Touareg Pripravený na všetko.

Zvláda stúpanie 100 % a hĺbku vody 580 milimetrov.

A všetko, čo ešte príde.

Touareg je pripravený - na všetko, čo ešte príde a oveľa viac. Nájde cesty aj tam, kde nie sú: permanentný pohon všetkých kolies 4MOTION umožňuje rozdelenie krútiaceho momentu motora na všetky štyri kolesá podľa potreby. Tak je takmer na všetkých povrchoch zabezpečená optimálna trakcia a pohyb.

Nadchne vás pri prvom stretnutí.

Dizajn.

Nový dizajn prednej časti s výnimočnou maskou robí veľký dojem. Na želanie dodávané, integrované bi-xenónové svetlomety nadväzujú na pregnantné línie masky chladiča a zvýrazňujú charakteristickú prednú časť vozidla.

Galéria

Touareg z rôznych perspektív.

Touareg z rôznych perspektív.

Efektívnosť

Voľnobeh

Nechajte vozidlo plachtiť a šetríte palivo.

Teraz to môžete zažiť každý deň. Najďalej prídete, keď necháte veci jednoducho bežať. Pretože funkcia voľnobehu využíva kinetickú energiu vášho vozidla. Takto jednoducho a pohodlne ušetríte až pol litra paliva na 100 kilometrov.

BlueMotion Technology

Ten, kto zníži spotrebu paliva, dôjde ďalej.

Opatrenia BlueMotion Technology zvyšujú pri všetkých motorizáciách V6 TDI v modeli Touareg účinnosť a súčasne znižujú spotrebu paliva. Vďaka tomu je Touareg ešte atraktívnejší pre všetkých, ktorí chcú znížiť svoje náklady bez toho, aby sa museli vzdať agility svojho vozidla.

4MOTION

Zachová trakciu vozidla.

Pre neho cesta nikdy nekončí. Touareg suverénne zdolá aj ťažký terén. Vďaka stálemu pohonu všetkých kolies 4MOTION si zachová vynikajúcu trakciu aj na mokrom a hrboľatom povrchu.

Naftové motory

Príjemné, keď vás všedný deň nemôže dostihnúť.

Hoďte za hlavu stres všedných dní. Silné a účinné motory V6 TDI modelu Touareg prinášajú potešenie z jazdy bez kompromisov. A s výkonom 193 kW (262 k) sa dostanete na vrchol v každom teréne.

Komfort

Interiér

Mesto, krajina alebo terén, príjemná atmosféra zostáva.

Aj v divočine zostanete v príjemnom prostredí. Pretože interiér v modeli Touareg vás rozmaznáva príjemnými a vyberanými materiálmi a elegantnými farbami. Užijete si luxusný interiér - hlavne vtedy, keď bude von skutočne nepríjemné počasie.

Easy Open

Pomáha, keď nemáte ani jednu ruku voľnú.

Túto funkciu budete milovať, hlavne vtedy, keď nebudete mať ani jednu ruku voľnú: Vďaka na želanie dodávanému bezdotykovému otváraniu veka batožinového priestoru "Easy Open" otvoríte batožinový priestor jednoduchým pohybom nohy.

Klimatizácia "Climatronic"

Zabezpečte si klímu, ktorá vám vyhovuje.

Príliš teplo, príliš chladno alebo niečo medzitým? Nastaviť správnu teplotu, môže byť pri viacerých cestujúcich veľmi komplikované. Pri sériovej 2-zónovej klimatizácii "Climatronic" budú večné diskusie minulosťou. Okrem toho je pre Touareg k dispozícii 4-zónová klimatizácia, ktorá vyhovie aj individuálny potrebám pasažierov na zadných sedadlách.

Pneumatické pruženie

Komfortné sedenie aj na hrboľatých cestách.

S pneumatickým pružením modelu Touareg dodávaným na želanie sa nezľaknete výtlkov a nerovností. Komfortný systém vrátane voliteľných režimov jazdy prispôsobí výšku karosérie podľa príslušného terénu.

Kožená výbava "Cricket"

Stavte na nadčasovú eleganciu.

Na želanie dodávaná kožená výbava "Cricket" dodá interiéru prémiový vzhľad. Už pri nastupovaní vás privíta charakteristická vôňa kože. Vďaka nej zažijete jedinečný pocit exkluzívnej výbavy pri každej jazde.

Asistenčné systémy

Dynamická regulácia diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist"

Lepší výhľad na cestu bez oslňovania ostatných.

Dynamická regulácia diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist" zlepšuje výhľad na cestu pri jazde v noci. Systém vám od rýchlosti 60 km/h umožňuje jazdu s trvalo zapnutými diaľkovými svetlami.

Cúvacia kamera "Rear Assist"

Pretože vzadu nemáte oči.

Cúvacia kamera "Rear Assist" dodávaná na želanie vám umožňuje vidieť prekážky za vozidlom. Kamera integrovaná v zadnej časti vozidla prenáša obraz na displej informačného systému. Vďaka nej je parkovanie výrazne jednoduchšie a môžete lepšie vidieť prekážky za vozidlom.

ACC & Front Assist

Aj v hustej premávke môžete jazdiť uvoľnene.

Aj vy si niekedy želáte asistenčný systém, ktorý bude sledovať vozidla pred vami namiesto vás? S na želanie dodávaným automatickým distančným radarom ACC a systémom sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break, ktoré sú súčasťou balíka môžete jazdiť uvoľnene.

Priestorový kamerový systém "Area View"

Štyri kamery vám ukážu, čo sa okolo vás deje.

Pri vyparkovaní v preplnenom centre mesta alebo pri riadení vozidla v komplikovanom teréne - nebolo by v takýchto neprehľadných situáciách pekné, keby ste jediným pohľadom mali prehľad o celom okolí vozidla? Presne toto vám ponúka priestorový kamerový systém "Area View" dodávaný na želanie.

Infotainment

DYNAUDIO Confidence

Nebudete veriť vlastným ušiam.

Skvelý zvuk na želanie dodávaného zvukového systému DYNAUDIO Confidence si užijú aj vaši spolucestujúci. Pretože vďaka presnému vyladeniu dvanástich reproduktorov zažijete špičkovú dokonalosť zvuku v celom interiéri.

Rádio a navigačný systém "RNS 850"

Dosiahnite váš cieľ. S najlepšou zábavou počas jazdy.

Bez ohľadu na to, kam vedie vaša cesta, jazdu si užijete so zábavou v tej najvyššej kvalite. Preto má budúci majiteľ modelu Touareg exkluzívne k dispozícii na želanie dodávané rádio a navigačný systém "RNS 850". Veľký dotykový displej, hlasové ovládanie, integrovaný pevný disk, DVD menič ... potrebujete viac?

Príprava pre mobilné telefóny "Premium" vrátane Car-Net "Guide & Inform"

S oboma rukami na volante telefonujete bezpečnejšie.

Ak chcete, zostaňte aj počas jazdy dostupný na telefóne. S prípravou pre mobilný telefón "Premium" dodávanou na želanie budete mať obe ruky voľné a dopravu pod kontrolou.

R-Line

Ukážte, čo prezentuje šport vo vozidle SUV "Sport Utility vehicle".

Výbava R-Line "Exteriér"

Touareg je atlét už z výroby. S výbavou R-Line "Exteriér" dodávanou na želanie dodáte tomuto vozidlu so športovým charakterom aj opticky ešte výraznejší a dynamickejší vzhľad.

Zvýrazní vnútorné hodnoty atléta.

Výbava R-Line "Interiér"

Touareg je atlétom už z výroby. Prostredníctvom výbavy R-Line "Interiér" dodáte tomuto športovému charakteru aj opticky výraznejšiu a dynamickejšiu podobu.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky