Touran Zvládne čokoľvek.

Volkswagen TESTY - Zvládne nový Touran naozaj čokoľvek?

Nový Volkswagen Touran prekvapuje svojím dizajnom a komfortom. Pozrite si ako obstál v teste a čo si o ňom myslí Alexander Štefuca.

Viac variability pre váš rodinný život.

Touran robí dojem - aj keď si ho len prezeráte. Viac svetla a perfektný výhľad zabezpečí na želanie dodávané najväčšie panoramatické posuvné a výklopné strešné okno v jeho triede. Jeho kompaktné rozmery ideálne do veľkého mesta kombinuje s inteligentnou koncepciou priestoru. Takže okrem výnimočne prehľadnému interiéru si užijete aj veľkorysý priestor pre nohy, čo oceníte hlavne pri dlhých jazdách.

Galéria

Touran z rôznych perspektív.

Touran z rôznych perspektív.

R-Line

R-Line

Berte váš všedný deň športovo.

Všedný deň je najtvrdší tréningový tábor: Aby ste mohli vyhovieť požiadavkám rodinného života, potrebujete patričnú dávku kondície. Primeraný športový vzhľad poskytne modelu Touran výbava R-Line. Či už s výbavou R-Line "Exteriér" alebo v kombinácii s výbavou "Interiér", Touran vyzerá rovnako dobre zvonku aj zvnútra, akokoľvek sa na neho pozeráte.

 

R-Line interiér

Atletický vnútorný priestor.

Balík R-Line "Exteriér & Interiér" obsahuje rôzne prvky výbavy, ako sú špičkové komfortné sedadlá s logom R-Line na operadlách predných sedadiel s čalúnením "Race" v sivom prevedení "Magnetit", pričom vnútorná strana sedadiel je čalúnená antracitovou látkou "San Remo" z mikrovlákna.

R-Line exteriér

Vsadil na vonkajšiu eleganciu.

Balík R-Line "Exteriér" vsadil na vonkajšie hodnoty. Logo R-Line zdobí boky a dvere vpredu a samozrejme mriežku chladiča. Ešte pôsobivejší dojem vytvárajú otvory pre prívod chladiaceho vzduchu v čiernom lesklom prevedení a v tvare písmena C v prednom nárazníku, ktorá zmení každú cestu na stupne víťazov.

Multifunkčný športový volant

Všetko máte pevne pod kontrolou.

Ešte skôr, ako vás o tom uistí logo R-Line na úvodnej obrazovke, vám bude jasné jedno: To, čo naznačuje exteriér nového modelu Touran s výbavou R-Line "Exteriér", nachádza svoje pokračovanie v interiéri vozidla. Multifunkčný športový volant čalúnený kožou s hliníkovými prvkami, logom R-Line a ozdobnými švami v sivom prevedení "Kristall" poskytuje športový vzhľad pre športový pocit z jazdy.

Infotainment

App-Connect

Váš Volkswagen sa zmení na smartfón na kolesách.

Nové a praktické služby a užitočné aplikácie: To je svet Car-Net. Bez ohľadu na to, či chcete využiť individuálne služby navigačného systému alebo váš smartfón pripojiť k vozidlu: Na želanie získate do modelu Touran jednoduchý prístup k užitočným aplikáciám.

Rádio a navigácia

Je príjemné, môcť si sám vybrať kopilota.

Vo vašom vozidle určujete vy, aká hudba sa bude počúvať. Preto máte na výber dve rádiá: s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov. Alebo sa môžete rozhodnúť pre navigačný systém, ktorý splní všetky vaše multimediálne želania.

Telefonovanie

S oboma rukami na volante telefonujete bezpečnejšie.

Ak chcete, zostaňte aj počas jazdy dostupný na telefóne. S prípravou pre mobilný telefón "Comfort" a "Premium" dodávanou na želanie budete mať obe ruky voľné a dopravu pod kontrolou.

Volkswagen Media Control

Vy riadite auto, vaši spolucestujúci hudbu.

Volkswagen Media Control umožní ovládať infotainment systém aj vaším spolucestujúcim: jednoducho a pohodlne pomocou tabletu, ktorý slúži ako diaľkové ovládanie.

Asistenčné systémy

ACC & Front Assist

Aj v hustej premávke môžete jazdiť uvoľnene.

Aj vy si niekedy želáte asistenčný systém, ktorý bude sledovať vozidla pred vami namiesto vás? S na želanie dodávaným automatickým distančným radarom ACC a systémom sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break, ktoré sú súčasťou balíka môžete jazdiť uvoľnene.

"Side Assist" vrátane "Lane Assist"

Udržte vozidlo v jazdnom pruhu a zachovajte si prehľad.

So systémom, ktorý vás v správnom čase upozorní na vozidlá po bokoch vášho modelu Volkswagen a za vami, môže jazdnú situáciu lepšie odhadnúť a minimalizovať riziká. V kombinácii so systémom "Lane Assist" môže systém "Side Assist" na kritickú situáciu upozorniť nielen opticky, ale môže aj zasiahnuť do riadenia.

Systém pre manévrovanie s prívesom "Trailer Assist"

Jednoduchšie manévrovanie s prívesom.

Keď potrebujete s prívesom zacúvať, môže za vás prevziať riadenie auto. Asistenčný systém pre manévrovanie s prívesom "Trailer Assist" vás dokáže výrazne odbremeniť.

Multikolízna brzda

Nehoda by nemala spôsobiť následné kolízie.

Sériovo dodávaná multikolízna brzda zabezpečuje to, aby sa po kolízii nestalo už nič nebezpečné. Systém je tu preto, aby po kolízii nedošlo k ďalším nehodám alebo sa zmiernili následky prípadných následných kolízií resp. aby vozidlo nedostalo šmyk. V rámci možností daných systémom sa postará o to, aby sa váš Volkswagen čo najrýchlejšie zastavil.

Efektívnosť

TDI

Profitujete z vysokej hnacej sily pri nízkej spotrebe paliva.

Jazdíte radi a veľa a chceli by ste mať čo najnižšiu spotrebu paliva? Naše naftové motory TDI pracujú s modernou technológiou Common rail a sú optimalizované tak, aby boli úsporné a dynamické.

TSI

Rozhodnite sa pre potešenie z jazdy s rozumom.

Benzínový motor TSI predstavuje perfektnú kombináciu výkonu a úspornosti. Z vysokého krútiaceho momentu profitujete totiž už pri nízkych otáčkach.

BlueMotion Technology

Keď má nízka spotreba pre vás veľký význam.

Keď sa rozhodnete pre Volkswagen s BlueMotion Technology, získate model, ktorý prostredníctvom inteligentnej spolupráce rôznych optimalizácií prispieva k nižšej spotrebe paliva. Preto vás poteší to, že je Touran sériovo vybavený systémami BlueMotion Technology.

Výber režimu jazdy

Váš Volkswagen sa prispôsobí vášmu štýlu jazdy.

S výberom jazdného režimu dodávaným na želanie si jazdné vlastnosti vozidla prispôsobíte podľa vášho štýlu jazdy, podmienok vozovky a dopravnej situácie. Takže jazdíte dynamicky a zároveň úsporne.

Komfort

Integrovaná detská sedačka

Komfortné sedenie pre vaše potomstvo.

Touran vám na želanie dodáme až s dvomi integrovanými detskými sedačkami. Takže sme mysleli aj na komfort vašich malých pasažierov.

7 sedadiel

Flexibilný vnútorný priestor až pre siedmich pasažierov.

Rodina, priatelia, kolegovia: Pri siedmych sedadlách si miesto nájdu všetci. A vďaka "Easy Entry" sa k svojim sedadlám jednoducho dostanú aj pasažieri sediaci v treťom rade.

Klimatizácia "Air Care Climatronic"

Zabezpečte si klímu, ktorá vám vyhovuje.

Príliš teplo, príliš chladno alebo niečo medzi? Nastaviť správnu teplotu, môže byť pri viacerých cestujúcich veľmi komplikované. S 3-zónovou klimatizáciou "Climatronic" vrátane peľového filtra budú večné diskusie minulosťou.

Sedadlo ergoActive

Keď vám záleží na vašej chrbtici.

Integrovaná masážna funkcia na želanie dodávaného sedadla ergoActive (pre vodiča) vám zabezpečí vysoký komfort sedenia. Pomocou funkcie vyhrievania sedadla môžete svoje sedadlo príjemne temperovať a súčasne uvoľniť vašu chrbticu.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video
Start Video

Balík služieb Car-Net "Security & Service"

Balík služieb Car-Net "Security & Service" ponúka prístup k správe o stave vozidla. Ak prišiel čas na servisnú prehliadku, služba Car-Net "Security & Service" pošle všetky dôležité údaje servisnému partnerovi.

Start Video