VW Golf GTI: Blind Spot monitor s funkciou vyparkovania

 

Ak sa k vám zozadu približuje vozidlo a vy ho nevidíte v spätných zrkadlách, potom sa nachádza v obávanom mŕtvom uhle. Predtým ako zmeníte jazdný pruh vám pomôže starý osvedčený pohľad cez rameno a teraz aj na želanie dodávaný systém Blind Spot monitor. Už od rýchlosti 15 km/h vás na vozidlo v mŕtvom uhle upozorní rozsvietením LED ukazovateľa vo vonkajšom spätnom zrkadle. Ak vodič aj napriek tomu zapne smerovku, osvetlenie LED ukazovateľa je intenzívnejšie a začne blikať, aby ho upozornil na nebezpečenstvo.

V kombinácii so systémom "Lane Assist" môže systém Blind Spot monitor pred nebezpečnou zmenou jazdného pruhu jemne zasiahnuť do riadenia.

Funkcia vyparkovania vozidla vás v rámci možností daných systémom podporuje pri cúvaní z parkovacieho miesta. Systém kontroluje oblasť za vozidlom pomocou senzorov integrovaných do zadného nárazníka. Ak sa k vám priblíži iné vozidlo na kritickú vzdialenosť, zaznie zvukový signál. Ak vodič na signál nereaguje, systém môže brzdovým zásahom minimalizovať prípadné následky kolízie.

Zavrieť

Golf GTI Konská sila, ktoré naháňa husiu kožu.