Euro NCAP 2016: Tiguan je "Best in Class"

21.12.2016
  • Nový Tiguan je víťazom triedy v kategórii "malý offroad"
  • Potvrdenie vynikajúceho bezpečnostného kompletu nového modelu Tiguan

 

Wolfsburg / Brusel, 20. decembra 2016 - Európske konzorcium Euro NCAP zverejnilo najlepšie modely roku 2016. Prestížny titul získal aj Tiguan, ktorý bol vyhodnotený ako "Best in Class" v kategórii "malý offroad".

Už v júni tohto roku nový Tiguan úspešne absolvoval sériu náročných testov Euro NCAP a získal najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek. Pri tom boli zohľadnené výsledky zo štyroch čiastkových oblastí: ochrana dospelých členov posádky, ochrana detí, ochrana chodcov a bezpečnostné asistenčné systémy.

Metodika testov Euro NCAP bola v roku 2016 opätovne sprísnená. V tomto roku boli po prvý raz zahrnuté do hodnotenia nové meracie figuríny detí. Pri ochrane dospelých členov posádky a detí nový Tiguan dosiahol vynikajúci výsledok. Vďaka sériovým upevňovacím bodom pre detské sedačky ISOFIX a upevňovacím okám pre horný poistný popruh detskej sedačky Top Tether, ako aj napínačom a obmedzovačom sily bezpečnostných pásov na druhom rade sedadiel sú deti aj dospelí v prípade čelného a bočného nárazu veľmi dobre chránené.

Pri ochrane chodcov boli pozitívne hodnotené najmä konštrukčné detaily, ktoré znižujú riziko zranenia chodcov. Patrí k nim aj tzv. "aktívna kapota motora", ktorá pomáha v prípade kolízie redukovať nebezpečné poranenia hlavy. Obľúbené SUV je navyše vybavené systémom monitorovania premávky pred vozidlom "Front Assist" s funkciou núdzového brzdenia City Emerency Brake a rozoznávaním chodcov. Tieto systémy dokážu znížiť intenzitu nárazu alebo v najlepšom prípade celkom zabrániť kolízii. Okrem toho k sériovému vybaveniu patrí aj elektronický stabilizačný systém ESC, kontrola zapnutia bezpečnostných pásov vzadu a asistenčný systém pre udržiavanie jazdného pruhu "Lane Assist".

Euro NCAP zverejňuje každý rok zoznam modelov, ktoré najlepšie obstáli v testoch bezpečnosti. V tomto roku bolo testovaných 22 modelov. V minulom roku titul "Best in Class" získal nový Volkswagen Touran.