Menu
Zatvoriť menu
Zatvoriť

Automobilová ikona sa mení na ikonu digitálnu

Nový Golf prichádza. A nastavuje úplne nové merítka digitalizácie na ceste. Vďaka jeho inteligentným asistenčným systémom je každá jazda komfortnejšia a uvolnenejšia. To všetko v kombinácii s typickými pocitmi, ktoré sú spojené s modelom Golf.

Nový Golf - generácia, ktorá je komfortnejšia, inteligentnejšia a má lepšie pripojenie do siete.

Nový Golf má množstvo unikátnych vlastností. Tu sú prvé tri:

Innovision Cockpit

Všetko si môžete prispôsobiť.

IQ.LIGHT

Nový Golf prináša svetlomety IQ.LIGHT LED Matrix, známe z vyšších tried automobilov.

IQ.DRIVE: Car2X

Dokáže rozoznať, čo by mohlo prísť: Car2X.

Urobte si obraz o modeli Golf

Varianty výbavy

Life
Od 20.530,-
Style
Od 23.700,-
R-Line
Od 23.930,-

Life

81 - 96 kW (110 - 130 k)
Manuálna prevodovka / Automatická prevodovka
Benzín / Nafta / Zemný plyn(cng)
Spotreba: 4,5 - 5,8 l/100km
Emisie CO₂: 118 - 139 g/km
Erdgasverbrauch: 0 m³/100km
Emisie CO₂: 0 g/km
rozdiel oproti výbave Golf
 • Adaptívny tempomat ACC (do 210 km/h) - automatické udržiavanie vzdialenosti od vpredu idúceho vozidla
 • Parkovacie senzory vpredu a vzadu s optickým a akustickým upozornením
 • App-Connect - pripojenie telefónu cez MirrorLink (Android), AndroidAuto (Android) alebo CarPlay (Apple) v závislosti na operačnom systéme a verzii telefónu
 • Ambient paket - farebné LED osvetlenie interiéru, 10 farieb
 • Disky z ľahkej zliatiny 7Jx16 Norfolk, pneu 205/55 R16
Konfigurovať

Style

96 - 110 kW (130 - 150 k)
Manuálna prevodovka / Automatická prevodovka
Benzín / Nafta / Zemný plyn(cng) / Plug-in hybrid
Spotreba: 0,9 - 6,0 l/100km
Emisie CO₂: 21 - 135 g/km
Erdgasverbrauch: 0 m³/100km
Emisie CO₂: 0 g/km
Spotreba: 13,7 kWh/100km
Emisie CO₂: 0 g/km
rozdiel oproti výbave Life
 • Traffic Jam Assist - asistent jazdy v dopravnej zápche
 • Emergency Assist - asistent zastavenia vozidla v núdzových situáciách (pre DSG)
 • LED Plus predné svetlomety s prisvecovaním do zákrut
 • Automatická 3-zónová klimatizácia Air Care Climatronic
 • Ambient paket Plus - farebné LED osvetlenie interiéru, 32 farieb
 • Disky z ľahkej zliatiny 7,5Jx17 Belmont, pneu 225/45 R17
Konfigurovať

R-Line

96 - 110 kW (130 - 150 k)
Manuálna prevodovka / Automatická prevodovka
Benzín / Nafta
Spotreba: 4,5 - 6,0 l/100km
Emisie CO₂: 119 - 135 g/km
rozdiel oproti výbave Life
 • Športové nárazníky vpredu a vzadu a prahy dverí v dizajne R
 • Disky z ľahkej zliatiny 7Jx17 Valencia, pneu 225/45 R17
 • Progresívne riadenie
 • Stmavené sklá od B stĺpika smerom dozadu, absorbujúce cca. 65 % svetla
 • Športové sedadlá vpredu, integrované hlavové opierky
 • Ambient paket Plus - farebné LED osvetlenie interiéru, 32 farieb
Konfigurovať

Digitálny komfort

Innovision Cockpit

Všetko si môžete prispôsobiť

Váš Golf vás pozná - a v závislosti od stupňa výbavy automaticky aktivuje váš osobný jazdný profil* - od nastavenia sedadla, cez osvetlenie a teplotu až po hlasitoť infotainmentu. Vami preferované individuálne zobrazenie si môžete pohodlne nastaviť pomocou voliteľného panelu prístrojovej dosky "Innovision Cockpit", ktoré je tvorené veľkým displejom kombinovaného prístroja "Digital Cockpit" s uhlopriečkou 10" (25,4 cm) a displejom navigačného systému "Discover Pro" tiež s uhlopriečkou 10" (25,4 cm). Na digitálnom paneli "Digital Cockpit" si môžete nechať zobraziť klasické prístroje, ako otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov spolu s ďalšími užitočnými informáciami. Na celej ploche displeja môže byť zobrazená napríkla mapa navigačného systému.

