Zatvoriť menu
Zatvoriť

Konská sila, ktorá zrýchli váš tep. Golf GTI

Rebel je späť na ceste a opäť spôsobí poriadny rozruch - a pre všetkých, ktorí ho riadia sa postará o ešte väčšiu dávku potešenia z jazdy a zrýchlený tep.

Nový Golf GTI má množstvo unikátnych vlastností. Tu sú prvé tri:

Exteriér

Ponúka športovo-elegantný vzhľad.

Exteriér

2.0 l TSI Motor 180 kW (245 k)

Silný. Športový. Vytrénovaný

 

Technológie

Interiér

Perfektný charakter motoristického športu.

Interiér

Exteriér

Exteriér

Ponúka vám športovo-elegantný vzhľad

Ak prednými partiami vedie červená línia a maska chladiča má voštinovú štruktúru a čierne otvory pre prívod chladiaceho vzduchu - potom môže byť na vozidle len jeden nápis: GTI. Subtílne LED svetlomety, výrazný, dynamický nárazník a rozšírené bočné prahy dverí dodajú športovému duchu tohto legendárneho vozidla ešte väčšiu intenzitu. Zadným partiám nesmú chýbať strešný spojler a chrómové koncovky výfuku. Jedinečný dizajnový prvok tvoria zadné LED svetlá.

IQ.LIGHT

Špecifický prvok pre váš Golf GTI: IQ.LIGHT

Golf GTI je štandardne vybavený LED svetlometmi, ktoré zboku viditeľne dynamicky prechádzajú až k blatníkom. Zadným partiám dominujú subtílne zadné LED svetlá. Golf GTI môžete vybaviť voliteľnými svetlometmi IQ.Light. Matrix LED svetlomety vrátane regulácie diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist" s mimoriadnym svetelným výkonom vám potom budú osvetľovať cestu. Súčasťou balíka výbavy sú aj inovatívne dynamické smerové svetlá, ktoré naznačujú smer odbočenia prostredníctvom animácie.

Disky

Maratónec alebo šprintér? Ponuka diskov vám ponúka obidve alternatívy

Nič neovplyvňuje pohľad na vozidlo tak intenzívne, ako disky³⁾. Dynamické disky z ľahkej zliatiny z ponuky sériovej a doplnkovej výbavy pôsobivo zvýrazňujú športový temperament modelu Golf GTI.

Viac informácií

LED svetlá do hmly

Špičkové svetlá do zlého počasia

Hmla, husté sneženie alebo dážď? Dodatočné svetlo poskytnú voliteľné LED svetlá do hmly s novým 5-voštinovým dizajnom, ktoré sú integrované v nárazníku. Stačí ich na chvíľu zapnúť a svet hneď vyzerá úplne inak. A Golf GTI ešte výraznejšie.

Ambientné osvetlenie exteriéru

Aj vďaka nemu nájdete vozidlo jednoduchšie

Prostredníctvom ambientného osvetlenia exteriéru vás Golf GTI pozdraví, keď sa k nemu približujete: Stlačte kľúč s diaľkovým ovládaním alebo sa priblížte k vozidlu, ak ste sa rozhodli pre systém "Keyless Access" s bezpečnostným zabezpečením, a rozsvietia sa predné svetlomety aj zadné svetlá. Osvetlené sú aj kľučky dverí a červený pás v maske chladiča a váš Golf GTI vás privíta svetelnou projekciou vonkajších spätných zrkadiel na vozovku.

Sami si urobte obraz o modeli Golf GTI

Technológie

Motor

Silný. Športový. Vytrénovaný

Kompaktný športový automobil s motorom 2,0 l TSI disponuje pôsobivým výkonom 180 kW (245 k), vďaka ktorému šprintuje z 0 na 100 km/h len za 6,2 s - a dosahuje maximálnu rýchlosť 250 km/h (obmedzenú). Takýto výkon ponúka veľa zábavy nielen na rovných úsekoch, ako je diaľnica, ale aj na serpentínach. Okrem toho vás podporuje uzávierka diferenciálu prednej nápravy (VAQ), ktorá pri šmyku stabilizuje Golf GTI a pomáha vám udržať kontrolu nad vozidlom.

Prevodovka s dvojitou spojkou DSG

Šetrite si radenie rýchlostných stupňov, nie potešenie z jazdy

Nastúpiť a pridať plyn: prevodovka s dvojitou spojkou DSG s novo vyvinutou malou voliacou pákou zabezpečuje potešenie z jazdy bez prerušenia. Pretože umožňuje plynulé radenie rýchlostných stupňov a dokonca znižuje spotrebu paliva. Stlačením voliacej páky jednoducho zvolíte želaný rýchlostný stupeň, ktorý sa potom zmení prostredníctvom elektricky pripojenej technológie "Shift-by-Wire". Obzvlášť praktický systém v dopravných zápchach: v kombinácii s voliteľným systémom Travel Assist vás systém podporuje pri rozjazde a brzdení.

Uzávierka diferenciálu prednej nápravy (VAQ)

Radosť z úzkych zákrut: Golf GTI so systémom VAQ

Milujete úzke zákruty? Golf GTI je potom pre vás tou pravou voľbou. Pretože okrem iného ponúka uzávierku diferenciálu prednej nápravy (VAQ), ktorá pri šmyku stabilizuje Golf GTI. Takto si lepšie zachovávate kontrolu nad vozidlom aj pri športovej jazde.

Elektronická uzávierka diferenciálu XDS+

Pre ešte väčšiu radosť z jazdy v zákrutách

Kto by si pomyslel, že vám elektronická uzávierka diferenciálu XDS + vyčaruje veľký úsmev na tvári? Presne to sa deje vo vozidle Golf GTI. Pretože elektronická uzávierka diferenciálu XDS+ sa štandardne postará o lepšiu trakciu, a vďaka tomu väčší pokoj pri prejazde zákrut. Vďaka jednostrannému, presnému zvýšeniu brzdného tlaku sú jazdné vlastnosti pri jazde v zákrutách ešte športovejšie, rýchlejšie a presnejšie. Preto sa niet čomu čudovať, keď sa vám pri pohľade na serpentíny objaví na tvári úsmev.

Interiér

Interiér

Razantný exteriér.
Uvoľnený interiér

Všetky komponenty v interiéri modelu GTI sú vzájomne zladené a vytvárajú jeho jedinečný športový charakter. Začína to pedálmi z ušľachtilej ocele, pokračuje dekoračnými obkladmi a charakteristickým ozdobným prešívaním až po čierny strop. Ambientné LED osvetlenie zabezpečuje svetelné akcenty na správnych miestach. To, že si digitálna budúcnosť našla cestu do kokpitu, je vidieť na prvý pohľad. Interiéru dominujú displeje s vysokým rozlíšením a väčšina funkcií ako rádio, klimatizácia alebo osvetlenie sa dá ovládať pomocou dotykových plôch. Stačí sa dotknúť.

Innovision Cockpit

Všetko sa prispôsobí vám

Digitálny prístrojový panel "Digital Cockpit Pro" sa dá v kombinácii s voliteľným navigačným systémom "Discover Pro" zmeniť na "Innovision cockpit". To znamená, že dva displeje s veľkosťou 10 palcov (25,4 cm) a 10,25 palca (26,04 cm) je možné vzájomne prepojiť. Okrem klasických prístrojov, ako je otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov, sa na výslednom displeji prehľadnejšie a podrobnejšie zobrazujú ďalšie užitočné údaje. Na domovskú obrazovku môžete umiestniť obľúbené funkcie na základe vášho smartfónu.

Golf GTI je sériovo vybavený digitálnym prístrojovým panelom "Digital Cockpit Pro".

Viac informácií o systéme Digital Cockpit Pro

Špičkové športové sedadlá a kožená výbava

Pohodlne sa oprite

Interiéru dominuje vzhľad modelov GTI. Zatiaľ čo špičkové športové sedadlá vpredu sú čalúnené odolnou látkou v dizajne "Scale Paper", červené akcenty typické pre dizajn modelov GTI nájdete nielen na koženom volante, ale dokonca aj na farebne zladených koberčekoch. Výbava s extra dávkou elegancie? Exkluzívna a jemná voliteľná kožená výbava "Vienna" vytvára ambientný charakter prvej triedy. Perforovaný prírodný materiál v čiernom odtieni potom zdobí stredovú časť sedadiel a vnútornú stranu bokov predných športových sedadiel - červené kontrastné prešívanie pôsobí dokonale.

Multifunkčný športový volant čalúnený kožou, s ovládaním a radiacimi páčkami

Intuitívne ovládanie dotykom

V kokpite modelu Golf GTI ustúpili klasické funkčné tlačidlá vo veľkej miere dotykovým povrchom. Vďaka tomu môžete regulovať napríklad klimatizáciu "Climatronic" veľmi jednoducho a intuitívne. Aj multifunkčný športový volant čalúnený kožou sa dá ovládať jednoduchým dotykom prsta. V kombinácii s inteligentným pohybom v menu máte prístup k mnohým funkciám. Haptická spätná väzba v podobe jemnej vibrácie potvrdzuje každé zadanie.

Head-up displej

Technológia, vďaka ktorej môžete sledovať cestu aj údaje

Všetky dôležité informácie máte priamo v zornom poli a súčasne môžete sledovať situáciu na ceste: to je veľká výhoda voliteľného head-up displeja v modeli Golf GTI. Čelné sklo sa zmení na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, hlásenia asistenčných systémov, prípadne pokyny navigácie. Informácie sú dobre čitateľné aj v protisvetle. V prípade, že head-up displej nie je práve potrebný, môžete ho kedykoľvek vypnúť.

Ďalšie informácie o modeli Golf GTI:

Široké spektrum možností individualizácie vám ponúkajú príležitosť dodať vozidlu Golf GTE vlastný štýl.

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen