Pomocné systémy pre prípad núdze

Emergency Assist

Na želanie dodávaný systém "Emergency Assist" sa automaticky aktivuje, keď vodič za volantom nevykazuje žiadnu aktivitu a nereaguje ani napriek upozorneniu. Systém sa potom pomocou spomalenia vozidla a trhnutia, výstražných tónov, výstražných svetiel a rozkolísaním vozidla v jeho jazdnom pruhu snaží prebrať vodiča a zároveň upozorniť spolucestujúcich a ostatných účastníkov premávky. Ak vodič stále neprevezme kontrolu nad riadením, bude vozidlo pomocou systému "Side Assist" navedené do pravému jazdnému pruhu a kontrolovane zastavené. V rámci možnosti systému tak dokáže predchádzať nehode.

Sériovo dodávaný proaktívny systém ochrany cestujúcich dokáže v rámci možnosti daných systémom rozpoznať nebezpečné situácie a automaticky vykonať opatrenia. Preto sa okná vrátane strešného v prípade nehody zatvoria takmer úplne, aby sa optimalizoval účinok hlavových a bočných airbagov. V zlomku sekundy sa napnú bezpečnostné pásy na oboch predných sedadlách aby zvýšili bezpečnosť vodiča a spolujazdca. Ak už nebezpečenstvo nehrozí, bezpečnostné pásy sa uvoľnia a okná vrátane strešného môžete opäť otvoriť.

 

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť