Tiguan Allspace
Od € 28.360,-

Tiguan Allspace

Veľký priestor pre dobrodruhov. S novým modelom Tiguan Allspace sa budete cítiť ako doma na rôznych cestách, od horských priesmykov až po prímorské cesty. Suverénne, dynamicky a štýlovo.

Volkswagen Blog: Exkluzívny test Tiguan Allspace

Volkswagen Tiguan Allspace je iba predĺžený Tiguan. Vlastne… to nie je až také jednoduché. Presvedčili sme sa o tom v domácom teste.

Dizajn. Flexibilita vyzerá tak dobre. Dizajn nového modelu Tiguan Allspace šikovne prezentuje svoje silné stránky a stavil na štýl a skvelú kvalitu.

Dizajn exteriéru
Dizajn interiéru
Panoramatické strešné okno
LED technika
Disky
Paket off-road

Vašu pozornosť upúta výrazná charizma.

Budete chcieť viac. Objavujte nové dimenzie priestoru kompaktných modelov SUV a nadchne vás výrazná svetelná identita a exkluzívne dizajnové prvky. 

Priestor je taký veľký, že sa v ňom budete cítiť ako doma.

Vaše nové obľúbené miesto? Interiér nového modelu Tiguan Allspace vytvára svojím čistým štýlom príjemnú atmosféru.

Väčší výhľad. Na každú svetovú stranu.

Voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno sa svojimi veľkorysými rozmermi postará o príjemnú atmosféru a voľný výhľad na oblohu. Predná sklenená časť sa dá elektricky otvoriť, zdvihnúť a spustiť. No, ak by svetlo hviezd a miest nebolo pre vás dostatočne intenzívne, môžete interiér zahaliť do príjemne tlmeného svetla.

Zabezpečujú lepší výhľad. A vzhľad.

Inovatívny dizajn modelu Tiguan Allspace je jedinečný. Jasne to prezentuje aj výrazný tvar voliteľných LED svetlometov a zadných svetiel. A vďaka dynamickej regulácii diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist", dodávanej na želanie, zaregistrujú vodiči v protismere len váš atraktívny dizajn, aj keď budete mať zapnuté diaľkové svetlá.

Dizajn, ktorý neprehliadnete.

Tiguan Allspace ponúka rôzne výnimočné dizajnové prvky. Štyri z toho sú jeho disky, ktoré perfektne ladia s jeho dizajnom a dotvárajú jeho charakter: od športovo-dynamického až po štýlovo-elegantný.

Dychtivý po dobrodružstve.

Máte chuť na jazdu v teréne? S voliteľným balíkom offroad zanecháte dojem aj mimo asfaltových ciest. 

Konektivita. Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo len chcete počúvať hudbu, váš Tiguan Allspace vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.

Car-Net "Security & Service"
Car-Net "Guide & Inform"
Car-Net App-Connect
Rádio a navigácia

Vie, čo robiť. Takmer v každej situácii.

S voliteľnými službami Car-Net "Security & Service" máte prístup k dôležitým údajom vášho vozidla. Služba núdzového volania vás v prípade nehody automaticky spojí s partnerom Volkswagen. Pomocou senzoriky nárazu sa poloha vášho vozidla a údaje o vozidle automaticky odošlú ďalej a zároveň je informovaná záchranná služba. Prostredníctvom modulu troch tlačidiel môžete manuálne nahlásiť autonehodu, ktorú ste videli.

Nejazdíte viac bez internetu.

Internet môže byť užitočný v mnohých oblastiach života, dokonca aj v aute. S aktuálnymi údajmi budete mať prehľad o tom, čo sa deje v premávke. Vašu trasu si tak môžete dopredu naplánovať alebo zmeniť. Online služby "Car-Net Guide & Inform" dodávané na želanie vám vedia ponúknuť oveľa viac možností.

Vaše aplikácie používajte aj vo vašom vozidle

Systém App-Connect - to sú tri inovatívne technológie: MirrorLink™, Android Auto™ od Google a Apple CarPlay™, pomocou ktorých sa aplikácie vo vašom smartfóne odzrkadlia na displeji systému infotainment.

Je príjemné, môcť si sám vybrať kopilota.

Vo vašom vozidle určujete vy, aká hudba sa bude počúvať. Preto máte na výber dve rádiá: s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa môžete rozhodnúť pre jeden z voliteľných navigačných systémov, ktorý splní všetky vaše multimediálne želania.

Asistenčné systémy Vďaka inteligentným technológiám a asistenčným systémom vám nový Tiguan Allspace poskytne aj v neprehľadných alebo kritických situáciách pokojný, suverénny pocit z jazdy.

Area View
Lane Assist
Trailer Assist
Dynamic Light Assist
Parkovací asistent
Asistent pre jazdu v dopravnej zápche

Predvídavý systém. Vo všetkých smeroch.

Vyparkovanie v preplnenom centre mesta alebo riadenie vozidla v komplikovanom teréne - nebolo by v takýchto neprehľadných situáciách pekné, keby ste mali jediným pohľadom prehľad o celom okolí vozidla? Presne toto vám ponúka priestorový kamerový systém "Area View" dodávaný na želanie.

Priamočiara jazda. Aj na ceste.

Pri dlhých cestách na monotónnych trasách, zužujúcich sa jazdných pruhoch a úzkych cestách prvej triedy môže vaša koncentrácia klesať. Systém zachovania jazdného pruhu "Lane Assist" vám pomáha lepšie zhodnotiť tieto jazdné situácie a minimalizovať riziká.

Jednoduché parkovanie. Aj s veľkým prívesom.

Vaše auto môže prevziať riadenie vozidla pri manévrovaní s prívesom. Voliteľný asistent manipulácie s prívesom "Trailer Assist" vás pri tom odbremení.

Svetlé momenty. Aj v tme.

Diaľkové svetlá sa v noci postarajú o lepšiu viditeľnosť do diaľky. No ich neustále zapínanie a vypínanie je otravné. Dynamická regulácia diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist" sa automaticky postará o čiastočne zaclonenie svetla. 

Jednoduché parkovanie. Stlačením tlačidla.

Nový Tiguan Allspace vás dovezie nielen do cieľa, ale zaparkuje za vás aj vozidlo. Parkovací asistent "Park Assist", dodávaný na želanie, meria počas jazdy voľné miesta po obidvoch stranách vozovky. Ak nájde vhodné parkovacie miesto, automaticky vozidlo zaparkuje pozdĺžne a priečne - a tiež vyparkuje.

Automaticky vám zabezpečí uvoľnenie. Aj v dopravnej zápche.

V spomalenej premávke môže asistent pre jazdu v dopravnej zápche, dodávaný na želanie, sledovať ostatné vozidla a samostatne reagovať tým, že v rámci možností daných systémom udržuje vozidlo v jazdnom pruhu, akceleruje a brzdí.

Komfort Nový terén je pohodlný len zriedka. O to dôležitejšie je, že k nemu vedie cesta. Tiguan Allspace vám vďaka veľkorysému vnútornému priestoru a mnohým komfortným asistenčným systémom spríjemní jazdu tak, ako je to len možné.

Batožinový priestor s funkciou "Easy Open"
DYNAUDIO Excite Surround
Sedadlo ergoActive
Active Info Display
Head-up displej

Jednoduché otváranie. Jednoduchý prístup k batožinovému priestoru.

S voliteľnou funkciou "Easy Open" sa vzrušujúce cestovanie začína už pred odjazdom. Ak potrebujete do batožinového priestoru uložiť ťažkú batožinu, nemusíte hľadať kľúče. Stačí malý pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru sa začnú elektricky otvárať.
A rovnako jednoducho sa aj zatvoria. Stačí stlačiť tlačidlo na vnútornej strane dverí. Dvere batožinového priestoru sa zatvoria až vtedy, keď sa od neho spolu s kľúčom vzdialite alebo po 20 sekundách.

Pre perfektný zážitok z hudby.

Viete si predstaviť to, že vo vašom aute znie hudba lepšie ako z vašej audio sústavy doma? Zvukový systém DYNAUDIO Excite, dodávaný na želanie, je vyladený na akustiku vozidla a prináša zvuk v takej kvalite, akú neočakávate, dokonca ani keď ste zvyknutý na špičkovú úroveň.

Keď vám záleží na vašej chrbtici.

Na želanie dodávané sedadlo ergoActive, ktoré získalo ocenenie AGR, poskytuje vašej chrbtici optimálny komfort a uvoľnenie počas jazdy. Okrem nastavenia sklonu operadla a výšky sedadla disponuje elektrickou bedrovou opierkou nastaviteľnou v štyroch smeroch a elektrickú masážnu funkciu.

Nastaviteľný podľa vašich požiadaviek.

Otáčkomer, tachometer, počítadlo kilometrov - s voliteľným digitálnym prístrojovým panelom Active Info Display máte prehľad  o týchto a mnohých ďalších informáciách. Perfektné je, že do centra displeja si môžete navoliť vždy tie informácie, ktoré sú pre vás práve teraz najdôležitejšie. 

O všetkom máte prehľad. A cieľ pred očami.

Všetko máte vo vašom zornom poli - bez odpútania pohľadu od cesty: po stlačení tlačidla sa z prístrojového panelu vysunie head-up displej (HUD), ktorý zobrazuje dôležité informácie ako rýchlosť, pokyny pre navigáciu, informácie asistenčných systémov a dopravné značky v bezprostrednom zornom poli vodiča.

Zážitok z jazdy Silné motory s voliteľnou technológiou 4MOTION vás odvezú takmer na akékoľvek miesto na mape, bez ohľadu na to, kde sa nachádza cieľ vašej cesty. Kontrolu si pritom zachováte vždy a na každej ceste. Pretože vďaka voliteľnému systému 4MOTION Active Control je Tiguan Allspace vždy optimálne nastavený na povrch cesty.

Výber režimu jazdy
4MOTION
4MOTION Active Control
Motory

Perfektné nastavenie. Bez ohľadu na charakter vozovky.

Pomocou tohto voliteľného systému si vždy zvolíte vhodný režim jazdy. Na výber máte režim normal, eco, sport, comfort a individual. Podľa vášho výberu sa potom prispôsobí nastavenie motora, prevodovky a určitých ďalších systémov.

Zachovajte si trakciu.

Chceli by ste mať vynikajúcu trakciu aj na mokrom a nerovnom povrchu? Vďaka inteligentnému pohonu všetkých kolies 4MOTION je to možné takmer všade.

Prispôsobí sa vášmu štýlu jazdy.

Nezáleží na tom, či jazdíte po diaľnici alebo zasneženej vozovke, s voliteľným systémom 4MOTION Active Control máte k dispozícii rôzne režimy jazdy.

Ešte účinnejšie.

Či sa rozhodnete pre benzínový alebo dieselový motor, všetky dostupné pohony pre Tiguan Allspace sú charakteristické vysokou účinnosťou a všestrannosťou.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video
Start Video

Balík služieb Car-Net "Security & Service"

Balík služieb Car-Net "Security & Service" ponúka prístup k správe o stave vozidla. Ak prišiel čas na servisnú prehliadku, služba Car-Net "Security & Service" pošle všetky dôležité údaje servisnému partnerovi.

Start Video