Zatvoriť menu
Zatvoriť

Porovnávacie testy dielov

Porovnávacie testy dielov

Testy nezávislých skúšobných inštitútov porovnávajúce Originálne diely Volkswagen a konkurenčné produkty.

Originálny olejový filter Volkswagen AG v porovnávacom teste

Aby mohol benzínový motor dosahovať plný výkon a hospodárne pracoval, musia byť všetky pohyblivé diely neustále mazané motorovým olejom. Pri tom musí byť olej bez nečistôt a z olejovej vane sa do mazacej sústavy musí dostať pod správnym tlakom - iba tak sa dajú ochrániť citlivé povrchy častí motora a zabezpečiť jeho dlhá životnosť.

Porovnávací test olejových filtrov (PDF)

Porovnávací test Originálnych dielov karosérie Volkswagen - výstuha predného nárazníka

Originálne diely Volkswagen sa vyznačujú vysokou kvalitou, tvarovou presnosťou a kvalitou použitých materiálov. Preto spĺňajú vysoké technické nároky koncernu Volkswagen, a tým výrazne prispievajú k bezpečnosti a k udržaniu hodnoty vozidla.

To, že zdanlivo cenovo výhodnejšie konkurenčné produkty týmto požiadavkám nevyhovujú, názorne ukázal medzinárodný porovnávací test s náhodným výberom vzoriek, uskutočnený nezávislými nemeckými skúšobnými ústavmi.

Porovnávací test: Výstuha predného nárazníka (PDF)

Porovnanie produktov a nákladov na opravu:
Diely karosérie Golf VII - crash test

Kvôli zníženiu nákladov sa na opravy často používajú neoriginálne diely. To však prináša ekonomickú výhodu iba zdanlivo - často na úkor kvality, vzhľadu a bezpečnosti - ako jasne ukázal medzinárodný porovnávací test dielov.

Porovnanie produktov: Diely karosérie Golf VII (PDF)

Porovnávací test čelných skiel

To, že Originálne čelné sklá Volkswagen spĺňajú najvyššie kvalitatívne kritériá, potvrdil aj porovnávací test, na ktorý dohliadali nezávislí znalci z TÜV Nord.

Porovnávací test produktov Čelné sklá (PDF)

Originálna štartovacia batéria v porovnávacom teste

Pri porovnaní batérií deviatich iných značkových výrobcov je Originálna štartovacia batéria Volkswagen s menovitou kapacitou 12 V 44 Ah jednoznačne najlepšou voľbou.

Porovnávací test štartovacích batérií (PDF)

Správa o teste brzdových platničiek

Výkonnostný test Ekonomicky výhodných brzdových platničiek značky Volkswagen a brzdových platničiek z nezávislého trhu s dielmi na zotrvačníkovom dynamometri

Test brzdových platničiek (PDF)

Originálne ozubené remene

Intervaly výmeny Originálnych ozubených remeňov Volkswagen u osobných vozidiel Volkswagen.
Ozubené remene sú diely podliehajúce rýchlemu opotrebovaniu. Sú v závislosti od motora podrobované pri každej technickej prehliadke vizuálnej kontrole a v pravidelných intervaloch od 90 000 do 360 000 km menené.

Originálne ozubené remene (PDF)