Tiguan Vzrušujúco inovatívny.

VW.TV – Nový Tiguan vás povedie k cieľu

Nový Volkswagen Tiguan vás povedie k cieľu. Inšpiruje k novým dobrodružstvám a ponúka vzrušujúci zážitok z jazdy.

Zanechá dojem.

Onroad, offroad a online - nový Tiguan vám na každom teréne otvára širokú ponuku možností. S modernými technológiami a suverénnymi jazdnými vlastnosťami vás podporuje pri všetkom, čo chcete dosiahnuť. Či už s dynamicko-elegantným vzhľadom ako pri výbave Highline alebo so športovým dizajnom výbavy R-Line, nový Tiguan dodrží to, čo sľubuje na prvý pohľad.

Paket off-road

Pokojne si stanovte vysoké ciele. Dovezie vás tam.

Uniknite stereotypu všedného dňa: s modelom Tiguan s výbavou "off-road paket". Už na prvý pohľad prezentuje, že si s ním užijete veľa zábavy. Dokonca aj tam, kde už pre iných cesta skončila.

Galéria

Nový Tiguan z rôznych perspektív.

Nový Tiguan z rôznych perspektív.

Dizajn. Očakávajte neobjavené. Vďaka svojim silným jazdným vlastnostiam a moderným systémom vám Tiguan neponúka len nové zážitky. On sám je jedným. Jeho dizajn prezentujú nové, mužné a elegantné krivky. Pohľad pritiahnu výrazné detaily jeho exteriéru. No to stále nie je všetko. V interiéri objavíte veľa ďalších výnimočných dizajnových prvkov jeho exkluzívnej výbavy.

Dizajn exteriéru
Dizajn interiéru
Panoramatické strešné okno
LED technika
Disky

Poznáte to, keď je čas na zmenu.

Aj na vás pôsobí čaro nového? Tiguan určite zanechá dojem. Nielen na  prvý pohľad.

Existujú miesta, na ktoré sa chcete vždy vrátiť.

Aj vy máte svoje obľúbené miesta? V interiéri modelu Tiguan určite radi strávite o niečo viac času. Vďaka starostlivo zladeným materiálom a čistým líniám sa totiž postará o príjemnú atmosféru.

Väčší výhľad. Na každú svetovú stranu.

Voliteľné panoramatické výklopné a posuvné strešné okno sa svojimi veľkorysými rozmermi postará o príjemnú atmosféru a voľný výhľad na oblohu. Predná sklenená časť sa dá elektricky otvoriť, zdvihnúť a spustiť.

Zabezpečujú lepší výhľad. A vzhľad.

Inovatívny dizajn modelu Tiguan je jedinečný. Jasne to prezentuje aj výrazný tvar voliteľných LED svetlometov a zadných LED svetiel. A vďaka dynamickej regulácii diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist", dodávanej na želanie, zaregistrujú vodiči v protismere len váš atraktívny dizajn, aj keď budete mať zapnuté diaľkové svetlá.

Dizajn, ktorý neprehliadnete.

Tiguan  ponúka rôzne výnimočné dizajnové prvky. Štyri z toho sú jeho disky, ktoré perfektne ladia s jeho dizajnom a dotvárajú jeho charakter: od športovo-dynamického až po štýlovo-elegantný.

Voliteľná výbava R-Line Ako SUV má Tiguan svoj športový temperament zakódovaný v génoch. Prostredníctvom výbavy R-Line jeho charakter ešte zdôraznite.

R-Line interiér a exteriér
R-Line exteriér
R-Line "Black Style"

Dodajte modelu Tiguan viac sebavedomia. S voliteľnou výbavou R-Line.

Vytvorte pri modeli Tiguan nové štandardy v oblasti dizajnu a športového charakteru: S výbavou R-Line jasne prezentujete jeho charakter v exteriéri aj interiéri - a pritiahnete na seba všetku pozornosť.

Prvý dojem je rozhodujúci: voliteľná výbava R-Line Exteriér.

S výbavou E-Line exteriér vsadíte na dynamický vzhľad. K výbave patria všetky prvky výbavy R.Line exteriér. Okrem toho sa môžete rozhodnúť pre 20" disky z ľahkej zliatiny "Suzuka".

