Tiguan Vzrušujúco inovatívny.

VW.TV – Nový Tiguan vás povedie k cieľu

Nový Volkswagen Tiguan vás povedie k cieľu. Inšpiruje k novým dobrodružstvám a ponúka vzrušujúci zážitok z jazdy.

Zanechá dojem.

Onroad, offroad a online - nový Tiguan vám na každom teréne otvára širokú ponuku možností. S modernými technológiami a suverénnymi jazdnými vlastnosťami vás podporuje pri všetkom, čo chcete dosiahnuť. Či už s dynamicko-elegantným vzhľadom ako pri výbave Highline alebo so športovým dizajnom výbavy R-Line, nový Tiguan dodrží to, čo sľubuje na prvý pohľad.

Galéria

Nový Tiguan z rôznych perspektív.

Nový Tiguan z rôznych perspektív.

Infotainment

Rádio a navigácia

Je príjemné, môcť si sám vybrať kopilota.

Vo vašom vozidle určujete vy, aká hudba sa bude počúvať. Preto máte na výber dve rádiá: s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa môžete rozhodnúť pre navigačný systém, ktorý splní všetky vaše multimediálne želania.

Car-Net "Guide & Inform"

Jazdíte s pripojením na internet.

Internet môže byť užitočný v mnohých oblastiach života, dokonca aj v aute. S aktuálnymi údajmi budete mať prehľad o tom, čo sa deje v premávke. Vašu trasu si tak môžete dopredu naplánovať alebo zmeniť. Online služby "Car-Net Guide & Inform" dodávané na želanie vám vedia ponúknuť oveľa viac.

Bezpečnostné a asistenčné systémy

Euro NCAP

Vynikajúce hodnotenie – päť hviezdičiek.

Nový Tiguan získal dnes od nezávislej organizácie na ochranu spotrebiteľov Euro NCAP najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek. Nová generácia obľúbeného SUV úspešne zvládla sériu bezpečnostných testov podľa náročných postupov Euro NCAP s vynikajúcim hodnotením a patrí k najbezpečnejším automobilom v Európe.

Priestorový kamerový systém "Area View"

Štyri kamery vám ukážu, čo sa okolo vás deje.

Vyparkovanie v preplnenom centre mesta alebo riadenie vozidla v komplikovanom teréne - nebolo by v takýchto neprehľadných situáciách pekné, keby ste jediným pohľadom mali prehľad o celom okolí vozidla? Presne toto vám ponúka priestorový kamerový systém "Area View" dodávaný na želanie.

Parkovací asistent "Park Assist"

Prenechajte parkovanie vášmu autu.

Parkovací asistent "Park Assist" vás nadchne aj vtedy, keď patríte k tým vodičom, ktorí dokážu svoje vozidlo zaparkovať na najužšie parkovacie miesta s veľkou ľahkosťou aj pred publikom. Pretože tento systém rozpozná nielen vhodné parkovacie miesto, ale dokáže vozidlo aj aktívne riadiť.

Asistent manipulácie s prívesom "Trailer Assist"

Uľahčuje manévrovanie s prívesom.

Vaše auto môže prevziať riadenie vozidla pri manévrovaní s prívesom. Asistent manipulácie s prívesom "Trailer Assist" vás pri tom odbremení.

Systém zachovania jazdného pruhu "Lane Assist"

Udržujte vozidlo v jazdnom pruhu a zachovajte si prehľad.

Pri dlhých cestách na monotónnych trasách, zužujúcich sa jazdných pruhoch a úzkych cestách prvej triedy môže vaša koncentrácia klesať. Sériovo dodávaný systém zachovania jazdného pruhu "Lane Assist" vám pomáha lepšie zhodnotiť tieto jazdné situácie a minimalizovať riziká.

Efektívnosť

Ťažná sila

Keď musíte rozhýbať väčšiu hmotnosť.

Robíte transporty, ktoré si vyžadujú jazdu s prívesom? Žiadny problém pre Tiguan! Vďaka na želanie dodávanému manuálne sklopnému ťažnému zariadeniu potiahne Tiguan príves do hmotnosti až 2,5 tony

Aktívny manažment valcov ACT

Spotrebujte len toľko paliva, koľko potrebujete.

S aktívnym manažmentom valcov ACT sa pri nízkom zaťažení motora vypnú dva valce zo štyroch bez toho, aby to ovplyvnilo dynamiku jazdy.

4MOTION Active Control

Váš Volkswagen sa prispôsobí vášmu štýlu jazdy.

Tiguan vás nepovezie len za novými zážitkami - on sám je jedným. Vďaka na želanie dodávanému systému 4MOTION Active Control máte k dispozícii presné nastavenia pre rôzne terény. Dodatočne si môžete v režime "onroad" vybrať z piatich jazdných režimov.

4MOTION

Zachovajte si trakciu.

Chceli by ste mať vynikajúcu trakciu aj na mokrom a nerovnom povrchu? Vďaka inteligentnému pohonu všetkých kolies 4MOTION je to možné takmer všade.

Komfort

Head-up displej

Takto máte o všetkom prehľad.

Na želanie dodávaný head-up displej zobrazuje dôležité informácie ako dopravné značky a pokyny navigácie v bezprostrednom zornom poli vodiča priamo pred čelným sklom.

 

Active Info Display

Vidíte len tie informácie, ktoré chcete vidieť.

Prostredníctvom niekoľkých informačných profilov vám na želanie dodávaný inovatívny združený prístroj Active Info Display ponúka presné informácie, ktoré sú prehľadne zobrazené a môžete si ich kedykoľvek pozrieť.

Bezpečnosť a komfort

V tomto aute sa budete cítiť dobre a bezpečne.

Posaďte sa do SUV, ktoré vám vďaka mnohým systémom a opatreniam (čiastočne dodávaným na želanie) poskytne pocit bezpečia. K týmto systémom patria airbagy, multikolízna brzda, proaktívny systém ochrany pasažierov a systém rozpoznávania únavy.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video
Start Video

Balík služieb Car-Net "Security & Service"

Balík služieb Car-Net "Security & Service" ponúka prístup k správe o stave vozidla. Ak prišiel čas na servisnú prehliadku, služba Car-Net "Security & Service" pošle všetky dôležité údaje servisnému partnerovi.

Start Video