Veľký displej navigačného systému "Discover Media", resp. "Discover Pro" je možné využiť pre zobrazenie množstva funkcií v pôsobivom grafickom dizajne a animáciách, podobne ako na mobilnom telefóne. Domovskú obrazovku je možné individualizovať, napríklad vlastným pozadím plochy, alebo umiestnením obľúbených funkcií na domovskú obrazovku.

* Po vytvorení Vášho Volkswagen ID a prvom prihlásení.

Digital Cockpit

Futuristický pohľad do budúcnosti

Na farebnom kombinovanom prístroji "Digital Cockpit" s uhlopriečkou 10" (25,4 cm), ktorý je súčasťou sériovej výbavy, sa zobrazujú informácie o jazde. Podľa svojich predstáv môžete zvoliť napríklad klasické zobrazenie - otáčkomer, tachometer a počítadlo kilometrov, alebo optické zobrazenie asistenčných systémov, prípadne sa môžete rozhodnúť pre kombináciu navigačnej mapy spolu s informáciou o prehrávanom médiu. Všetko v atraktívnom grafickom dizajne a animáciách.

Hlasové ovládanie

Čaká na vaše pokyny: hlasové ovládanie

Vďaka intuitívnemu hlasovému ovládaniu môžete vo svojom vozidle Golf kontrolovať napríklad funkcie rádia, telefónu, klimatizácie alebo navigačného systému. Zvoliť rozhlasovú stanicu, kontakt v adresári alebo nájsť telefónne číslo. V kombinácii s paketom We Connect Plus vám bude Golf rozumieť ešte viac. Môžete si tak napríklad online zvoliť vašu obľúbenú hudbu alebo intuitívne zadať cieľ do navigačného systému.

Head-up displej

Vaša pozornosť sa koncentruje na dianie na ceste

Všetky dôležité informácie máte priamo v zornom poli a súčasne môžete sledovať situáciu na ceste: to je veľká výhoda voliteľného systému "Head-up-Display" vo vašom vozidle Golf. Čelné sklo sa zmení na projekčnú plochu, na ktorej sa zobrazuje aktuálna rýchlosť, hlásenia asistenčných systémov, prípadne pokynov navigácie. Informácie sú dobre čitateľné aj v protisvetle. V prípade že "Head-up-Display" nie je práve potrebný, je možné ho kedykoľvek vypnúť.

Dizajn

Exteriér

Viditeľne dynamický. Čistý Golf

Golf s dynamickým dizajnom, charakterizovaným dynamicky pretiahnutou prednou časťou s úzkymi LED-Matrix svetlometmi v štvorokom dizajne, s novou podobou loga Volkswagen. Všetko je dôsledne harmonicky a logicky zladené, ako je pre tento model už od prvej generácie typické. Zadnej časti dominujú svetlá, medzi ktorými je nové logo Volkswagen a v strede umiestnený nápis "Golf". Koncovka výfuku je nenápadne skrytá pod esteticky tvarovaným difúzorom.

Dizajn svetiel

LED v novom svetle

Golf sériovo ponúka hlavné svetlomety s LED technológiou. Tie sú dynamicky zakomponované do pretiahnutej čelnej časti a po stranách zasahujú do blatníkov. Súčasťou sériovej výbavy sú tiež integrované hmlovky. Ďaľším výrazným znakom je štvoroký dizajn. V harmonickom súlade je aj zadná časť s úzkymi LED svetlami. Výbava na prianie sú svetlomety IQ.LIGHT s technológiou LED-Matrix s dynamickou reguláciou diaľkových svetiel "Dynamic Light Assis", ktoré sa automaticky prispôsobujú situácii na ceste.

Interiér

Digitálny interiér

Mimoriadne nápadný: Plne digitálna prístrojová doska s veľkým displejom sa skladá z veľkého 10" (25,4 cm) kombinovaného prístroja "Digital Cockpit" a veľkého 8,25" (20,9 cm) dotykového displeja rádia "Composition Media".* Vďaka intuitívnemu dotykovému ovládaniu odpadá množstvo spínačov, tlačítok a ovládačov. Osvetlenie "Ambiente", ktoré môže mať na prianie až 32 farebných odtieňov, navodí individuálnu svetelnú atmosféru. Aj napriek všetkým digitálnym inováciám môžete v novom interiéri vnímať emócie typické pre model Golf.

* Rádio "Composition Media" je možné na želanie nahradiť jedným z navigačných systémov "Ready 2 Discover", "Discover Media" alebo "Discover Pro" s dotykovým 10" (25,4 cm) displejom. S navigačným systémom "Discover Pro" spolu tvoria Innovision Cockpit.

Ambientné osvetlenie

Jasná voľba: Príjemné farby prispievajúce k uvoľnenej jazde

Dodajte vášmu vozidlu Golf viac individuality. V interiéri si môžete zvoliť príjemné osvetlenie v jednej z 10 farieb. A na prianie si dokonca môžete vybrať z 30 odtieňov. Či sa rozhodnete pre chladnejšie alebo teplejšie tóny, v dobre osvetlených uliciach metropoly alebo v úplnej tme na ceste mimo mesta, pri každej ceste navodíte pre seba aj posádku inú, príjemnú atmosféru.

IQ.Drive

Car2X

Dokáže rozoznať, čo by mohlo prísť: Car2X

Vozidlá, ktoré spolu navzájom komunikujú, môžu zvýšiť bezpečnosť cestnej premávky. Vďaka tejto komunikácii sa tiež zníži riziko vytvorenia dopravnej zápchy a budú k dispozícii varovania pred lokálne nebezpečnými miestami. Vďaka varovaniam pred nebezpečenstvom bude mať vodič k dispozícii užitočné informácie, ako napríklad varovanie pred staveniskom alebo informácie o vozidlách s prednosťou v jazde. Komunikácia pracuje s technológiou Car2X cez WLAN (pWLAN).

Voliteľný adaptívny tempomat ACC s technológiou Car2X* pomáha vodičovi množstvom užitočných informácií a v núdzovej situácii môže aktívne zasiahnuť - napríklad na konci dopravnej zápchy. Všetko sa deje vďaka permanentnej výmene dát cez sieť WLAN (pWLAN).

* Do ponuky bude zaradený neskôr.

Travel Assist

Udržuje vás v jazdnom pruhu. A od ostatných na ceste

Vďaka voliteľnému systému "Travel Assist" máte k dispozícii mimoriadne užitočné asistenčné systémy, ktoré po stlačení tlačítka zaistia jazdný komfort* na vysokej úrovni v monotónnych a únavných jazdných situáciách:

 • Pri jazde na diaľniciach a cestách s potrebnými parametrami systém "Travel Assist" udržuje vaše vozidlo v jazdnom pruhu. Súčasne udržuje nastavenú rýchlosť, pričom berie do úvahy odstup od vpredu idúcich vozidiel.
 • V kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DSG systém dokáže pomaly posúvať vozidlo v dopravnej zápche, takže vy môžete zostať uvoľnený.

* V rámci možností daných systémom. Vodič musí byť pripravený kedykoľvek prevziať riadenie a nie je zbavený zodpovednosti za predvídavý spôsob jazdy.

ACC

Udržuje odstup. A maximálnu povolenú rýchlosť

Na želanie dodávaný adaptívny tempomat ACC s prediktívnou reguláciou rýchlosti pomáha udržovať nastavený komfortný odstup od vpredu idúceho vozidla* a to až do vami prednastavenej maximálnej rýchlosti.** V kombinácii s voliteľným navigačným systémom je ACC rozšírený o funkciu prediktívnej regulácie rýchlosti a asistenciu pri jazde v zákrutách. Systém rešpektuje maximálnu povolenú rýchlosť a vy sa tak vyhnete jej prekročeniu.* ACC navyše na základe údajov z navigačného systému prispôsobuje rýchlosť pri prejazde zákrutami, križovatkami (odbočovanie) a kruhovými objazdami.*

*V rámci možností daných systémom.
** Až do max. rýchlosti 210 km/h

Golf eHybrid

Hybridný pohon je teraz dostupný aj vo výbave Style a R-Line. Plug-in hybridná technológia s výkonom 150 kW (204 k).

Vysokonapäťová batéria s výkonom 13,0 kWh ponúka dostatok energie na každodenný prejazd mestom.

Nabíjacie káble zabezpečia dobitie doma ale aj na cestách.

Viac o motoroch

Viac informácií o novom modeli Golf:

Nový Golf nanovo definuje štandardy pre celú generáciu automobilov a to svojimi digitálnymi inováciami, dynamickým dizajnom a komfortom ovládania.

Vlastnosti

Rádiá & navigačné systémy

Späť na prehľad

Komfort

Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen