Jazda s predvídavými systémami

Front Assist

K sériovej výbave vozidla patrí napríklad automatický distančný radar ACC vrátane systému sledovania okolia "Front Assist" s funkciou núdzového brzdenia "City Break" a systém rozpoznania chodcov a adaptívny tempomat. V rámci možností daných systémom vás upozorní na kritické situácie s malým odstupom od prekážky a pomôže vám skrátiť brzdnú dráhu. Pomocou údajov z navigačného systému môže systém zohľadniť obmedzenia rýchlosti a priebeh zákrut.

Dôležitou súčasťou systému "Front Assist" je systém rozpoznania chodcov: Systém rozpoznania chodcov dokáže v rámci možností daných systémom rozpoznať chodca, ktorý vstúpi na cestu bezprostredne pred vaše auto. Vás na to okamžite upozorní akustickými a optickými signálmi. Ak nezačnete brzdiť, systém Vás na kritickú vzdialenosť od chodca upozorní krátkym spomalením vozidla. Zároveň pripraví brzdovú sústavu na núdzové brzdenie, aby ste mali k dispozícii maximálnu brzdnú silu. Ak ani teraz nebrzdíte, začne systém v rámci svojich možností automaticky núdzovo brzdiť. V ideálnom prípade sa úplne vyhne kolízii alebo zmierni jeho následky.

Importér si vyhradzuje právo zmeny obsahu a cien. Všetky ceny sú uvedené v € s DPH. Zobrazené modely sú len ilustračné a môžu sa líšiť v jednotlivých detailoch výbavy. Podrobnejšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia Volkswagen.

Zavrieť
Zatvoriť menu
Zatvoriť
Hoppla!
Zdá sa, že váš prehliadač nie je aktuálny. Možno naše webové stránky nebudú fungovať optimálne. Väčšina prehliadačov (ale nie MS Internet Explorer 11 a staršie) stále funguje dobre.

Odporúčame vám aktualizovať webový prehliadač.
Najnovšia verzia môže zabezpečiť dobrý zážitok všade na internete.

Ďakujeme za návštevu,
Váš tím Volkswagen