Jazda s predvídavými systémami

Front Assist

K sériovej výbave vozidla patrí napríklad automatický distančný radar ACC vrátane systému sledovania okolia "Front Assist" s funkciou núdzového brzdenia "City Break" a systém rozpoznania chodcov a adaptívny tempomat. V rámci možností daných systémom vás upozorní na kritické situácie s malým odstupom od prekážky a pomôže vám skrátiť brzdnú dráhu. Pomocou údajov z navigačného systému môže systém zohľadniť obmedzenia rýchlosti a priebeh zákrut.

Dôležitou súčasťou systému "Front Assist" je systém rozpoznania chodcov: Systém rozpoznania chodcov dokáže v rámci možností daných systémom rozpoznať chodca, ktorý vstúpi na cestu bezprostredne pred vaše auto. Vás na to okamžite upozorní akustickými a optickými signálmi. Ak nezačnete brzdiť, systém Vás na kritickú vzdialenosť od chodca upozorní krátkym spomalením vozidla. Zároveň pripraví brzdovú sústavu na núdzové brzdenie, aby ste mali k dispozícii maximálnu brzdnú silu. Ak ani teraz nebrzdíte, začne systém v rámci svojich možností automaticky núdzovo brzdiť. V ideálnom prípade sa úplne vyhne kolízii alebo zmierni jeho následky.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť