Telefonovanie

 

Obidve voliteľné rozhrania pre pripojenie mobilných telefónov ponúkajú mimoriadne vysokú kvalitu hlasu vďaka digitálnemu rečovému procesoru, kvalitnému mikrofónu v strope a reproduktorom vozidla. Pomocou pripojenia k vonkajšej anténe je príjem optimálny aj v oblastiach so slabším pokrytím signálu.

Aby vás počas jazdy nič nerušilo, môžete hovory realizovať prostredníctvom hlasových pokynov alebo si nechať prečítať textové správy. Pomocou rozhrania Bluetooth si viete prehrať hudbu uloženú vo vašom smartfóne cez zvukový systém v modeli Arteon.

Vo verzii "Comfort" sa váš mobilný telefón pripojí k vonkajšej anténe prostredníctvom induktívneho anténového pripojenia, ktoré je integrované do stredovej lakťovej opierky. Telefón tam máte dobre uložený a ušetríte za kúpu dodatočného držiaka na telefón.

Rozhranie "Premium" vám prostredníctvom rozhrania Bluetooth umožní hovor preniesť do vozidla a pokračovať v ňom s využitím funkcie hands-free - za predpokladu, že váš mobilný telefón disponuje rozhraním Bluetooth® a protokolom rSAP (remote SIM Access Profile). Systém môžete ovládať prostredníctvom hlasového ovládania, multifunkčného volantu alebo systému infotainment. Veľmi jednoducho a presne podľa vašich predstáv. Prípadne môžete do systému infotainment vložiť ďalšiu SIM kartu s dátovým paušálom. A pomocou integrovaného WIFI hotspotu môžete vy a vaši spolucestujúci používať internet počas jazdy.

 

Viac informácií o mobilnej telefónii od spoločnosti Volkswagen

  

Využívaním internetu Vám môžu, v závislosti od Vášho dátového paušálu a hlavne pri prevádzke v zahraničí, vzniknúť dodatočné náklady (napr. roamingové poplatky). Kvôli objemom mobilných dát vyplývajúcich z využívania služieb Car-Net sa odporúča uzavrieť s Vašim mobilným operátorom zmluvu na niektorý dátový paušál!

Zavrieť