Nový Touareg

SUV novej generácie. Nový Touareg prezentuje svoj jedinečný vzhľad sebavedomým a čistým dizajnom. Špičkové technológie, ako elektromechanická stabilizácia náklonu karosérie, IQ. LIGHT - Matrix LED svetlomety a "Innovision" kokpit, dodávané na želanie, posúvajú komfort, zážitok z jazdy a nadšenie na novú a vyššiu úroveň.

Spotreba paliva v l/100 km/h: v meste 7,7 / mimo mesta 5,9 / kombinovaná 6,6; kombinované emisie CO2 v g/km: 173; trieda energetickej efektivity: B 

Volkswagen TESTY – Exkluzívny test nového Volkswagen Touareg

Otestovali sme Nový Volkswagen Touareg. Ponúka oveľa viac ako jeho predchodcovia, prezentuje sa čistým dizajnom a keďže ide o High Tech vlajkovú loď značky Volkswagen, je aj plný tých najlepších asistenčných systémov. Však sa presvedčte na vlastné oči a pozrite si video test.

Galéria

Nový Touareg z rôznych perspektív.

Nový Touareg z rôznych perspektív.

Nový Touareg: 360° pohľad

Línie výbavy Čo vás osloví viac: chladný vzhľad špičkových technológií alebo športové detaily? Bez ohľadu na to, ako sa rozhodnete, svoj štýl potvrdíte luxusnými výbavami Elegance alebo R-Line, dodávanými na želanie.

Výbava Elegance

Očakávajte mimoriadne exkluzívny vzhľad.

Touareg "Elegance": Štýlová elegancia v súlade so skvelým dizajnom.

Výbava R-Line

Prezentuje sa sebavedomo a dynamicky.

Touareg berie výzvy skutočne športovo. Výbava "R-Line" prezentuje tento charakter ešte zreteľnejšie - zvonku a z vnútra.

Dizajn Touareg tvorí svojím pôsobivým a priekopníckym dizajnom nové štandardy. Interiér vás nadchne mnohými možnosťami individualizácie.

Touareg Augmented Reality Experience

Stiahnite si Touareg AR appku.

Zažite nový Touareg u vás doma. Premietnite si ho v reálnom svete. Od malej mierky až k originálnej veľkosti.

Exteriér

Spoznajte nové trendy.

Nová podoba štýlu: Predná časť s predĺženou kapotou motora, ostré bočné línie, výrazné zadné LED svetlá - nový Touareg spája SUV s eleganciou a dynamikou.

Paket "Atmosphere"

Rozmaznávajte svoje zmysly.

Paket "Atmosphere" nerobí pri exkluzívnych materiáloch a výnimočnom komforte žiadne kompromisy.

IQ. LIGHT - Matrix LED svetlomety

Pretože nikto nemá rád oslňujúce svetlá.

Osvetlenie cesty bez oslnenia vodičov v takmer všetkých situáciách: Voliteľné IQ. LIGHT - Matrix LED svetlomety s dynamickou reguláciou diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist" osvetlia cestu na väčšiu vzdialenosť a jasnejším svetlom bez toho, aby svojím intenzívnym svetlom oslňovali ostatných účastníkov premávky.

Paket "Black Style"

Dolaďte si dizajn výraznými čiernymi akcentmi prostredníctvom voliteľného dizajnového paketu "Black Style".

Zmeňte váš Touareg "R-Line" na vozidlo, ktoré na seba pritiahne všetky pohľady. Pomocou dizajnového paketu "Black Style"* bude exteriér vášho vozidla ešte výraznejší.

Panoramatické strešné okno
Disky
Dekoračné obklady

Panoramatické výklopné a posuvné strešné okno s pevným sklom vzadu

Pri každom dobrodružstve skvelý výhľad.

Voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno s pevným sklom vzadu sa postará o výnimočný priestorový pocit a zabezpečí príjemné svetlo v interiéri vášho vozidla. Čerstvý vzduch, ničím neobmedzený výhľad na oblohu a pocit nekonečnej slobody si môžete pohodlne nastaviť jednoduchým stlačením tlačidla.

Disky

Disky, ktoré si zamilujete. Dizajn, ktorý vzbudí záujem.

Touareg má v ponuke disky, ktoré vyhovujú štýlu všetkých zákazníkov. Od dynamicko-športových až po štýlovo-elegantné - tieto disky dokonale ladia s dizajnom karosérie a dotvárajú výnimočný vzhľad modelu Touareg.

Dekoračné obklady

Aký typ dekóru sa hodí k vášmu vkusu?

Atmosféra interiéru v modeli Touareg je výrazne ovplyvnená dekoračnými obkladmi. Na želanie si môžete vybrať z rôznych výbav, ktoré dodávajú interiéru ešte viac individuality a osobného charakteru.

Innovision Kokpit innovision je jedným z najvýznamnejších prvkov výbavy modelu Touareg. Široká, zakrivená obrazovka s brilantným zobrazením obsahu ponúka vodičovi výnimočnú orientáciu a intuitívny koncept ovládania.

Innovision kokpit

Ovládajte riadiacu centrálu bez tlačidiel.

Usaďte sa v kokpite budúcnosti: V modeli Touareg sedí vodič pred veľkým zakriveným displejom, dodávaným na želanie a digitálny displej ovláda dotykom, gestami alebo rečou.

Discover Premium

Objavujte novú dimenziu infotainmentu.

Voliteľný navigačný systém "Discover Premium" vstupuje do novej dimenzie. S 38 cm veľkým dotykovým displejom umožňuje zobraziť viac informácií a poskytnúť viac funkcií.

Digitálny kokpit

Vidíte presne tie informácie, o ktoré máte záujem.

Voliteľný digitálny palubný počítač "Digital Cockpit" vám zobrazí viac informácií ako len rýchlosť, otáčkomer a stav paliva v palivovej nádrži - individuálne si informácie môžete prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašim potrebám. Veľký displej a inovatívne funkcie vám ponúkajú väčší prehľad ako kedykoľvek predtým.

Head-up displej

Pohľadom stále sledujete cestu.

Pohľadom sledujete cestu a aj napriek tomu vidíte dôležité údaje o jazde. Pretože voliteľný head-up displej premieta informácie o rýchlosti, ale aj upozornenia a pokyny pre navigáciu na priehľadný displej pred čelným sklom.

Komfort Očakávať môžete komfort na najvyššej úrovni. V modeli Touareg sedíte vysoko nad cestou a môžete sa tešiť z veľkorysého priestoru, praktickej výbavy a inovatívnej techniky pre výnimočnú každodennú jazdu.

Priestorový koncept

Zažite úplne nový priestor.

Vy a vaši pasažieri sa určite budete cítiť pohodlne, pretože luxusný dizajn spĺňa v modeli Touareg výnimočnú funkčnosť. Veľký batožinový priestor a elektrické otváranie zadných dverí ponúka maximálnu flexibilitu s vysokou úrovňou komfortu pre všetko, čo máte v pláne.

Ambientné osvetlenie

Ponorte interiér do svojej obľúbenej farby.

Keď sa zotmie, interiér modelu Touareg sa ponorí do príjemnej atmosféry. Dôvodom je biele a na želanie aj viacfarebné ambientné osvetlenie. S 30 farebnými odtieňmi svetla môžete jazdiť vždy pri takom ambientnom osvetlení, ktoré zodpovedá vašej nálade.

Sedadlo ergoComfort

18 spôsobov ako relaxovať.

Doprajte si počas jazdy trochu relaxu. Voliteľné sedadlo ergoComfort pre vodiča a spolujazdca môže byť na želanie vybavené masážnou funkciou. Rôzne funkcie pomáhajú zmierniť napätie vašej chrbtice. Zostaňte fit aj po dlhých hodinách za volantom.

Funkcia pritiahnutia dverí
Climatronic
Easy Open a Easy Close

Funkcia pritiahnutia dverí

Búchanie dverí je minulosťou.

Pri malých parkovacích miestach nemusíte mať k dispozícii dosť priestoru, aby ste mohli bezpečne zavrieť dvere. S voliteľnou funkciou pritiahnutia dverí nepotrebujete použiť veľkú silu, pretože dvere sa pritiahnu a zatvoria automaticky, keď sú pootvorené.

Klimatizácia "Air Care Climatronic"

Pretože každý človek vníma teplotu inak.

Pri akej teplote sa cítite príjemne? Pri sériovo dodávanej klimatizácii "Air Care Climatronic" s filtrom proti alergénom si môžu vodič a spolujazdec nastaviť teplotu nezávisle od seba. Voliteľná 4-zónová klimatizácia "Climatronic" zohľadňuje aj požiadavky cestujúcich na zadných sedadlách.

Easy Open/Easy Close

Otvára úplne nové možnosti.

Nemáte voľnú ani jednu ruku? S voliteľnou funkciou "Easy Open" môžete dvere batožinového priestoru otvoriť bez toho, aby ste museli tašky položiť na zem. A s funkciou "Easy Close" stačí len stlačiť tlačidlo a veko batožinového priestoru za zatvorí.

 

Asistenčné systémy Touareg vyniká aj v oblasti technológií. Pretože prichádza s inovatívnymi asistenčnými systémami, z ktorých mnohé budú v modeli Volkswagen použité prvýkrát.

Nočné videnie

Umožní vám vidieť to, čo je ukryté v tme.

Nočné videnie možno poznáte z akčných filmov. Teraz máte jedno vo svojom vozidle. Lúče voliteľného systému nočného videnia prinášajú na displej v modeli Touareg termovíziu okolia vrátane ľudí a zvierat.

Proaktívny systém ochrany pasažierov

Chráni vás zo všetkých strán.

Voliteľný proaktívny systém ochrany pasažierov vás môže ochrániť zo všetkých strán, aby ste boli vy a vaši spolucestujúci v bezpečí. V prípade, že sa kolízii nedá vyhnúť, automaticky vykoná opatrenia, napríklad napne bezpečnostné pásy, do vzpriamenej polohy upraví operadlá sedadiel a zavrie všetky okná vrátane panoramatického strešného okna.

Parkovací asistent "Park Assist"
Traffic Jam Assist
ACC s prediktívnym tempomatom
Asistent jazdy cez križovatku

Parkovací asistent "Park Assist"

Výnimočne citlivé parkovanie.

Parkovací asistent "Park Assist" elegantne vmanévruje vaše vozidlo na želané parkovacie miesto. Vy ovládate len pedály plynu a bŕzd, o všetko ostatné sa postará systém, v rámci svojich možností.

Traffic Jam Assist

Podpora pri jazde v dopravnej zápche.

Voliteľný asistent jazdy v dopravnej zápche "Traffic Jam Assist" dokáže vodiča odbremeniť, vďaka čomu predchádza dopravným nehodám.

Adaptívny tempomat ACC s prediktívnym tempomatom a obmedzovačom rýchlosti

Najlepšie jazdíte vtedy, keď si udržiavate odstup.

Jedným z najužitočnejších asistenčných systémov je voliteľný adaptívny tempomat ACC s prediktívnym tempomatom. Vy jednoducho nastavíte maximálnu rýchlosť a systém dbá na to*, aby táto rýchlosť nebola prekročená. Okrem toho udržiava minimálny odstup* od vozidla pred vami.

Asistent jazdy cez križovatku

Pretože vy nemôžete vidieť za roh.

Neprehľadné výjazdy a križovatky s obmedzeným výhľadom núti vodičov k tomu, aby svoje vozidlo pomaly posúvali viac do cesty. Voliteľný asistent jazdy cez križovatku dokáže pomocou radarov a v rámci svojich možností pomôcť, akoby vidieť za roh. Vďaka tomu vám umožní rozpoznať vozidlá alebo chodcov prechádzajúce popred vaše vozidlo.

Zážitok z jazdy Bez ohľadu na to, či uprednostňujete športovú jazdu alebo jazdu v teréne, ponúkajú vám nové technológie v modeli Touareg výnimočné jazdné vlastnosti.

Elektromechanická stabilizácia náklonu karosérie

Karoséria sa nebude nakláňať.

Máte radi dynamickú jazdu zákrutami? Voliteľná elektromechanická stabilizácia náklonu karosérie znižuje bočný náklon karosérie a tendenciu k nedotáčavosti. Výsledok: skvelé dynamické jazdné vlastnosti.

Riadenie všetkých kolies
Pneumatické pruženie
Paket off-road

Riadenie všetkých kolies

Väčšia stabilita a ovládateľnosť v jednom, vďaka systému riadenia všetkých kolies.

Keď otáčate nielen predné, ale aj zadné kolesá, dosiahnete menší polomer otáčania. Túto technológiu, vďaka ktorej je vozilo mimoriadne obratné a ktorá zvyšuje stabilitu riadenia, môžete na želanie využívať už aj v modeli Touareg.

Pneumatické pruženie

Vždy v správnej výške.

Aby vaša radosť z jazdy nemala žiadnu chybu, môžete model Touareg vybaviť komfortným pneumatickým pružením dodávaným na želanie. Tento systém pruženia prispôsobí výšku karosérie každému terénu.

Paket off-road

Zdoláte aj ťažký terén.

S voliteľným paketom off-road je váš Toareg vybavený aj do náročného terénu: od ochrany karosérie pred odskakujúcimi kamienkami až po rozšírený výber režimov jazdy, aby ste sa na rôznych druhoch povrchu cesty pohybovali suverénne.

Infotainment Nový Touareg ponúka systémy pre optimálne pripojenie na internet a komunikáciu. Užite si zábavu tak, ako ju máte radi – na želanie s vynikajúcim priestorovým zvukom. Rádio, navigačný systém a funkcie vozidla môžete jednoducho ovládať gestami.

Always on
Navigačné systémy
Car-Net
Telefonovanie
Dynaudio
App-Connect & Media Control

Always on

Vždy s dobrou náladou.

Volkswagen Car-Net vám ponúka ešte viac výhod: Čaká vás až 6 mesiacov Apple Music - na výber máte viac ako 50 miliónov skladieb, ktoré si môžete užiť prostredníctvom vášho mobilného telefónu iPhone alebo android rovnako tiež prostredníctvom počítača alebo platformy CarPlay vo vašom vozidle Volkswagen. Tešte sa na mnohé špeciality ako rádio Beats 1, aktuálne informácie o kultúre a exkluzívny obsah - streamujte online alebo offline, ale vždy bez otravných reklám.

Navigačné systémy

Nechať sa navigovať je také pohodlné.

Sériovo dodávaný navigačný systém "Discover Pro" s veľkorysým dotykovým displejom so skleneným povrchom splní všetky vaše želania. Okrem toho vám Touareg ponúka voliteľný systém "Discover Premium", ktorý spolu s digitálnym kokpitom, zakriveným displejom nasmerovaným na vodiča a novým intuitívnym konceptom ovládania úplne digitalizuje kokpit.

Car-Net

K dispozícii máte všetky aplikácie systému Car-Net.

Mobilné online služby v aute sa pre vás čoskoro stanú takými nevyhnutnými, ako každodenné používanie vášho smartfónu. Digitálne pripojenie na internet zlepšuje navigáciu a komunikáciu. Prostredníctvom aktuálnych informácií vám šetrí čas a ak je to potrebné, poskytne vám rýchlu pomoc.

Telefonovanie

Jednoduchšia komunikácia.

Rozlúčte sa s používaním káblov v aute. Voliteľné rozhranie pre pripojenie mobilných telefónov "Business" vám ponúka vynikajúci príjem a indukčné nabíjanie smartfónu.

Dynaudio

Objavujte počas jazdy aj svet hudby.

Najvyššie tóny v modeli Touareg. Ale aj hlboké basy. Na vašich cestách vás bude sprevádzať fantastický voliteľný zvukový systém značky DYNAUDIO s priestorovým zvukom 7.1 Dolby, so 14 reproduktormi, ktoré sú dokonale vyladené pre vnútorný priestor vozidla.

App-Connect & Media Control

Aj pre váš Touareg existujú aplikácie.

Vďaka systému App-Connect v modeli Touareg sa váš smartfón môžete pripojiť k systému infotainment a aj počas jazdy používať veľa aplikácií. Volkswagen Media Control umožní vašim spolucestujúcim vybrať si program pomocou svojich mobilných zariadení.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video
Start Video

Balík služieb Car-Net "Security & Service"

Balík služieb Car-Net "Security & Service" ponúka prístup k správe o stave vozidla. Ak prišiel čas na servisnú prehliadku, služba Car-Net "Security & Service" pošle všetky dôležité údaje servisnému partnerovi.

Start Video