sú verní svojim vlastným zásadám. Zároveň je symbolom novej dimenzie výkonu, ktorý z neho robí nielen najšpičkovejšie vozidlo modelovej série, ale aj hviezdu značky R.

Výkon

Špičkový model jeho generácie

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za iba 4,7 sekundy: motor EA888 evo4 TSI s krútiacim momentom 420 Nm a výkonom 235 kW (320 k) prezentuje to, čo Golf R dokáže. Pohon všetkých kolies 4MOTION s elektrický riadením krútiaceho momentu Torque Vectoring R-Performance na zadnej náprave zabezpečuje variabilné rozdelenie hnacej sily.  Golf R s voliteľným balíkom výbavy R-Performance, ktorý bol vyladený na okruhu Nürburgring-Nordschleife, disponuje vyššou elektronicky obmedzenou maximálnou rýchlosťou 270 km/h a ponúka dva exkluzívne jazdné režimy: režim Nürburgring "Special" a režim Nürburgring "Drift" pre optimálnu dynamiku jazdy mimo verejných komunikácií.  

Dizajn R

Exteriér - dizajn vytvorený pre výkon

Dizajn nového modelu Golf R: výrazný a expresívny. Počnúc prepracovaným predným nárazníkom s predným spojlerom, bočnými blatníkmi a mriežkou pre prívod chladiaceho vzduchu v dizajne R cez exkluzívne bočné prahy a 18-palcové disky z ľahkej zliatiny "Jerez" 4 až po podvozok nižší o 20 milimetrov, vďaka ktorému ho môžeme označiť za športové vozidlo. Balík R-Performance sa dodáva s príplatkovými prvkami, ako je zadný spojler v dizajne motoršportu a 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny "Estoril". So zadným nárazníkom v novom dizajne, do ktorého sú integrované dve chrómové dvojité koncovky výfuku pôsobí vozidlo ešte suverénnejším dojmom.

Interiér - vitajte v kokpite

V interiéri modelu Golf R nájdete športový komfort, ktorý môžete vidieť a cítiť. Vodič a spolujazdec sa posadia na špičkové športové sedadlá s integrovanými opierkami hlavy v dizajne modelov R. Konfigurovateľný digitálny prístrojový panel "Digital Cockpit Pro" združuje všetky športové ukazovatele a ovládacie prvky prvýkrát do zobrazenia "R-View", ktorý je špeciálne vytvorený pre Golf R. Štandardnou výbavou vozidla je infotainment systém "Discover Media" vrátane hlasového ovládania. A vďaka špecificky navrhnutému multifunkčnému športovému volantu s tlačidlom "R" je aj režim "Race" okamžite k dispozícii.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen