Nový Golf Variant R Dobýva hraničné oblasti výkonu.

Túžba napredovať vpred. S veľkým priestorom vzadu.

Doprajte športovému charakteru pokojne viac priestoru - snovým modelom Golf R. Budete prekvapený jeho dych berúcim výkonom, aj keď je plne naložený rôznymi vecami. A v tomto prípade skutočne myslíme veci.

Galéria

Nový Golf R Variant z rôznych perspektív.

Nový Golf R Variant z rôznych perspektív.

Výbava & dizajn

Interiér

Objavujte luxusný štýl automobilového pretekárskeho športu.

Dizajn interiéru vytvára perfektný dojem pretekárskeho vozidla. Špičkové športové sedadlá, príjemné kožené detaily a Logo R dotvárajú športový vzhľad vnútorného priestoru.

Exteriér

Ideálne línie. Aj v dizajne.

Golf Variant R skrz na skrz: Výrazný a dynamický charakter dodávajú vozidlu svetlomety s dynamickým natáčaním svetiel do zákrut a športový dizajn nárazníkov.

Adaptívna regulácia podvozka DCC

Podvozok podľa vašich predstáv.

Tento systém je pre vás zaujímavý bez ohľadu na to, či jazdíte uvoľnene alebo dynamicky. S možnosťou nastavenia voliteľnej adaptívnej regulácie podvozka DCC si podvozok môžete prispôsobiť podľa vášho osobného štýlu jazdy a podmienok povrchu vozovky.

Disky z ľahkých zliatin

Každá otáčka kolesa je plná dynamicky.

Z dynamického vzhľadu diskov z ľahkých zliatin modelu Golf Variant R budete nadšený bez ohľadu na to, či je vozidlo v pohybe alebo stojí na mieste. Dokonale dotvárajú športový charakter vozidla.

Infotainment

Telefonovanie.

Uľahčí vám komunikáciu.

Vyrozprávajte sa. Ale nechajte pritom, prosím, obidve ruky na volante. Nový Golf Variant R vám k tomu ponúka dve komfortné rozhrania pre pripojenie mobilného telefónu.

Rádio

Keď chcete, môžete ich používať len na počúvanie hudby.

Vo vašom modeli Golf Variant R určujete vy, akú hudbu budete počúvať. Preto máte k dispozícii rádio "Composition Media" s vhodnými reproduktormi, technikou, ktorá sa jednoducho ovláda a rôznymi možnosťami pripojenia externých zdrojov.

Navigácia

Do cieľa prídete s dobrou náladou.

Dve na želanie dodávané navigácie vám ponúkajú širokú škálu inovatívnych funkcií a nenechajú nesplnené žiadne želanie. Vďaka ním získate prvotriedne informácie a správnu trasu do cieľa

Car-Net Guide & Inform

Aktuálne informácie počas jazdy.

So službami Car-Net Guide & Inform nájdete zaujímavé ciele vo vašom okolí, najbližšie parkovacie miesta alebo čerpacie stanice. Okrem toho získate aktuálne dopravné informácie s odporúčaním obchádzky pri dopravných zápchach alebo správy z internetu.

Active Info Display

Vidíte len tie informácie, ktoré chcete vidieť.

Prostredníctvom niekoľkých informačných profilov vám na želanie dodávaný inovatívny združený prístroj Active Info Display ponúka presné informácie, ktoré sú prehľadne zobrazené a môžete si ich kedykoľvek pozrieť.

Technológie

Motor

Akoby vytvorený pre motoristický šport.

S výkonom 228 kW (310 k), výrazným krútiacim momentom a pozoruhodným zrýchlením prináša Golf Variant R svoj výkon suverénne na cestu.

Sport HMI

Majte prehľad o výkone.

Aký má motor výkon? Aký vysoký je tlak preplňovania? Teraz môžete mať stále prehľad o technike. Systém Sport Human Machine Interface (HMI) vás informuje o výkone vášho modelu Golf Variant R.

Launch Control

Optimalizovaný pre krátke, dlhé a pretekárske trasy.

Cesta je jeho domovom: Tu je Golf Variant R úplne vo svojom živle. Najlepšie sa však cíti na pretekárskom okruhu.

Asistenčné systémy

ACC & Front Assist

Aj v hustej premávke budete jazdiť uvoľnene.

S na želanie dodávaným automatickým distančným radarom ACC a systémom sledovania okolia "Front Assist" vrátane funkcie City Break a systémom rozpoznania chodcov, ktoré sú súčasťou balíka, môžete jazdiť uvoľnene.

Traffic Jam Assist a emergency assist

Aby ste napredovali, aj keď všetko okolo stojí takmer na mieste.

Traffic Jam Assist, dodávaný na želanie, podporuje vodiča pri jazde v dopravnej zápche, vďaka čomu predchádza dopravným nehodám. Na želanie dodávaný systém Emergency Assist dokáže v kritickom zdravotnom stave vodiča varovať pasažierov a ostatných účastníkov cestnej premávky a kontrolovane zastaviť vozidlo.

Dynamická regulácia diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist"

Perfektne osvetlená cesta aj napriek vozidlám v opačnom smere.

Nebolo by to pohodlné, keby ste v noci mohli jazdiť nepretržite so zapnutými diaľkovými svetlami? Presne toto vám ponúka na želanie dodávaná dynamická regulácia diaľkových svetiel "Dynamic Light Assist" a súčasne zabezpečuje to, aby ste neoslňovali ostatných účastníkov premávky.

Blind Spot monitor

Vaše auto vám pomáha pri zmene jazdného pruhu a vyparkovaní.

Blind Spot monitor dodávaný na želanie vás v rámci možností daných systémom upozorňuje počas jazdy na vozidlá, ktoré sa nachádzajú v mŕtvom uhle. A funkcia vyparkovania vozidla kontroluje pri vyparkovaní oblasť po bokoch vozidla.

Fakty & Ceny

Ďalšie kroky

Apple music

Volkswagen a Apple Music - intenzívny zážitok z hudby počas jazdy.

Start Video

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform"

Balík služieb Car-Net "Guide & Inform" posiela najaktuálnejšie informácie o dopravnej situácii, počasí, čerpacích staniciach či dostupných parkovacích miestach priamo do vášho vozidla.

Start Video
Start Video

Balík služieb Car-Net "Security & Service"

Balík služieb Car-Net "Security & Service" ponúka prístup k správe o stave vozidla. Ak prišiel čas na servisnú prehliadku, služba Car-Net "Security & Service" pošle všetky dôležité údaje servisnému partnerovi.

Start Video