Zásah priamo do čierneho: výbava R-Line "Black Style".

S voliteľnou výbavou "Black Style" dodáte modelu Tiguan jedinečný vzhľad. S výraznými a štýlovými akcentmi v čiernom prevedení zanecháte trvalý dojem hoci len prejdete okolo.

Infotainment

Rádio a navigácia

Je príjemné, môcť si sám vybrať kopilota.

Vo vašom vozidle určujete vy, aká hudba sa bude počúvať. Preto máte na výber dve rádiá: s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa môžete rozhodnúť pre navigačný systém, ktorý splní všetky vaše multimediálne želania.

Car-Net "Guide & Inform"

Jazdíte s pripojením na internet.

Internet môže byť užitočný v mnohých oblastiach života, dokonca aj v aute. S aktuálnymi údajmi budete mať prehľad o tom, čo sa deje v premávke. Vašu trasu si tak môžete dopredu naplánovať alebo zmeniť. Online služby "Car-Net Guide & Inform" dodávané na želanie vám vedia ponúknuť oveľa viac.

DYNAUDIO Excite Surround

Pre perfektný zážitok z hudby.

Viete si predstaviť to, že hudba vo vašom aute znie lepšie ako z vašej domácej audio sústavy? Zvukový systém DYNAUDIO Excite Surround, dodávaný na želanie, je vyladený na akustiku vozidla a prináša zvuk v takej kvalite, akú neočakávate, dokonca ani keď ste zvyknutý na špičkovú úroveň.

Car-Net App-Connect

Stopercentná konektivita.

Bez ohľadu na to, či musíte počas jazdy telefonovať, potrebujete mať k dispozícii aktuálne dopravné informácie, chcete sa nechať navigovať k cieľu vašej cesty alebo len chcete počúvať hudbu, vaše vozidlo vám ponúka rôzne možnosti pre pohodlné a jednoduché používanie modernej techniky.

Car-Net "Security & Service"

Podpora v prípade núdze. 

Kedy vás čaká ďalšia návšteva servisu? Aká plná je nádrž? Online služby Car-Net "Security & Service" vám prostredníctvom internetu ponúkajú prístup k dôležitým údajom vozidla, ale aj priame spojenie s partnerom Volkswagen. Pri vážnej nehode vám funkcia núdzového volania zabezpečí pomoc.

Bezpečnostné a asistenčné systémy

Euro NCAP
"Area View"
"Park Assist"
"Trailer Assist"
"Lane Assist"
Bezpečnosť a komfort

Vynikajúce hodnotenie – päť hviezdičiek.

Nový Tiguan získal dnes od nezávislej organizácie na ochranu spotrebiteľov Euro NCAP najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek. Nová generácia obľúbeného SUV úspešne zvládla sériu bezpečnostných testov podľa náročných postupov Euro NCAP s vynikajúcim hodnotením a patrí k najbezpečnejším automobilom v Európe.

Štyri kamery vám ukážu, čo sa okolo vás deje.

Vyparkovanie v preplnenom centre mesta alebo riadenie vozidla v komplikovanom teréne - nebolo by v takýchto neprehľadných situáciách pekné, keby ste jediným pohľadom mali prehľad o celom okolí vozidla? Presne toto vám ponúka priestorový kamerový systém "Area View" dodávaný na želanie.

Prenechajte parkovanie vášmu autu.

Parkovací asistent "Park Assist" vás nadchne aj vtedy, keď patríte k tým vodičom, ktorí dokážu svoje vozidlo zaparkovať na najužšie parkovacie miesta s veľkou ľahkosťou aj pred publikom. Pretože tento systém rozpozná nielen vhodné parkovacie miesto, ale dokáže vozidlo aj aktívne riadiť.

Uľahčuje manévrovanie s prívesom.

Vaše auto môže prevziať riadenie vozidla pri manévrovaní s prívesom. Asistent manipulácie s prívesom "Trailer Assist" vás pri tom odbremení.

Udržujte vozidlo v jazdnom pruhu a zachovajte si prehľad.

Pri dlhých cestách na monotónnych trasách, zužujúcich sa jazdných pruhoch a úzkych cestách prvej triedy môže vaša koncentrácia klesať. Sériovo dodávaný systém zachovania jazdného pruhu "Lane Assist" vám pomáha lepšie zhodnotiť tieto jazdné situácie a minimalizovať riziká.

V tomto aute sa budete cítiť dobre a bezpečne.

Posaďte sa do SUV, ktoré vám vďaka mnohým systémom a opatreniam (čiastočne dodávaným na želanie) poskytne pocit bezpečia. K týmto systémom patria airbagy, multikolízna brzda, proaktívny systém ochrany pasažierov a systém rozpoznávania únavy.

Efektívnosť

Ťažná sila

Keď musíte rozhýbať väčšiu hmotnosť.

Robíte transporty, ktoré si vyžadujú jazdu s prívesom? Žiadny problém pre Tiguan! Vďaka na želanie dodávanému manuálne sklopnému ťažnému zariadeniu potiahne Tiguan príves do hmotnosti až 2,5 tony

Aktívny manažment valcov ACT

Spotrebujte len toľko paliva, koľko potrebujete.

S aktívnym manažmentom valcov ACT sa pri nízkom zaťažení motora vypnú dva valce zo štyroch bez toho, aby to ovplyvnilo dynamiku jazdy.

4MOTION Active Control

Váš Volkswagen sa prispôsobí vášmu štýlu jazdy.

Tiguan vás nepovezie len za novými zážitkami - on sám je jedným. Vďaka na želanie dodávanému systému 4MOTION Active Control máte k dispozícii presné nastavenia pre rôzne terény. Dodatočne si môžete v režime "onroad" vybrať z piatich jazdných režimov.

4MOTION

Zachovajte si trakciu.

Chceli by ste mať vynikajúcu trakciu aj na mokrom a nerovnom povrchu? Vďaka inteligentnému pohonu všetkých kolies 4MOTION je to možné takmer všade.

Komfort

Batožinový priestor s funkciou „Easy Open“
Head-up displej
Active Info Display
Sedadlo ergoActive

Jednoduché otváranie. Jednoduché zatváranie.

S voliteľnou funkciou "Easy Open" sa vzrušujúce cestovanie začína už pred odjazdom. Ak potrebujete do batožinového priestoru uložiť ťažkú batožinu, nemusíte hľadať kľúče. Stačí malý pohyb nohou pod zadným nárazníkom a dvere batožinového priestoru sa začnú elektricky otvárať.
A rovnako jednoducho sa aj zatvoria. Stačí stlačiť tlačidlo na vnútornej strane dverí. Dvere batožinového priestoru sa zatvoria až vtedy, keď sa od neho spolu s kľúčom vzdialite alebo po 20 sekundách.

Takto máte o všetkom prehľad.

Na želanie dodávaný head-up displej zobrazuje dôležité informácie ako dopravné značky a pokyny navigácie v bezprostrednom zornom poli vodiča priamo pred čelným sklom.

Vidíte len tie informácie, ktoré chcete vidieť.

Prostredníctvom niekoľkých informačných profilov vám na želanie dodávaný inovatívny združený prístroj Active Info Display ponúka presné informácie, ktoré sú prehľadne zobrazené a môžete si ich kedykoľvek pozrieť.

Keď vám záleží na vašej chrbtici.

Na želanie dodávané sedadlo ergoActive, ktoré získalo ocenenie AGR, poskytuje vašej chrbtici optimálny komfort a uvoľnenie počas jazdy. Okrem nastavenia sklonu operadla a výšky sedadla disponuje elektrickou bedrovou opierkou nastaviteľnou v štyroch smeroch a elektrickú masážnu funkciu.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video
Start Video

Balík služieb Car-Net "Security & Service"

Balík služieb Car-Net "Security & Service" ponúka prístup k správe o stave vozidla. Ak prišiel čas na servisnú prehliadku, služba Car-Net "Security & Service" pošle všetky dôležité údaje servisnému partnerovi.

Start Video

Volkswagen technológie

Pozrite si ako vám technológie Volkswagen pomáhajú v každodennej premávke. V názorných videách vám ukážeme ako funguje parkovací asistent, čo všetko sa dá robiť s kľúčom od vozidla, ako funguje bezkľúčový prístup a mnoho ďalšieho.